2024 m. gegužės 27 d.

 

„Be reikalo nepakelk, be garbės nenuleisk“: generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija mini 25-metį

6
Paskelbta: 2017-06-15 12:45 Autorius: ekspertai.eu

Birželio 16 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija – vienintelė aukštoji mokykla Lietuvoje, suteikianti universitetinį ir karinį išsilavinimą, ugdanti karininkus lyderius – minės įkūrimo 25-metį.

„Lietuvos karo akademija nuolat augo, ieškojo, keitėsi, o dabar – tvirtai žengia daug žadančiu nepriklausomos Lietuvos keliu. Jau dvidešimt penkerius metus mes patys sprendžiame, kokias ugdysime ateities šalies gynėjų savybes, kam juos ruošime. Tai daugiau nei aukštojo mokslo institucija – mums ji tapusi atkovotos Lietuvos nepriklausomybės simboliu“, – sako akademijos viršininkas brigados generolas Algis Vaičeliūnas.

Šventiniame renginyje Lietuvos karo akademijoje dalyvaus Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė, krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Lietuvos kariuomenės Ordinariato apaštalinis administratorius ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės vadovybė, universitetų rektoriai, užsienio valstybių atstovai, kiti svečiai.

Per 25 veiklos metus Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje parengta ir Lietuvos karininkų korpuso gretas papildė 23 dieninių (nuolatinių) studijų karininkų laidos: 1547 įvairių specializacijų karininkai, o kartu su tęstinėmis (neakivaizdinėmis) studijomis ir dieninių bei tęstinių studijų magistrais parengta iš viso 2470 karininkų.

Lietuvos karo akademija kiekvienam karininkui yra svarbi profesinio tobulėjimo prasme, nes čia vyksta karinės anglų kalbos ir karininkų profesinio tobulinimo kursai. Nuo akademijos įkūrimo įvairius kvalifikacijos kėlimo kursus baigė daugiau kaip 10 tūkst. Lietuvos ir užsienio karininkų ir tarnautojų. Tarptautiniuose kursuose mokosi Baltijos šalių karininkai, žinias tobulina ir karininkai iš Ukrainos, Gruzijos, Armėnijos, Moldovos.

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos misija – parengti motyvuotą ir pasirengusį vadovauti Lietuvos kariuomenės padaliniams karo ir taikos metu karininką, ugdant jo lyderio savybes, intelektą, suteikiant profesinių žinių ir praktinių įgūdžių, reikalingų vadui.

Jau nuo pirmos dienos akademijoje stengiamasi, kad kariūnai pajustų, jog čia vieta tik aktyviam ir labai pareigingam žmogui. Čia reikia parodyti viską, ką žmogus turi geriausia: ištvermę lauko pratybų metu, mokėjimą susikaupti ir valdyti situaciją vadovaujant būriui, intelektą ir kūrybiškumą studijuojant teorinius dalykus. Kariūnams dėsto aukštos kvalifikacijos mokslo laipsnius turintys specialistai dėstytojai ir profesinę patirtį tarptautinėse operacijose įgiję karininkai instruktoriai.

Studijų metu Lietuvos karo akademijoje kariūnams sudaromos sąlygos dalyvauti kultūriniame, sportiniame ir visuomeniniame gyvenime. Jau tradiciškai akademijos auklėtiniai dainuoja chore „Kariūnas“, šoka sportinius šokius. Norintys gerinti savo fizinį pasirengimą, lanko įvairių sporto šakų treniruotes, siekiantys lavinti karinius įgūdžius gali dalyvauti akademijos žvalgų būrelio užsiėmimuose ir kt.

Šventinio renginio metu bus apžvelgiami svarbiausi Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos įvykiai per praėjusius 25-erius metus. Kūrinius atliks akademijos choras „Kariūnas“, koncertuos tarptautinio muzikos festivalio „Sugrįžimai“ atlikėjai, gros Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas.

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos istorija – svarbiausi faktai ir skaičiai

• 1992 m. birželio 16 d. Lietuvos Vyriausybės nutarimu buvo leista įsteigti Krašto apsaugos mokyklą, kuri, Aukščiausiajai Tarybai priėmus nutarimą „Dėl Krašto apsaugos akademijos įsteigimo“, kuriuo vadovaujantis buvo įsteigta Krašto apsaugos mokykla. Ši data ir laikoma oficialia Lietuvos karo akademijos įkūrimo diena.

• 1992 m. liepos 13 d. krašto apsaugos ministras pasirašė įsakymą dėl Krašto apsaugos mokyklos įsteigimo. Pagal patvirtintus nuostatus mokykla tapo krašto apsaugos sistemos struktūriniu vienetu, pavaldžiu Krašto apsaugos ministerijai ir rengiančiu specialistus krašto apsaugos reikmėms.

• 1992 m. rugpjūčio 30 d. Krašto apsaugos mokyklai įteikta kovinė vėliava. Joje aukso raidėmis išsiuvinėtas šūkis „Mūsų ginklas, mūsų mokslas – Lietuvai Tėvynei“.

• 1994 m. Krašto apsaugos mokykla reorganizuota į Lietuvos karo akademiją.

• 1994 m. liepos 20 d. Lietuvos karo akademija išleido pirmąją 111 karininkų laidą.

• 1995 m. Lietuvos karo akademijoje atgaivinta prieškario tradicija – suteikiant pirmąjį karininko laipsnį, kardu paliečiamas absolvento petys ir ištariami žodžiai: „Be reikalo nepakelk, be garbės nenuleisk“. Nuo 2009 m. šis priesakas akademijos viršininko įsakymu tapo LKA moto.

• 1998 m. akademijai suteiktas Lietuvos partizanų ginkluotųjų pajėgų vado, pasipriešinimo Lietuvos okupacijai koordinatoriaus ir organizatoriaus, faktiškai vykdžiusio Lietuvos Respublikos prezidento pareigas sovietų okupacijos metais generolo Jono Žemaičio vardas.

• Nuo 2000 m. rugsėjo 1 d. į akademiją pradėta priimti ir merginas.

• 2003 m. akademijoje įvesta karininko (lyderio) ugdymo programa, kuri buvo integruota į karinio ugdymo sistemą. Atskirta karinis rengimas ir akademinės studijos.

• 2015 m. birželio mėn. akademijoje bakalauro studijas baigė pirmoji puskarininkių laida.

• Nuo 2016–2017 mokslo metų akademija pradėjo vykdyti naują Nacionalinio saugumo ir gynybos bakalauro universitetinių studijų programą, pagal kurią rengiami karininkai, aukštos kvalifikacijos nacionalinio saugumo ir karybos specialistai.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
6. ////////
(2017-06-15 18:23:10)
(78.58.41.175) Parašė:

vargse lietuvele kiek cia tu meteliu tipo nepriklausoma o kiek jau atsiradusiu visokiu auksciausio rango tipo karininku gavusiu laipsnius uz nieka5. obana
(2017-06-15 18:00:02)
(84.46.245.67) Parašė:

puskarininkių ir karininkų paruošta daugiau,nei pašaukta šauktinių...4. Antanas
(2017-06-15 15:58:28)
(82.140.181.187) Parašė:

Iš kur atsirado tas "apaštalinis administratorius" ? Kai kūrėsi Lietuvos kariuomenė, jokių "apaštalų" nesimatė prieš 25 metus. jiems kinkos drebėjo, kas dabar bus? Buvo kaip visada suaugę su Tauta Lietuvos dvasininkai ir jokio proamerikonizmo ( Lietuvos laisvę Amerika kaip valstybė pripažino gana vėlokai ) Lietuvoje nebuvo. Tad kur tie pirmieji dvasininkai - kapelionai dabar? Ar jie neugdė pirmųjų kariūnų? Per jubiliejus visada jiems skiriama didelė pagarba. Kaip rašė to meto žiniasklaida, kad jie padėjo gerus pagrindus Lietuvos kariuomenei.Tai jau ne lyderystė iš Karo akademijos, pamiršti juos tai kaip atsigėrus iš šulnio vandens spjauti į jį ir nueiti.3. Kostas
(2017-06-15 15:42:20)
(84.32.154.220) Parašė:

Karo akademija. Anekdotas kažkoks, kaime karo akademija.Užtektų profkės.Jūs dar maršalų akademiją sukurkit.2. Darijus
(2017-06-15 14:50:50)
(90.140.170.139) Parašė:

O kam nepakyla ir nenusileidžia, naudokite, Viagrą.1. Anfisa
(2017-06-15 13:16:31)
(78.61.49.251) Parašė:

Geriausia - ketvirta nuotrauka.))) Nors juodas dirzas seniai nesueina, ilgio neuztenka, bet kardas rankoj uztikrintai eliminuoja sita mazyti trukuma... Vargse valstybele, kurios auksciausio rango politikai taip atrodo. Idomiai,ka apie tai galvoja uzsienio politikai? ... Manau, kiekvienas litchuanijos karys, karininkas, generolas ir admirolas, o taip pat visi busimieji sauktiniai, turi pakabinti sita nuotrauka pas save namuose, darbovieteje ir virtuveje, kad visada tureti ant akiu musu Vyriausiojo kariuomenes vado atvaizdo ikona...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras