2024 m. birželio 20 d.

 

Ekskursija po VEKS tūkstantmečio paveldą internete (bei klausimai tarnautojams)

Paskelbta: 2010-03-09 07:44 Autorius: ekspertai.eu

Tūkstantmečio VEKS portalaiSiūlome nedidelę ekskursiją po internetinį paveldą, t.y. programos „Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimas“, kurios viena sudėtinių dalių yra programa „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS), internetinius portalus.

Jų buvo suskurta gerokai per dešimt. 

Mokesčių mokėtojams jie kainavo ne vieną ir ne du milijonus litų.

Primename, kad Generalinėje prokuratūroje dėl kai kurių šių tinklapių jau beveik 22 mėnesį vyksta ir niekaip nesibaigia intensyvus, prokurorės Sigutės Malinauskienės vadovaujamas, ikiteisminis tyrimas dėl stambaus masto valstybės lėšų iššvaistymo ir pasisavinimo. Pristatome tik kelis iš jų.

Per 200 tūkstančių litų kainavęs pagrindinis VEKS tinklapis anglišku pavadinimu www.culturelive.lt jau daugiau negu savaitė iš viso neatsidaro, todėl pasaulio kultūros visuomenė negali operatyviai susipažinti su Vilniaus kultūrinio gyvenimo detalėmis (puslapis neatsidaro ir www.vilnius2009.lt adresu):

Tūkstantmečio VEKS portalai 631 tūkstantį litų kainavęs VEKS projekto „Virtualus istorinis Vilnius“ garsaus istoriko Alfredo Bumblausko kurtas tinklalapis www.viv.lt šiuo metu skelbia tokį tekstą: „Authorization Required. This server could not verify that you are authorized to access the document requested. Either you supplied the wrong credentials (e.g., bad password), or your browser doesnt understand how to supply the credentials required“. Bei išmeta nedidelę pilką lentelę:

Tūkstantmečio VEKS portalai

Didelio vilniečių, Vilniaus svečių bei emigrantų susidomėjimo sulaukęs daugiau negu pusę milijono litų kainavęs VEKS turizmo ir pramogų portalas www.lietuva.gyvai.eu, daugiausia skirtas būtent užsienio turistams veikia tik keliomis iš skelbiamų septynių kalbų. Pavyzdžiui norint portale naršyti rusų, lenkų ar vokiečių kalbomis pavyks gauti tik tokia informaciją: „The requested page couldnt be found“.

Tinklapis „Lietuvos vardui – 1000" adresu www.lietuvai1000.lt taip pat yra labai lakoniškas. Pavyzdžiui, paspaudus nuorodą „renginiai“ galima patekti į tinklalapį adresu www.lietuva1000.lt ir pamatyti skaičius: „404“.

Atkreipiame dėmesį, kad www.lietuvai1000.lt ir www.lietuva1000.lt  yra du skirtingi portalai. Jeigu apsilankius tinklapyje www.lietuvai1000.lt spustelsime ant nuorodos „direkcija“, pateksime į Lietuvos tūkstantmečio direkcijos tinklapį, kuris turėtų būti skelbiamas penkiomis kalbomis, tačiau nei vokiečių, nei lenkų, nei rusų kalbomis informacija neskelbiama:

Tūkstantmečio VEKS portalai Tūkstantmečio VEKS portalai Tūkstantmečio VEKS portalai

Kitas Tūkstantmečio tinklapis www.1009-2009.lt taip pat skelbia savitą informaciją, t.y. skaičius „404“. Gatvės muzikos dienos tinklapis www.gatvesmuzika.lt taip pat neatlaikė įtampos ir skelbia panašią informaciją kaip ir pagrindinis VEKS tinklapis:

Tūkstantmečio VEKS portalai

Ir taip toliau ir taip toliau. Taigi visiems smagaus naršymo ir naujų atradimų.

Klausimai tarnautojams

Užduodame keletą klausimų dėl visų šių internetinių tinklapių Tūkstantmečio direkcijai ir VEKS steigėjams - Kultūros ministerijai ir Vilniaus savivaldybei.

1 KLAUSIMAS. Kiek konkrečiai iš viso buvo sukurta internetinių portalų nuo 1998 metų iki šios dienos per programą „Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimas“, kurios viena iš sudėtinių dalių yra programa VEKS?

2 KLAUSIMAS. Kokia bendra Lietuvos biudžeto pinigų suma buvo investuota į visus šiuos internetinius tinklapius nuo 1998 m. iki šios dienos? (Pateikite išsamias sąmatas.)

3 KLAUSIMAS. Kas ateityje bus šeimininkai šių visų internetinių portalų kai pasinaikins VšĮ VEKS ir pan.? (Išvardinkite abėcėlės tvarka.)

4 KLAUSIMAS. Jei šių visų internetinių portalų šeimininkai bus Vilniaus miesto savivaldybė, ir žinant, kad savivaldybė išparduoda visą miesto turtą, ar nebus šie interneto portalai parduodami „neskelbiamų derybų  būdu“ ir kokia pradinė kaina?

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras