2023 m. sausio 28 d.
 

 

„AMNESTY INTERNATIONAL JK“: Ukrainos karinė įranga buvo patalpinta mokyklose ir ligoninėse

21
Paskelbta: 2022-08-04 13:15 Autorius: ekspertai.euUkraina pažeidžia karo įstatymus ir kelia pavojų civilių gyvybėms, mokyklose ir ligoninėse dėdama karinę techniką ir ginklus. Tai teigiama rugpjūčio 4 d. paskelbtoje žmogaus teisių organizacijos „Amnesty International“ skandalingoje ataskaitoje.

„Mes patvirtinome, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos kelia pavojų civiliams gyventojams ir pažeidė karo įstatymus, veikdamos perpildytose vietose“, – sakė tarptautinės Amnesty International generalinė sekretorė Agnes Callamard.

„Amnesty International“ ekspertai priėjo prie išvados, kad 22 iš 29 tikrintų mokyklų, kuriose jie lankėsi pietryčių Ukrainos regionuose, yra Ukrainos ginkluotųjų pajėgų personalas arba Ukrainos karinė įranga ir ginklai.
 

Ataskaitoje pažymima, kad žmogaus teisių aktyvistai 19 Ukrainos miestų ir miestelių, įskaitant Donbaso, Charkovo ir Mykolaivo regionus, užfiksavo smūgių iš gyvenamųjų pastatų ir ginklų laikymą civilinės infrastruktūros objektų teritorijose atvejus. Tuo pačiu metu, kaip nurodoma pranešime, Ukrainos karinė vadovybė neevakavo gyventojų iš kaimyninių pastatų, siekdama kuo labiau sumažinti nuostolius dėl galimo atsakomojo Rusijos ginkluotųjų pajėgų smūgio.

„Dokumentavome visus atvejus, kai ukrainiečių kariai pažeidė karinę teisę, reglamentuojančią veiksmus apgyvendintuose rajonuose ir taip sukėlė pavojų civiliams. Ta aplinkybė, kad Ukrainos kariuomenė ginasi, neatleidžia jos nuo pareigos laikytis tarptautinės humanitarinės teisės normų", - sakoma organizacijos generalinio sekretorės A. Callamard pranešime.

„Amnesty International“ ekspertai priėjo prie išvados, kad 22 iš 29 tikrintų mokyklų, kuriose jie lankėsi pietryčių Ukrainos regionuose, yra Ukrainos ginkluotųjų pajėgų personalas arba Ukrainos karinė įranga ir ginklai. Pabrėžiama, kad, pavyzdžiui, Odesoje Ukrainos kariai šarvuočius statydavo tiesiai į tankiai apgyvendintus gyvenamuosius rajonus, o Bakhmute universiteto pastatą naudojo kaip karinę bazę.

Vasario 24 dieną Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė apie specialią karinę operaciją Ukrainoje, reaguodamas į Donbaso respublikų vadovų prašymą padėti. Po to JAV, ES, JK ir daugelis kitų valstybių įvedė didelio masto sankcijas Rusijos Federacijai ir padidino ginklų tiekimą Ukrainos valdžiai.

Šaltinis: bukimevieningi.lt

Tai ką paskelbė „Amnesty International“ – nieko naujo tiems, kas domisi apie tai, kas vyksta kare Ukrainoje tarp Vakarų ir Rusijos.

Tačiau būtų gerai, kad tokią informaciją visada skelbtų ir biudžetinis Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės transliuotojas.

Tuomet žmonės žinotų daugiau tiesos apie karą Ukrainoje, suprastų, kodėl tiek sugriautų mokyklų ir ligoninių, imtų dažniau galvoti, kokią nusikalstamą veiką vykdo plati Landsbergių bendruomenė ir jos sėbrai visomis išgalėmis skatindami karinius veiksmus, bei vykdydami įvairias provokacijas.

P. S.Dažniausiai Lietuvoje nepageidaujama ar, neretai, tiesiog draudžiama publicistika ir dokumentika – kiekvieną dieną rodoma „PressJazz TV“ kanale.

PAPILDYTA

„Amnesty International“ išvados įvertintos – tai Kremliaus propaganda

Visa Lietuvos biudžetinė ir nepriklausoma užsakomoji žiniasklaida pranešė, kad „Ukrainos vyriausybė griežtai atmetė ataskaitą ir pareiškė, kad „Amnesty International“ yra išvien su Kremliaus propagandininkais“. Šios nuomonės laikosi ir Lietuvos teritorijos administracijos lyderiai.

Keli susiję:

Andrian Boke pasakojimas apie Bučą, Donbasą, cenzūrą, grasinimus  

Lietuvoje draudžiamas dokumentinis filmas DONBASAS   

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

 
Komentarai

 
21. Kaip plaukai kerpami vyrams ?
(2022-08-05 13:37:47)
(78.58.225.231) Parašė:

Lygiai taip pat vyrai Plautus kirposi prieš antras pasaulio skerdynes kaip šiandiena.Pasižiūrekite senas nuotraukas ir po skerdyniu dar kokį dešimtmetį mada tesesi.Ar ne artejančiu įvykiu ženklai?,nors mes trokštame taikos,draugišku santykiu su visais źmonemis.20. Trigrašis > Pegui
(2022-08-05 08:44:37)
(213.103.41.130) Parašė:

Kokių dar įrodymų,kad esi brudas?Brudas visada lieka brudu,nereikia būti nei vatniku,nei kremlinu, - tai matosi ir paprasčiausia lietuviška akimi.19. Koks
(2022-08-05 00:26:08)
(178.16.35.166) Parašė:

Skirtumas vistiek atostogos o jai ten vyksta susirėmimai ir ka18. Pegui>Aleksas
(2022-08-04 23:06:46)
(46.251.33.61) Parašė:

Ne visi ukrainiečiai turi R1A haplogrupę.Zelenskis-žydas faraziejus tikrai ne.Visi pietryčių Ukrainos gyventojai,kurie pabėgo iš baudžiavos Jekaterinos II laikais ir apsigyveno Donbase, yra R1A haplogrupės,o visa Vakarų Ukraina atsirado Suvorovo nukariavimų dėka ir yra visai kitų haplogrupių.Čia mažaraštis Zelenskis padarė klaidą.Jam pasaulio globalistai davė nurodymą daryti bandymus ir paruošti dirvą kaip sukelti karą su Kinija.Na,jis pradėjo save kildinti iš Arijų(t.y. iš R1A haplogrupės)ir padarė Tibeto vienuolius irgi Arijais.Tai buvo Hitlerio laikais sugalvota teorija.Bet iš tikro Arijai yra rusai,prūsai,mes -lietuviai ir lenkai.Taip pat Indijos brachmanų kasta,Afrikoje ,gyvenanti baltųjų tauta,kalbanti sanskrito kalba ir visa eilė tautų pietų Europoje ir Azijoje slaviškomis šaknimis.Štai kodėl Zelenskis pradėjo giminiuotis su Tibeto vienuoliais.Jis,jei laimėtų prieš Rusiją,galėtų pradėti reikšti prigimtines teises į Kinijos teritorijas,nes aiškintų,kad tai Tibeto.O ,kadangi jie irgi Arijai, tai jie šoktų ginti savo kraujo brolių.JAV,kaip visada, padėtų lindlizo pagalba abiems kariaujančioms pusėms.17. S
(2022-08-04 21:38:46)
(2a02:8084:46c3:b100:8d5e:6bac:4f53:bfb1) Parašė:

Prisidenge taikiais gyventojais....https://youtu.be/K732ztSxy2M16. Jonas
(2022-08-04 21:28:41)
(78.63.229.96) Parašė:

Pagaliau yla lenda iš maišo .Tiesa pradeda aiškėti ,nors daugumai kurie sekė įvykius Ukr.buvo aišku dėl ko apšaudomos “mokyklos” ir “ligonines”15. 52
(2022-08-04 19:33:30)
(77.79.4.146) Parašė:

Amnesty finansuoja JAV, Anglija ir Europa ir netyčia praregi ,kad ukrai ne balti ir pūkuoti , ko tai nelabai tikėtina ,kad savo iniciatyva, Zelei ko tai degėsiais pakvipo.14. Vakarų,
(2022-08-04 17:14:45)
(78.56.75.110) Parašė:

žiniasklaidos prasme 8 metus stropiai ir kokybiškai užmaskuotas pilietinis karas, kurios vieną pusę palaiko vakarai, kitą, rytai.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras