2024 m. liepos 15 d.

 

Jei nebus Valdovų rūmų, Lietuva apsijuoks prieš visą Europą

36
Paskelbta: 2013-03-06 21:51 Autorius: ekspertai.eu

Žiniasklaida skelbia, kad Panevėžio statybos trestas gavo dar 61,329 mln. litų vertės užsakymą baigti dalies visais požiūriais iškilaus paveldo objekto Valdovų rūmų statybas.

Pirmiausia bus atlikti darbai, be kurių Lietuvos pirmininkavimas Europos Sąjungos Tarybai (kainuosiantis Lietuvai santūrius 214 milijonų litų) būtų nevisavertis – sutvarkytas kiemas ir fasadai bei sumontuoti angokraščiai būtini, anot bendrovės generalinio direktoriaus Daliaus Gesevičiaus, kad rūmai atrodytų reprezentatyviai.

“Tai yra tautos garbės reikalas – pradėtą objektą pabaigti. Nes mes atrodom gana gėdingai prieš savo visus kaimynus”, - šia proga LNK žurnalistams sakė kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Galima tik pasidžiaugti, kad artėjantis pirmininkavimas Europos Sąjungos Tarybai suteikė lemtingą postūmį jau daugiau nei dešimtmetį vykstančiai istorinei statybai, dėl kurios svarbos dvasiniam valstybės gyvenimui vieningai sutaria iškilūs politikos ir kultūros veikėjai, mokslininkai ir prokurorai. Juk būtų nepadoru, jei liepą į Vilnių suvažiuosiantys užsienio valstybių karaliai, eurobiurokratai ir kiti aukšti asmenys neturėtų kur pasivaikščioti ar būtų priversti žiūrėti į nesutvarkytus angokraščius.

Kaip žinoma, šią istorinę statybą savo priekabėmis buvo trumpam sutrikdžiusi Valstybės kontrolė, ji nustatė, kad besidarbuojant tam pačiam Panevėžio statybos trestui darbų kaina išaugo daugiau kaip 253 milijonais litų - nuo 114 iki daugiau kaip 367 milijonų litų. Laimė, prokuratūra į šias priekabes reagavo taip pat stojiškai, kaip ir į visas valstybinio masto aferas.

Visiškai pritardami kultūros ministro Š. Biručio minčiai, kad ši statyba yra Tautos Garbės Reikalas, ekspertai.eu primena, kad ne mažesnis garbės reikalas yra išsiaiškinti, kas ir kodėl suklastojo nuoširdų UAB “Vekada” elektrikų brigadininko Jurijaus Barvainio laišką tuomečiam premjerui Andriui Kubiliui. Jame, kaip pamenate, buvo rašoma apie vagystes statomuose Valdovų rūmuose ir išvardytos vagių pavardės (apie tai skelbėme publikacijoje "Ar policijai jau pavyko nustatyti, kas toks ir ko siekė A. Puzinas?" ir kitose, kurias rasite skyrelyje "Valdovų rūmai").

"Užkirskite kelią vagystėms ir tikrai papildomų pinigų Valdovų rūmų statyboms nereikės skirti", – tąkart premjero prašė brigadininkas J. Barvainis. 

Po ekspertai.eu kreipimosi Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų tyrimo 3-ioje valdyboje pradėtas ikiteisminis tyrimas byloje Nr. 01-2-00143-10 pagal LR BK 228 str. 2 d. ir 184 str. 2 d. dėl iššvaistyto didelės vertės turto, atstatant Valdovų rūmus.

Tačiau netrukus policijai atlikus kruopštų tyrimą paaiškėjo, kad brigadininkas J. Barvainis jokio skundo nerašė. Policija paaiškino, jog nustatyta, kad J. Barvainio vardu apie vagystes galėjo pranešti A. Puzinas.

Ši netikėta aplinkybė pakreipė policijos tyrimą labai netikėta linkme - kaip matyti iš ekspertai.eu turimos medžiagos, buvo tiriama tik galima J. Barvainio skundo klastotė, tačiau visiškai netikrinama A. Puzino išdėstyta šokiruojanti informacija apie nežabotas vagystes statomuose Valdovų rūmuose. 

Kadangi šiuo metu šią išskirtinę bylą gaubia gūdi tyla, ekspertai.eu kreipiasi į policijos generalinį komisarą Saulių Skvernelį:

Pone komisare, padėkite kultūros ministrui Šarūnui Biručiui apginti Lietuvos garbę. Praneškite visuomenei, ar per 3 metus, praėjusius nuo J. Barvainio (ar A. Puzino) laiško, jau pavyko išaiškinti ir nubausti vagis, grobsčiusius Lietuvos mokesčių mokėtojų pinigus, skirtus šiai unikaliai statybai.

P. S. Taip pat primename šį istorinį brigadininko J. Barvainio laišką (kurį, pasak policijos, galimai parašė A. Puzinas) premjerui:

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
36. 35-am Robertui
(2013-03-13 05:04:18)
(78.56.184.94) Parašė:

Kas ką reiškia? - prastokai su teksto suvokimu, gerbiamasis? Paaiškinu: Valdovų Rūmų visapusiškas palaikymas reiškia tai, kad palaikau idėją, palaikau kaip buvusios didybės simbolį, palaikau pačią statybą, bei palaikau antrankių visiems vagims uždėjimą.35. Robertas 34-tai
(2013-03-11 20:37:23)
(78.60.64.162) Parašė:

Nei aš ko mokau,nei čia ką. Atleiskit,ką reiškia "...Valdovų rūmų idėją ir statybą palaikau visapusiškai."?34. 33-čiai
(2013-03-11 19:45:47)
(78.56.184.94) Parašė:

Jei jūs gyvenimo neskiriat nuo demagogijos - tuomet tuščia kalba ir beprasmis tolesnis aiškinimas. Valdovų rūmų idėją ir statybą palaikau visapusiškai. O jūs, kadangi esate ne demagogė (arba nedemagogas) sugaudykit visus vagis ir pasodinkit ten, kur jiems pridera - tik tuomet mokykit demagogus, kaip reikia iš tikro dirbti.33. 32-am
(2013-03-11 15:56:12)
(78.60.64.162) Parašė:

Jūs kartais ne advokatas? Demagogija tobula...32. Rūtai ir kitiems
(2013-03-10 16:36:08)
(78.56.184.94) Parašė:

Gerbiamieji, jūs galvojate, kad Trakų Pilis kitaip statėsi? - juk iki jos salose buvo vieni griuvėsiai ir akmenų krūvos, ten nieko arba labai nedaug tikro buvo likę ir tie griuvėsiai statėsi dešimtmečiais, kol tapo Trakų Pilimi. Manot, anuomet niekas nevogė pinigų? - nebūkit naivūs - pinigai tam ir sukurti, kad juos vogtų teisėtais ir neteisėtais būdais - kiek per bankų "bankrotus" išvogta milijardų?, o kiek dar ateity išvogs - tai nors rūmai liks... Komentatoriams, kurie aimanuoja, kad esame labiausiai nuskurdinta vergų šalis, statanti butaforinius valdovų rūmus, pastebėsiu - už tai "padėkokite" vagims "v zakone", o Valdovgų Rūmų idėja ir jų atstatymas čia ne prie ko. Jei jūs nematote prasmės Valdovų rūmuose, o matote tik butaforiją, nebesilankykite Trakų Pilyje, nesilankykite kitose vietose, kur yra atstatyta senovė. Kaip mokam - taip atstatom, o po 50-100 metų jūsų vaikaičiai jums padėkos. O kokį skirtumą, jūs gerbiamieji, matote tame, kad, kaip čia buvo išsireikšta "dabartinę piramidę" Valdovų Rūmus stato dabartiniai vergai nuo anuometinių vergų, kurie statė tikruosius Valdovų Rūmus? Lygiai kaip kad vergai senovėje statė ir karalių pilis, ir katedras - vergystės prasme nėra jokio skirtumo. O skirtumas yra tame, kad anuomet mažiau vogė, arba iš viso nevogė31. Gražina
(2013-03-09 17:58:07)
(78.56.221.195) Parašė:

Lietuva apsijuoks, kai Europa pamatys, kad Lietuvoj yra nemažai žmonių, kurie gyvena `ant skurdo ribos`. Įdomu, kuo labiau reikia rūpintis valdovų rūmais ar skurstančiais žmonėmis?30. Kuo
(2013-03-09 07:47:23)
(78.60.76.181) Parašė:

diesnė karvė tuo daugiau pieno duoda.29. Lietuva
(2013-03-09 07:40:59)
(78.60.76.181) Parašė:

įvaizdy apgynė,įrodydama pasauliui,kad Lietuvoje pedofilų nėra ir būti negali,o negerai kalbančią mergaitė izoliavot,kad to įvaizdžio negadytų.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras