2024 m. liepos 21 d.

 

Karalius nuogas, arba ačiū G. Barciui už kilogramą cukraus po 3000-4000 litų

101
Paskelbta: 2013-01-07 08:00 Autorius: ekspertai.eu

Šios publikacijos pabaigoje rasite nuorodas į visus ekspertai.eu straipsnius šia tema.

Ekspertai.eu anksčiau aprašytas vaistų lygiagrečiojo importo trukdymo biznis yra tik gėlytės, palyginus su už tūkstančius litų parduodamu kilogramu cukraus su laktozės priemaiša. Iš oscilokokcino, kurį Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) užregistravo kaip vaistą, farmacininkai susikrauna milijonus litų. Savo paskirtį – užtikrinti, kad vartotojai gautų tik saugius ir veiksmingus vaistus – Ginatuto Barcio vadovaujama kontora užmiršo, kai farmacininkai užsimanė parduoti kilogramą cukraus už 3000‑4000 litų. Iš cukraus ir laktozės pagamintą produktą jie pavadino oscilokokcinu (Oscillococcinum), kurį VVKT įteisino be jokių tyrimų ir mokslinių veiksmingumo įrodymų (1).

Oscilokokcino sudėtis

VVKT teigia, kad vienoje oscilokokcino dozėje (1 g) yra 0,01 ml laukinių ančių (Anas Barbariae) kepenų ir širdies ekstrakto 200K potencijos, taip pat 0,85 g sacharozės ir 0,15 g laktozės.

Pamėginkime tai išversti į žmonių kalbą. Paprastai homeopatinių vaistų praskiedimas nurodomas D (decimalinėmis, t. y. dešimtinėmis) arba C (centimalinėmis, t. y. šimtinėmis) dalimis. Naudojant dešimtinę potencijų skalę žaliava skiedžiama 1:10, mėgintuvėlis sukratomas, vėl skiedžiama ir vėl kratoma – iš viso tiek kartų, koks skaičius nurodytas. Pvz., D6 reiškia 6 kartus atliktą dešimtinį praskiedimą (iš viso toks vaistas yra praskiestas 10x10x10x10x10x10 = 1 000 000 kartų). Naudojant C skalę procesas toks pats, tik skiedžiama santykiu 1:100. Pvz., C4 reiškia 4 kartus atliktą šimtinį praskiedimą (iš viso toks vaistas yra praskiestas 100x100x100x100 = 100 000 000 kartų). Tuomet vaisto sudėtyje lieka labai maža veikliosios medžiagos dozė, kuri, anot homeopatijos klasikos, sukelia panašių simptomų kaip gydoma liga. Tokia homeopatijos logika atėjo iš XVIII amžiaus.

Bet ką ir kodėl G. Barcio kontora paslėpė po 200K žyma? Pasirodo, K yra specifiniu būdu atliekamo jau minėto C praskiedimo žymėjimas. Kitaip sakant, 1 gramas anties yra tokiame kiekyje oscilokokcino, kuriam parašyti neužteks visos eilutės, nes antienos ir cukraus santykis vaiste yra 1:10 pakelta 401 laipsniu (1:100000000000000000000000000000000000000 ... – iš viso 401 nulis, nes veikliosios medžiagos 1:10 ekstraktas buvo atskiestas tiek, kad jo koncentracija sumažėtų 100 kartų, paskui dar 100, paskui dar 100, paskui dar 100 – tokių skiedimų iš viso buvo 200.

Kaip gali veikti oscilokokcinas?

Mokslu pagrįstas atsakymas – tik taip, kaip veikia cukrus ir laktozė. Dėl to G. Barcio vadovaujama kontora ramiai skelbia, kad nebuvo nė vieno oscilokokcino perdozavimo atvejo.

Kaip jau minėta, homeopatijoje vartojamos medžiagos, kurių labai mažos dozės sukelia panašių simptomų kaip gydoma liga. Bet ar kas nors girdėjo, kad suvalgius kąsnelį antienos atsirastų panašių kaip peršalimo arba gripo simptomų? Taigi net jeigu oscilokokcino pakuotėje būtų nors viena anties molekulė, šis produktas vis tiek neturėtų nieko bendro su homeopatija.

Kuo oscilokokcinas skiriasi nuo vaistų, kurie tikrai yra homeopatiniai?

Kaip manote, kiek molekulių sudaro 1 kg cukraus? Maždaug 2x10 pakelta 24 laipsniu (t. y. 2 000 000 000 000 000 000 000 000). Kilograme ančių širdies ir kepenų ekstrakto molekulių šiek tiek mažiau, nes jame daug baltymų, kurių molekulės didesnės.

Jau žinome, kad oscilokokcinas atskiestas 400 kartų. Bet jau po 25 praskiedimų veikliosios medžiagos svorio santykis su viso tūbelės turinio svoriu liko toks, koks yra 100 g ledų porcijos svorio santykis su žemės svoriu (žemė sveria maždaug 6x10 pakelta 24 laipsniu kg). Po to liko dar 375 šimtiniai praskiedimai, po kurių kiekvieno veikliosios medžiagos kiekis sumažės po 100 kartų...

Tai reiškia, kad pacientas bus tikras laimės kūdikis, jei jam teks bent viena ančių kepenų ir širdies ekstrakto molekulė suvalgius net ir visą Lietuvos vaistinėse esantį oscilokokciną.

Taigi, skirtumas tarp oscilokokcino ir vaistų, kurie tikrai yra homeopatiniai yra toks, kad:

oscilokokcino sudėtyje nėra veikliųjų medžiagų – jį sudaro tik cukrus ir laktozė;

vaistų, kurie tikrai yra homeopatiniai, sudėtyje yra veikliųjų medžiagų. Pvz., tą pačią antieną praskiedus tiek pat, kiek yra praskiesta daugelis homeopatinių vaistų (pvz., esant C4 praskiedimui) 1 ml gautojo skysčio bus milijardai molekulių. O visai ne nulis, kaip oscilokokcino tūbelėje!

Kaip tą cukrų parduoti vaistinėje?

Iš pradžių reikia atlaikyti „Iki“ ir „Maxima“ konkurenciją, nes ten cukrus maždaug 1000 kartų pigesnis. Kaip tai padaryti?

Pirmas žingsnis – suderinti su G. Barcio kontora jo buvimą vaistų registre – pavyko. Antras žingsnis – apkvailinti tūkstančius žmonių panaudojant reklamą. Kaip teigė prof. P. Gylys, „Nuo Gebelso laikų žinoma – meluok drąsiai ir dalis melu patikės. Deja, ši taisyklė bent iš dalies šioje istorijoje pasiteisina", nors profesorius ir kalbėjo kitu klausimu... O žmonių kvailinimui vėl reikia pagalbos iš G. Barcio kontoros, kuri kontroliuoja vaistų reklamą. Reikia, kad kontora ir reklamos „nepastebėtų“ taip pat, kaip anksčiau nepastebėjo to, kad šį „vaistą“ sudaro vien cukrus ir laktozė.

Melas liejasi laisvai

Nepastebėjusi, kaip į vaistų registrą įrašė cukrų, kontora nemato ir reklaminio šlamšto internete. O jeigu ir pamato, tai sako „niu-niu-niu, per 10 dienų nustokite taip darę“. Kas būtų, jei policininkas, nutvėręs praeivį mušantį chuliganą, pasakytų „niu-niu-niu, per 10 dienų turi baigti, arba būsi nubaustas“?

Todėl melas liejasi laisvai. „Mano sveikata“ seka pasakas apie greitą pasveikimą nuo gripo vartojant oscilokokciną. „SOS vaistai“ porina, kad oscilokokcinas skirtas gripui gydyti, pridėdamas elektroninės knygos apie sekso pozas reklamą. Sveikas.lt siūlo vartoti oscilokokciną gripo simptomams gydyti, šalia vėlgi rodydamas nuogą moteriškę. Kitaip sakant, reklamos siūlo valgyti cukrų norint pasveikti nuo gripo! Ši reklama nelegali, nes gripo gydymo indikacijos VVKT patvirtintoje informacijoje nėra.

Ar nebūtų sąžiningesnė tokia reklama: paremkite oscilokokcino gamintoją iš krizės kamuojamos Prancūzijos: susirgę gripu, vartokite oscilokokciną su arbata vietoj cukraus, duokite jo sergantiems vaikams vietoj saldainių! Berkite oscilokokciną ant citrinos, kad būtų skaniau vartoti vitaminą C!

Arba surinkite 10 tuščių oscilokokcino dėžučių ir gaukite pilną oscilokokcino dėžutę dovanų! Atneškite 100 tuščių oscilokokcino tūbelių, ir mes grąžinsime visas jūsų dėžutes!

Oscilokokcinui padaryta išimtis

Lietuvos vaistų registre yra ir daugiau homeopatinių vaistų, kurių paskirtis jokiais moksliniais tyrimais neįrodyta. Jie įregistruoti pagal taip vadinamą supaprastintą procedūrą, o jų pakuotės lapelyje sąžiningai parašyta – ,,Homeopatinis vaistinis preparatas be patvirtintų terapinių indikacijų“. Tačiau oscilokokcinui buvo padaryta išimtis – jis užregistruotas su terapinėmis indikacijomis, bet be tyrimų.

Dėl to 1 kg cukraus už 3000‑4000 litų – jau Lietuvos vaistinėse!

Oscilokokcino pakuotėje yra 6 tūbelės (vienoje dozėje yra 1 gramas granulių). Pakuotės kaina apie 22 litus. Joje yra 4,5 gramo cukraus ir 1,5 g laktozės, nieko daugiau. Iš 1 kilogramo (850 g cukraus ir 150 g laktozės) išeina 166 oscilokokcino pakuotės.

Karalius nuogas

Kad karalius nuogas, pastebėjo nekaltas kūdikis Anderseno pasakoje. O kad vaistą sudaro vien cukrus ir laktozė, Lietuvos vaistų kontrole užsiimanti kontora nepastebėjo? Ar pastebėjusi nenorėjo išsiduoti, kad nesukliudytų „farmacijos verslui“? Kodėl G. Barcys užsimerkė ir „nepastebėjo“, kad karalius nuogas? Matyt, jis nėra „nekaltas kūdikis“. Veikiau visai priešingai. Gal nepastebėjo dėl tos pačios priežasties, kaip neseniai sulaikyti 30 muitininkų?

Kvailumas ar korupcija?

Kaip sakė ekonomistas Raimondas Kuodis, dauguma mūsų valstybės problemų turi dvi pagrindines priežastis – korupciją ir kvailumą. Kažin, koks procentas vieno ir kito komponento yra šioje oscilokokcino istorijoje?

Ir kaip reiškiasi korupcijos ir kvailumo derinys valstybės tarnyboje? Gal pirmasis - solidžia poza ir nenugalima galia, pramiešta lėkštu humoru, o antrasis – nuolankia šypsena ir akyčių vartymu prieš pirmąjį, po to visą reikalą nevykusiai „teisiškai įforminant“?

Taigi – aiškinsimės toliau

Ekspertai.eu nutarė kreiptis į VVKT viršininką, prašydami paaiškinimų dėl tokio vaisto registracijos ir pateikti papildomai dokumentų (2).

Daugiau apie tai parašysime sulaukę iš VVKT atsakymo, kuriame bus arba nebus pateikta prašoma informacija.

Tęsinį skelbsime po dviejų savaičių.

Ekspertai.eu straipsnius apie Oscilokokciną ir kitas VVKT keistenybes galite paskaityti čia: 

Korupcija tūno SAM ir VVKT

G. Barcio atvesdinimas korupciniu tuneliu

G. Barcio korupcinio “tunelio” į VVKT įteisinimo darbai

Kaip buvęs farmacininkų direktorius vaistų kainas “mažino”

Karalius nuogas, arba ačiū G. Barciui už kilogramą cukraus po 3000-4000 litų

Antienos valgytojai rizikuoja savo sveikata. Taip pat, kaip “Lietuvos ryto” skaitytojai

G. Barcys – farmacininkų asociacijos vadas ir jų valstybinis kontrolierius viename asmenyje?

Lietuvoje siaučiant gripui, ekspertai.eu dar kartą klausia G. Barcio apie cukrų, parduodamą kaip vaistai

VVKT – rimčiausia VSD konkurentė

VVKT patvirtino, kad oscilokokcinas nuo gripo netinka!

Ekspertai.eu darbas duoda pirmuosius vaisius: oscilokokcinas “nuo gripo” išimamas iš rinkos!

G. Barcys: aš kol kas jokio pagrindo nerimui neturiu (video)

G. Barcys turi atsakyti už klinikinių vaistų tyrimų kontrolės sugriovimą Lietuvoje

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
101. Lina
(2014-11-30 21:52:07)
(78.157.94.250) Parašė:

Atsiprašau, bet man nepasitikėjimą kelią toks tikslingas akcentavimas vieno vienintelio homeopatinio preparato. Kaip sakė Mindaugas, homeopatija pagrįsta principu, jog terapini efektą sukelia nešiklis, dėl poveikio veikliąja medžiaga gamybos proceso metu, būk tai cukrus, spiritas, ar vanduo. Taigi, oscillococcinum yra normalus, homeopatinis preparatas. O pačio vaisto info lapelyje (paskutinį kartą patvirtintas 2012-03-09): "Virusinių peršalimo ligų simptomams lengvinti.Indikacijos pagrįstos tik homeopatijos principais." Tai nesuprantu, iš kur gerbiami ekspertai traukė tokią info, kad jis užregistruotas su terapinėmis indikacijomis.100. kam vaistai
(2013-05-28 08:48:55)
(78.61.141.240) Parašė:

jei nesergi. Aš pavyzdžiui keletą metų gripu nesirgau, ne bent viršutinių kvėpavimo takų infekcija ar kosuliukas su sloga, bet tai ne gripas, o čia komentatoriai varo juos be perstojo. Pas mus jau vaistų, papildų vartojimo kultas, bimas, įprotis ar kaip pavadinti!!!99. ASILOKOKSINAS
(2013-03-22 14:18:38)
(195.182.69.123) Parašė:

kodėl dingo visi nors kiek gydantys vaistai nuo gripo? Buvo tokie interferonas, rimantadinas.... Taigi padėdavo ir dar kaip. O dabar turime kankintis su 39,5 temp.98. Modestas
(2013-02-27 11:32:11)
(20.138.2.59) Parašė:

Zeko snukutis ant banerio ;] Vakar kaiptik ziurejau filma apie kalenscikus ir ten buvo toks vienas vyrukas uz moteri tam kalejime.... tai po visu "vyrisku proceduru" (SPA, masazai ir visa kita xD) jo snukutis budavo panasus i sito cukraus barono x]97. MULKIS
(2013-02-03 16:07:59)
(184.78.77.55) Parašė:

Panaikinkit Jus pagaliau ta slykstu snuki is cukrauas kilogramu96. Ne,
(2013-02-02 13:51:25)
(78.56.179.39) Parašė:

nepirksiu to silosociksino tol, kol kaina neperkops bent 5000 už kg.95. > 94
(2013-01-30 09:47:57)
(78.63.207.46) Parašė:

nerandu to straipsnio delfy. Koks jo pavadinimas?94. Dzeburkamanas
(2013-01-29 14:09:23)
(78.56.179.39) Parašė:

Šiandien, 2013 01 29d., Delfyje vėl pasirodė plačiausia šio cukraus skiedalo reklama. Ar įstatymai nedraudžia kvailinti žmones? Ypač ligonis? Rasi ne, mat tikslas - pinigai, o rinkoje tikslas teisina ir pateisina bet kokias priemones, ypač jei valstybė - teisinė. Amen.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras