Neseniai Visos Rusijos viešosios nuomonės tyrimų centro (Всероссийский цeнтр изучeния общeственного мнeния, ВЦИOМ) apklausa parodė, kad 28 proc. šalies gyventojų norėtų, jog šalį vėl valdytų caras, 13 proc. pageidautų, kad sostą užimtų vienas iš dabartinių politikų, tarp kurių populiariausias – prezidentas Vladimiras Putinas, pranešė RT.
Organizacijos vadovas Valerijus Fiodorovas šiuos duomenis paskelbė 400 metų Romanovų dinastijos jubiliejaus minėjimui skirtoje konferencijoje Maskvoje.
Nors 28 proc. rusų nori, kad šalį valdytų caras, tik 6 proc. pasisakė už tai, kad jis būtų iš Romanovų dinastijos. 13 proc. pareiškė, kad nauju caru turėtų tapti vienas iš šalies politikų, išrinktas per referendumą. Visi monarchistai vieningai pasisakė, kad caras turėtų būti stačiatikis. 80 proc. apklaustųjų tvirtino, kad nėra tokio Rusijos politiko ar viešo asmens, kuris būtų vertas sosto.
Tuo metu 67 proc. teigė, kad Rusija turėtų pamiršti monarchiją, 82 proc. teigė, kad dabartinė santvarkai šaliai geriausia.
Absoliuti monarchija Rusijoje prasidėjo 1533 m., kai ją ėmė valdyti Ivanas IV Vasiljevičius, pramintas Ivanu Rūsčiuoju (1530–1584). Jo motina – lietuvė Elena Glinskaja (1508–1538). Ivanas Rūstusis valdė ilgiausiai iš visų Rusijos carų – 50 metų ir 105 dienas. Paskutinysis Rusijos caras – Nikolajus II Aleksandrovičius Romanovas (1868–1918), sušaudytas bolševikų.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]