2023 m. birželio 11 d.

 

Atsiribojimas nuo vandalizmo ir klausimas patriotams

139
Paskelbta: 2019-04-09 10:40 Autorius: ekspertai.euĮvairių pakraipų Seimo narių padėjėju daugelį metų besidarbuojantis profesoriaus Vytauto Radžvilo pasekėjas Vytautas Sinica pranešė, kad „patriotinio jaunimo sambūris „Pro Patria“ laišku kreipėsi į Vilniaus merą Remigijų Šimašių, siūlydamiesi apmokėti rezistento Jono Noreikos – Generolo Vėtros atminimo lentos atstatymą“.

„Tuo sambūris sureagavo į šiandieninius mero pasisakymus, esą Stanislovo Tomo sudaužyta Jono Noreikos atminimo lenta nebus atstatoma savivaldybės iniciatyva“, - visuomeniniuose tinkluose informavo V. Sinica.

Politikos profesionalas taip pat priminė, kad „politikos klounas Stanislovas Tomas, nesurinkdamas parašų EP rinkimams, ėmėsi desperacinio skandalizmo aukščiausiam lygyje ir nudaužė Jono Noreikos atminimo lentą nuo Vrublevskių bibliotekos sienos“.

„Bando mobilizuoti penktos kolonos elektoratą“, - perspėjo V. Sinica.

Pasak jo, tai „bus tikrasis išbandymas a) teisėsaugai; b) Seimui; c) Vilniaus savivaldybei“.

„Už valstybę bus šitos institucijos ar prieš?“, - klausimą iškėlė V. Sinica.

Ekspertai.eu nepateisina jokio vandalizmo, tokiems veiksmams, kas juos bevykdytų, nepritaria ir nuo to atsiriboja. Stanislovo Tomo vandalizmo akto kaip protesto formai (galima ir būtina buvo rasti daug subtilesnių, tačiau ne mažiau, o gal net ir daugiau veiksmingų išraiškos priemonių), nepritaria.

Tačiau besiaiškinant visas teisines šio įvykio peripetijas ryškėja, kad kol kas visiškai neaišku, kaip ši atminimo (deja, tapusi kiršinimo) lenta ir kokiu teisiniu pagrindu atsirado ant Vrublevskių bibliotekos sienos bei kas yra jos savininkas.

Ekspertai.eu kreipėsi į Vrublevskių biblioteką, norėdami sužinoti daugiau apie minėtos lentos istorinį kelią iki pakabinimo ant institucijos sienos bei kas yra lentos savininkas.

„Ne, biblioteka nėra šios sunaikintos lentos savininkė. Lenta priklausė tai patriotinei organizacijai, kuri ją ir pasirūpino pakabinti, gavusi leidimą iš Mokslų akademijos“, - informavo telefonu atsiliepęs bibliotekos atstovas.

Atsakant į klausimą, kaip su lenta susijusi Vilniaus miesto savivaldybė, buvo leista suprasti, kad nesusijusi niekaip.

„Susitarta buvo tos patriotinės organizacijos su Lietuvos mokslų akademijos prezidiumu, kuris davė ir leidimą tą lentą pakabinti, o bibliotekos direkcija tam neprieštaravo. Tokia yra teisinė padėtis“, - paaiškino bibliotekos atstovas.

Kaip vadinasi ta patriotinė organizacija, bibliotekos atstovas negalėjo pasakyti.

„Žinot, aš ir pats dabar šiuo metu ieškau tos organizacijos, aš nedirbu čia toj bibliotekoj taip ilgai, kad prisiminčiau. Tai pasitelkiau į pagalbą buvusius bibliotekos darbuotojus ir paprašiau surinkti visą informaciją apie tai, kas konkrečiai tą lentą pakabino ir kam ji priklauso. Tai kol kas nieko jums negaliu pasakyti“, - paaiškino bibliotekos atstovas.

Vilniaus miesto savivaldybės atstovai taip pat negalėjo paaiškinti, kaip minėta lenta ir kokiu teisiniu pagrindu atsirado ant Vrublevskių bibliotekos sienos. Tik buvo konstatuota, kad norint pakabinti tokias ir panašias lentas galioja griežtos taisyklės.

„Savotiškai žmogus išsprendė problemą, ar ne? Aš bandžiau surast kažkada informaciją, man ten reikėjo raštui parašyt, tai aš neradau, kad mes būtume kažkur derinę. Kiek man yra žinoma, tiesiog kažkada kai urmu periminėjo visas tas lentas, tai tiesiog savivaldybės miesto ūkio departamentas ėjo ir surašė visas. Bet šiaip tas pakabinimas yra mistiškas, aš neradau dokumentų“, - atskleidė savivaldybės darbuotojas.

Kita savivaldybės tarnautoja informavo, kad ta lenta „įtraukta į savivaldybės balansą 2003 metais pagal esamą padėtį“, bet daugiau nieko nežinanti. Darbuotoja ekspertai.eu pažadėjo surinkti visą informaciją apie tai, kokia yra bendra tvarka norint kabinti panašias lentas, o taip pat patikino, kad surinkusi pateiks visą informaciją apie tai, kaip atsirado ir kas konkrečiai yra atsakingas už Generolo Vėtros lentą ant Vrublevskių bibliotekos sienos.

Todėl kol kas sunku sutikti su Prezidento pareigų siekiančio Arvydo Juozaičio žodžiais, išsakytais visuomeniniuose tinkluose po įvykio, kad „Generolo Vėtros - Jono Noreikos – garbės lentos sudaužymas prie Mokslų Akademijos bibliotekos - LIETUVOS TEISĖS paniekinimo ženklas“.

Iš iki šiol surinktos informacijos aiškėja, kad lenta pakabinta neteisėtai. Deja, lygiai taip pat neteisėtai ji buvo pašalinta. Tačiau Lietuvos teisės paniekinimo šiuo atveju prikišti negalima.

Tačiau, jei net lenta ir buvo pakabinta ir turint reikalingus dokumentus, tai nekeičia reikalo esmės.

Žymiai labiau Lietuvos teisė ir garbė paniekinta ir iki šiol niekinama, kai, pavyzdžiui, buvo plačiai skelbiama šmeižikiška informacija apie Lietuvos šviesulius Vincentą Sladkevičių, Donatą Banionį ir Saulių Sondeckį, apkaltinus juos bendradarbiavimu su KGB. Dėl šio šmeižto iki šios akimirkos nebuvo jokio atsiprašymo.

Žymiai labiau Lietuvos teisė ir garbė yra niekinama, kai valstybei vadovauja Rusijos Federacijos valstybės paslaptis, kolaborantė Dalia Grybauskaitė, po Kovo 11-osios Nepriklausomybės paskelbimo stovėjusi Lietuvos priešų pusėje drauge su Mykolu Burokevičiumi. Tokių ir panašių Lietuvos niekinimo pavyzdžių – nors vežimu vežk.

Tačiau būtent apie tai save vadinantys tikraisiais patriotais niekada nėra išsakę nuomonės taip drąsiai ir ryžtingai, kaip jie tai daro kalbėdami apie Generolo Vėtros atminimo lentą.

Ir dar klausimas šiems patriotams. O kaip jūs vertinate tokias antraštes ir tokių straipsnių turinius skirtus šimtatūkstantinėms auditorijoms, ar tai ne baisiau ir stipriau, negu vandališkas smūgis kūju per nelegaliai kabančią atminimo lentą?

Nes neteko girdėti iš aukščiau minėtų pasipiktinusių patriotų pusės jokios reakcijos į tai. O juk tokių ir panašaus pobūdžio publikacijų buvo ne viena, ne dvi ir ne 10. Apie tų besipiktinančių patriotų poziciją dėl ant pedofilinio klyno pakabintos Lietuvos (ryškiausias pavyzdys čia valstybės vardu pradangintos Deimantės Kedytės istorija), šių patriotų geriau ir neklausti, apie tai jie visi, įskaitant jų prezidentą, iškalbingai tyli.

P. S.Keli susiję:

Atskleista: KGB sąrašas paskelbtas tam, kad nejaustų žmonės nostalgijos buvusiam sovietiniam gyvenimui   

D. Grybauskaitė: ilga klasių kova buvo kurstoma, remiantis radiopropaganda, tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio

V. Radžvilas: tyčiojimasis iš partizanų iš pradžių paverstas norma knygose, o dabar persikelia į sostinės gatves    

Jokie istoriniai klausimai negali būti sprendžiami jėgos panaudojimo būdu, niekinant paminklus   

Vilniaus centre išmontuota atminimo lenta Generolui Vėtrai

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)


 
Komentarai

 
139. Nakai,laukiame atsakymo!
(2019-04-20 16:56:28)
(68.235.60.219) Parašė:

Gal kas žino kur pradingo mongoloidinė žydiška beždžionė?Koks buvo austrų atsakymas kriminaliniam nusikaltėlui,prašančiam politinio prieglobsčio?gal jau žydai tyliai likvidavo savo beždžionę kad paslėpti užsakovus?Nakai,netylėk!138. >paiderūzas.com milicijos informatorius Meningitas
(2019-04-11 17:18:46)
(84.46.239.245) Parašė:

Tai ko lendi į akis,jei mulkis esi? Prašo kas nors?137. Senis Šaltis
(2019-04-11 17:11:01)
(88.222.97.16) Parašė:

136. velesai, žmogau perlipęs 50 metų ir rašantis tokius komentarus - suformuluok klausimą arba teiginį. Na nežino manęs tas Stanislovas, bet tada ir drebėti jam nėra ko, nes jis manęs kaip ir nežino pagal tamstą: "Stanislovas, tur būt, labai apgailestauja ir gal net dreba smulkiai nuo to tavo "prieš".". Mintį formuluok pensininke.136. > 133. Senis Šaltis
(2019-04-11 17:05:22)
(84.46.239.245) Parašė:

Oho... tai bent... esi prieš, ne juokas. Stanislovas, tur būt, labai apgailestauja ir gal net dreba smulkiai nuo to tavo "prieš". Tik viena smulkmena_ net nežino nieko apie tokio intelektualo šiukšlynų vegetaciją.135. -134. nepartinis
(2019-04-10 21:10:59)
(86.38.249.122) Parašė:

Dar ne laikas (per anksti).134. nepartinis
(2019-04-10 21:07:40)
(217.240.190.93) Parašė:

viskas tvarkoja , o kaip su KRYŽKALNIO motina ,kas užsakovai ,kas sprogdino? Tiluma?133. Senis Šaltis
(2019-04-10 19:00:42)
(88.222.97.16) Parašė:

Beje, aš taip pat palaikau Stanislovą į EP, bet esu prieš tokį jo elgesį su lenta. jau išsakiau anksčiau ir daugiau apie tai.132. Senis Šaltis
(2019-04-10 18:58:54)
(88.222.97.16) Parašė:

131. T0mas J.. Faktus išvardinai, o toliau tik samprotavimai.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras