2024 m. liepos 17 d.

 

Dar keli štrichai buvusio VSD pareigūno portretui

16
Paskelbta: 2013-11-18 12:24 Autorius: ekspertai.eu

Po to, kai ekspertai.eu supažindino savo skaitytojus su Donatu Šumskiu, kuris būdamas Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnu paliko ryškų pėdsaką Gatajevų šeimos tragedijoje, redakcija sulaukė nemažai laiškų. Vieni prašė suteikti daugiau informacijos apie baikerių klubą, kuriam priklauso VSD sekso skandale minėtas asmuo, o kiti piktinosi ir teigė, jog įvyko kažkokia klaida. Pareigūnai negali būti baikerių klubų nariais, o toks dalykas, kaip baikeris-saugumietis, nesvarbu, dar tebedirbantis ar jau pensininkas, yra gamtoje neegzistuojantis reiškinys, – rašė motociklų mėgėjų gyvenimą išmanantys ekspertai.eu skaitytojai.

Todėl šiandien skeptikų abejones išsklaidysime: VSD pensininkas D. Šumkis yra ne šiaip aktyvus baikeris, bet ir užima aukštą padėtį vieno baikerių klubo hierarchijoje bei yra jo steigėjas. Dar daugiau, anot Gatajevų augintinės Bilkis Mustijevos, baikeris jis buvo ir tuo metu, kai dar dirbo VSD ir suvaidino ypatingą vaidmenį, kurpiant bylą Gatajevams.

Ginklų seržantas

Taigi, D. Šumskis yra baikerių klubo Boozefighters MC 192 narys.

Boozefighters yra vienas seniausių motociklininkų klubų, kurį 1946 m. Kalifornijos valstijoje, JAV, įkūrė grupelė iš karo ką tik grįžusių ir į alkoholį įnikusių vyrų. Pramoga jiems tapo tai, ką pavadintume tiesiog pavojingu chuliganizmu. „Jie peržengė savo motociklų ir savo pačių ribas, lenktyniaudami ekstremaliu greičiu ir mesdami iššūkį pavojui. Kaip aišku iš klubo pavadinimo, jiems netrūko uždrausto apynių ir miežių vaisiaus ar vyno. Greičio ir alkoholinių gėrimų derinys pelnė Boozefighters nepageidautiną reputaciją, – rašoma šio klubo istorijoje, kurios vertimas skelbiamas ir lietuviško Boozefighters skyriaus tinklalapyje.

Ten pat teigiama, kad šio klubo nariai dalyvavo ir prastos šlovės įvykiuose, kai 1947 m. liepos 3-6 dienomis šimtai į varžybas susirinkusių baikerių girti siautėjo Hollister miestelio (Kalifornijos valstija) gatvėse. Amerikos spauda tai aprašė kaip demonų siautėjimą ir terorą, o San Francisco Chronicle paskelbė štai tokią Barney Petersen nuotrauką:

Nors manoma, kad ši nuotrauka surežisuota, ji gerai atspindi veiksmo esmę. Baikerių siautėjimas Hollisteryje įkvėpė filmą The Wild One, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Marlonas Brando.

Taigi, alkoholis yra esminė Boozefighters legendos dalis, o kad tai nėra blaivininkų klubas, matyti ir iš jo emblemos.

Boozefighters turi skyrius ne tik JAV, bet ir Europoje, Japonijoje, Filipinuose, Pietų Korėjoje.

Lietuvoje kaip juridinis asmuo šio klubo skyrius registruotas 2012 m. lapkritį, o vienas iš trijų asociacijos BFMC 192 steigėjų, kaip matyti iš ekspertai.eu turimos dokumentų kopijos – iš Gatajevų istorijos visuomenei žinomas D. Šumskis.

Jis užfiksuotas ir Boozefighters MC 192 nuotraukose, kuriose įamžintas audringas baikerių gyvenimas (jas matote galerijoje publikacijos pradžioje).

D. Šumskio pareigos šiame klube – ginklų seržantas (Sergeant at Arms). Anot Vikipedijos, baikerių klubo hierarchijoje tai viena iš 6 pagrindinių pareigybių (dar yra prezidentas, viceprezidentas, sekretorius, iždininkas ir kelio kapitonas). Ginklų seržanto užduotis – išlaikyti tvarką posėdžių metu ir užtikrinti klubo saugumą. „Už įstatymo ribų veikiančiuose klubuose (Boozefighters prisistatyme rašoma, kad šis klubas toks nėra) šis vaidmuo gali apimti vadovavimą klubo išpuoliams kovų metu, o taip pat nelojalių ar su policija bendradarbiaujančių narių išaiškinimą ir nukenksminimą – paprastai žiauriai. Jei reikia, ginklų seržantas aprūpina klubo narius ginklais.

Buvusiam VSD pareigūnui padaryta išimtis

Boozefighters yra MC tipo klubas, o tokie klubai baikerių tinklalapyje byker.lt apibrėžiami kaip „uždari motociklininkų susivienijimai. Vienas iš dalykų, kuriuo MC klubai skiriasi nuo kitų – griežti reikalavimai narystei. Tarp jų ir toks: „MC klubui negali priklausyti asmenys, tarnaujantys ar tarnavę policijoje.

Ekspertai.eu kalbinti kelių skirtinų Lietuvos baikerių klubų nariai teigė, kad sąvoka policija aukščiau pacituotoje taisyklėje apima ne tik policininkus, bet ir kitų teisėsaugos ar jėgos struktūrų pareigūnus, įskaitant ir VSD. „Mūsų klube VSD darbuotojų nėra ir būti negali, tai išsiaiškintume prieš priimdami“, ekspertai.eu sakė vienam iš MC tipo klubų vadovaujantis baikeris.

Vieno Kaune veikiančio MCC klubo narys pakomentavo dar konkrečiau:

„Kaip aš suprantu, tas saugumo darbuotojas neturėtų dalyvauti MC klubo veikloje. MC klubai turi griežtą hierachiją ir jiems negali priklausyti buvę policininkai, kunigai, homoseksualai, pedofilai ir t. t. VSD darbuotojams galioja lygiai tas pat. Karininkai, pavyzdžiui, yra įkūrę kito lygmens – MCC – klubą Perkūnas. Buvo atvejis, kai su Aliens'ų klubo (MC tipo, red. past.) liemene važinėjo vienas vyras – draugiškas, normalus, bet dirbo FNTT. Baikerių kongresas pasakė, kad jis negali dalyvauti, liepė nusiimti liemenę, ir jis iš to klubo išėjo.

Taigi, baikerių taisyklės lyg ir turėjo užkirsti kelią D. Šumskiui tapti Boozefighters MC 192 nariu. Kodėl jam padaryta išimtis, išsiaiškinti nepavyko, nes vos išgirdęs buvusio VSD darbuotojo pavardę šio klubo vadovas Olegas Vasilenko pasakė neturįs laiko ir skubiai nutraukė pokalbį.

Ekspertai.eu žiniomis, D. Šumskis dalyvavo ne tik Boozefighters MC veikloje, bet ir buvo kandidatu į Roadhogs narius, kai šio klubo taisyklės dar nebuvo tokios griežtos.

Žvalgybos įstatymo 40 straipsnis draudžia žvalgybos pareigūnams būti juridinio asmens steigėjais ir dalyviais. Tad baikerių klubo nariu ir asociacijos BFMC 192 steigėju D. Šumskis galėjo tapti tik tuo atveju, jei tuo metu jau buvo atleistas iš pareigų VSD. Antra vertus, galbūt baikerių tarpe jis vykdė kokią nors VSD užduotį?

B. Mustijeva: jis meluoja, meluoja ir dar kartą meluoja

Ne tik kaip VSD pareigūną, bet ir kaip baikerį D. Šumskį teigia pažinojusi ir Bilkis Mustijeva – viena iš Gatajevų augintinių, kurie byloje yra įrašyti kaip „nukentėjusieji”, bet sako neturį savo įtėviams jokių pretenzijų ir liudija apie VSD provokacijas bei ypatingus D. Šumskio nuopelnus šioje istorijoje (B. Mustijevos liudijimą, kad D. Šumskį su Seda Esimbajeva, kurios parodymais grindžiama byla, siejo intymus ryšys, skelbėme čia).

Suomijoje, kaip ir politinį prieglobstį šioje šalyje gavę Ch. ir M. Gatajevai, gyvenanti moteris buvo atvykusi į birželio 14 d. vykusį Klaipėdos apygardos teismo posėdį, kuriame davė parodymus buvęs VSD pareigūnas D. Šumskis. Jis neigė asmeniškai bendravęs su B. Mustijeva ir tikino matęs ją nebent VSD ar prokuratūros patalpose.

Tokį liudijimą Gatajevų augintinė įvertino kaip melą ir sakė ne kartą buvusi su D. Šumskiu kavinėse ir restoranuose, o 2009-ųjų pavasarį motociklu su juo važiavusi ir į baikerių renginį:

Kad D. Šumskis teisme melavo, liudija ne tik B. Mustijeva – tai matyti ir iš byloje esančio dokumento, apie kurį ekspertai.eu jau rašė.

Susiję:

Buvęs VSD pareigūnas D. Šumskis melavo teismui

Susipažinkite: VSD sekso skandalo herojus D. Šumskis

Ekspertų išvados Gatajevų byloje griauna VSD versiją

Skausmo kronika: neteisingumas valstybės vardu (video)

„Gatajevai prašo atlyginti žalą, patirtą dėl neteisėtų prokuratūros ir teismo veiksmų“

„Liudijimai: VSD, seksas ir M. Gatajevo klausimai“

„Buvęs VSD pareigūnas neigia naudojęs seksą kaip operatyvinę priemonę“

„Gatajevai prašo VSD pateikti teismui pareigūno Donato Šumskio DNR tyrimą“

„Pareigūnai civiliniais rūbais kelia siaubą Lietuvoje likusiam Gatajevų augintiniui“

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
16. pwwweotu
(2014-01-23 15:50:37)
(97.77.104.22) Parašė:

Very nice site!15. uyeyueop
(2014-01-23 15:50:11)
(162.13.2.52) Parašė:

Hello! dddgfef interesting dddgfef site! I'm really like it! Very, very dddgfef good!14. uwutiiye
(2014-01-23 15:50:06)
(196.221.69.33) Parašė:

Very nice site!13. yiiyeyri
(2014-01-23 15:49:37)
(59.127.156.69) Parašė:

Hello! kdbakaf interesting kdbakaf site! I'm really like it! Very, very kdbakaf good!12. Skirmantė
(2013-11-26 12:09:55)
(77.221.82.73) Parašė:

papinykas vietoj liustros. Tai tikrasis VSD moderninterjeras.11. tfuu
(2013-11-21 13:20:04)
(80.212.62.82) Parašė:

kokia geda tokiem baikeriam, nebent ten visi tokie nutuke oziai ir mentai , kaip tas nutkes rureklis saugumietis:))10. studentas
(2013-11-21 13:20:00)
(77.79.18.12) Parašė:

Liaudis, aklai netikekit "purvasklaida"9. Pagonis
(2013-11-21 13:16:56)
(80.212.62.82) Parašė:

Visada nemegau tu baikeriu , rokeriu, visada juos lupau ir lupsiu, sitas straipsnis patvirtina kad as teisus, susirenka keli pasmirde mentai ir vaidina mafija:))Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi