2024 m. liepos 22 d.

 

Generalinis prokuroras Darius Valys triumfavo „Metų korumpas 2013“ konkurse

59
Paskelbta: 2013-12-30 01:58 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. E.eu
Nuotr. E.eu

Gruodžio 29-osios vakarą ekspertai.eu redakcijoje nušvietė pirmojo istorijoje prestižinio konkurso „Metų Korumpas 2013“ finalas: už išskirtinius nuopelnus korupcijos srityje išdalinta net 10 apdovanojimų komplektų, rinktinė publika gėrėjosi vertingų prizų bei dovanų lietumi, o šventinį vakarą vainikavo metų Korumpų Korumpo titulo laureato paskelbimas bei pagerbimas. 

Plačiau apie šį įspūdingą šou informuosime jau artimiausiu metu, o dabar pristatome prestižinio konkurso nugalėtojus, kurių veikla atspindi pamatines specializacijas didžiosios korupcijos srityje ir kurie nuo šiol bus pelnytai tituluojami savo sričių lyderiais.

Pagrindinį metų Korumpų Korumpo titulą užtikrintai laimėjo generalinis prokuroras Darius Valys – už tai, kad ištikimai eina savo dvasinio kelrodžio, prezidentės Dalios Grybauskaitės parodytu keliu, o jo vadovaujama institucija net ir purtoma reformos liko pagrindiniu korumpų klestėjimo garantu. Juk ne veltui liaudies išmintis sako: korumpas be stogo – korumpas be ateities. Ačiū Jums, pone Valy, kad esate! Be Jūsų nebūtų ir šios mūsų šventės!

Tik Generalinės prokuratūros ir jos vadovo D. Valio pastangomis buvo išugdytas įspūdingas pulkas žvalių ir perspektyvių korumpų, kurie pelnė nugalėtojų titulus atskirose „Metų Korumpo 2013“ nominacijose.


Visas laureatų sąrašas:

Nominacija Metų atodanga – Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos direktorius Gintautas Barcys ir preparatas „Oscilokokcinas“, kurį sudaro cukrus su antienos „prisiminimais“, bet kuris buvo pardavinėjamas kaip vaistas „nuo gripo“, kol ekspertai.eu neatskleidė šios ciniškos apgavystės. (Daugiau apie tai skaitykite Antimafijos skyrelyje „SAM ir VVKT”).

Nominacija Metų pirkinys – 34 % „Lietuvos ryto“ akcijų, kurias „Snoro“ bankroto administratorius Neilas Cooperis už beveik simbolinę kainą perleido verslininkui Benui Gudeliui.

Nominacija Metų nesėkmė – referendumas dėl Visagino AE statybos, taip išgąsdinęs Seimą, kad jis nusispjovė į konstitucinę savo pareigą įgyvendinti referendumo rezultatus ir per visus 2013-uosius neįstengė atlikti to, ką privalu atlikti pagal Referendumo įstatymo 8 str.

Nominacija Metų saugiklis – Prezidentūros Asmenų aptarnavimo skyriaus vedėja Genė Lukaševičienė, gebanti atsakyti į bet kokius prezidentei Daliai Grybauskaitei adresuotus klausimus ir patikimai sauganti šalies vadovę nuo sužvėrėjusios visuomenės ir nevyriausybinių organizacijų antpuolių.

Nominacija Metų akordas – prokurorė Rasa Miltinytė, nustačiusi, kad Nacionalinio stadiono griaučiai, kuriems išleista daugiau nei 100 milijonų litų, yra buhalteriniu požiūriu pavyzdinė statyba, ir nutraukusi baudžiamąją bylą.

Nominacija Tarptautinis skambesys – Vokietijos teisėsauga, kuri produktyviai kenkia Lietuvos teisėsaugai: sužlugdė rezonansinę Nacionalinio operos ir baleto teatro rekonstrukcijos bylą ir neišduoda Lietuvai Valentino Lazutkos – vieno 1991 m. sausio 13 d. perversmo organizatorių ir buvusio D. Grybauskaitės viršininko Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje.

Nominacija Metų nekalčiausiasis – Nacionalinio operos ir baleto teatro direktorius Gintautas Kėvišas, buvęs, tačiau jau nebesantis įtariamuoju byloje dėl milijonų, galimai nugvelbtų rekonstruojant jo vadovaujamą teatrą, nes Vokietijos teisėsauga net ir labai prašoma neatidavė Lietuvos prokurorams unikalios rekonstrukcijos dokumentų ir byla žlugo.

Nominacijoje Metų klaida – vienintelėje, kurioje nominuojami ne korumpai, o asmenys, nukentėję nuo korumpų ir (ar) sugebėję jiems pasipriešinti ir priversti padaryti klaidų, – Komisija pasirinko netradicinį sprendimą. Kadangi korumpų apsėstame pasaulyje reikia branginti kiekvieną šviesos spindulį, laureatais paskelbti visi pretendentai, 2013-aisiais šventę visiškas ar dalines pergales teismuose: buvę Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovai Vitalijus Gailius ir jo pavaduotojas Vytautas Giržadas, buvusi FNTT vyriausioji tyrėja, majorė Lina Andriuškevičienė, tarptautinio kalibro teroristė Eglė Kusaitė ir jos advokatas Kęstutis Stungys.

Nominaciją Už viso gyvenimo nuopelnus Komisija vienbalsiai skyrė Vyriausiosios rinkimų komisijos amžinajam vadovui, senam nomenklatūrininkui Zenonui Vaigauskui – už laiko patikrintus išskirtinius gebėjimus kabinti neįtikėtino ilgumo makaronus trukdant piliečiams įgyvendinti savo konstitucines teises ir skaičiuoti taip, kaip reikia korumpinei sistemai. Pirmą kartą ekspertai.eu paskelbtą Z. Vaigausko biografiją rasite publikacijoje „Z. Vaigausko biografija: LLKJS CK, Vilniaus aukštoji partinė mokykla, Maskva“, apie jo nuopelnus išsamiau skaitykite „Z. Vaigauskas: Rinkimų įstatyme esamų galimybių ir teisių įvardijimas apgaule ar „šuleryste“ yra klaidinimas“, „Z. Vaigauskas apie televiziją ir radiją“, „VRK cinizmas peržengė ribas. Įspūdžiai iš VRK būstinės“.

Nominacija Publikos korumpas – vienintelė nominacija, kurią visiškai atidavėme į mielų ekspertai.eu skaitytojų rankas, leisdami jums patiems išsirinkti savo širdžiai mieliausią korumpą, – atiteko LR prezidentei Daliai Grybauskaitei. Argumentuodami šį savo sprendimą, skaitytojai laiškuose minėjo daug dalykų: ir žlugdančią D. Grybauskaitės įtaką prokuratūrai (per jos statytinį D. Valį), ir jos nuopelnus neteisėtai atleidžiant ir persekiojant buvusius FNTT vadovus V. Gailių ir V. Giržadą, ir antikonstitucinį, parlamentinės respublikos pamatus ardantį veikimą, apie kurį kalbėjo buvusi Seimo pirmininkė Irena Degutienė, ir VSD panaudojimą savo rinkimų kampanijai „skiepų“ istorijoje bei patarėjos Daivos Ulbinaitės dangstymą, ir tai, kad prezidentė iki šiol nesugebėjo pasakyti nieko įtaigaus apie gėdingą savo biografijos laikotarpį, kai po Kovo 11-osios dirbo su Lietuvos nepriklausomybės priešais.

Be anksčiau išvardintų apdovanojimų, Komisija specialiuoju protokolu skyrė Garbės Korumpo diplomus tarptautinę gėdą Lietuvai užtraukusios Gatajevų bylos veikėjams: buvusiam VSD pareigūnui Donatui Šumskiui, prokurorei Nomedai Oškutytei ir buvusiam VSD generalinio direktoriaus pavaduotojui Dainiui Dabašinskui. Šiaip ar taip, Čečėnijos karo našlaičių gelbėtojai Chadižat ir Malikas Gatajevai, kuriuos Lietuvos VSD ir prokuratūra persekiojo ir kuriems Suomija suteikė politinį prieglobstį, – pirmasis atvejis Europos istorijoje, kai trečiosios šalies (Rusijos) piliečiams suteikta apsauga nuo vienos iš ES narių kitoje. Nors prieglobstį nuo VSD persekiojimo Suomija Gatajevams suteikė jau prieš pusantrų metų, iki šiol niekas iš Lietuvos pareigūnų niekaip šio atvejo nepakomentavo. (Daugiau apie šią bylą rasite Antimafijos skyrelyje „Gatajevų byla”).

•••••••

Visas publikacijas apie prestižinius apdovanojimus „Metų Korumpas 2013“ rasite antimafijos skiltyje „Metų Korumpas 2013“.

•••••••

Informacijai: interneto enciklopedija Vikipedija skelbia, kad tradiciškai korupcija skirstoma į „didžiąją korupciją“ – prekyba įstatymais, teismų sprendimais bei valstybiniais užsakymais – bei „mažąją korupciją“ – policininko ar mediko papirkimas, dovanėlė dėstytojui už geresnį pažymį. Ekspertai.eu dovanėlėmis dėstytojams nesidomi.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
59. puikus prizas
(2014-01-07 19:55:19)
(78.60.158.36) Parašė:

Sveikinimai Valiui58. @@@
(2014-01-04 20:32:27)
(86.134.193.228) Parašė:

SNORO UŽGROBIMO IR SUBANKROTINIMO ATVEJU VISŲ ŽULIKŲ "STOGAS" IR YRA GRYBAUSKAITĖ !!! JI ASMENIŠKAI DAVĖ KOMANDĄ KUBILIUI, VASILIAUSKUI, ŠIMONYTEI VYKDYTI "OPERACIJĄ" PRIEŠ BANKĄ SNORAS, DAVĖ KOMANDĄ "KIŠENINIAMS " PROKURORAMS VALIUI IR RAULUŠAIČIUI SUFABRIKUOTI BYLĄ SNORO AKCININKAMS, JI DUODA NURODYMUS TEISMAMS, KAIP PRIIMTI SPRENDIMUS ŠIUO KLAUSIMU, JI ASMENIŠKAI DANGSTO AFERISTUS IR SUKČIUS VASILIAUSKĄ, MAŽINTINĘ, FRIKLĮ, COPERĮ !!!57. Netikros „mailiaus“ bylos gamintojai, ......
(2014-01-02 15:03:50)
(78.57.165.73) Parašė:

Netikros „mailiaus“ bylos gamintojai, ką jums atneš Naujieji - 2014 metai? Reikia tikėtis, kad Naujieji metai atneš jums jūsų didžiulio „darbo“ įvertinimą! To ir linkiu. ......56. menesis
(2014-01-02 13:48:25)
(84.240.63.6) Parašė:

Na gerai, Vaigauskui spjūvis taiklus. Bet tai ne dėl ko nors konkrečiai, padaryto 2013 metais, nes juk rinkimai jokie nevyko.55. menesis
(2014-01-02 13:46:16)
(84.240.63.6) Parašė:

O varge, jeigu laimėjo tokie atvejai, tai akivaizdžiai ekspertai.eu misija kovoti su „mafija“ nepavykusi, ir galite užsidaryti. Skiriu jums „Metų purvasklaidos“ apdovanojimą.54. VALYS- GRYBAUSKAITĖS KŪRINYS
(2014-01-01 06:25:07)
(86.134.193.228) Parašė:

Nė už ką neatsistatydink! Nepalik našlaičiais kubilių, matuzų,vasiliauskų, visokavičių, česiukų, samanėlių, snorų ir ūb tikrųjų išgrobstytojų, seimo mafiozių, energijų, vandenų,gariūnų,karoče-be tavęs stambūs nusikaltėliai daug ko neteks!53. pritariu
(2013-12-31 11:22:04)
(86.134.193.228) Parašė:

tinka būti nominantu Grybauskaitės tampaksas.52. lokaut
(2013-12-31 10:35:02)
(78.157.93.151) Parašė:

su Valio nominacija nesutinku. Jam labiau tiktų "2013 metų BALVONAS".Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras