2024 m. liepos 17 d.

 

Komisijos pirmininkas A. Gumuliauskas atskleidė stipriai užsitęsusio proceso priežastis

19
Paskelbta: 2019-06-21 13:53 Autorius: ekspertai.eu
Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas Arūnas Gumuliauskas ir anušauskinių KGB sąrašų skelbėjai: Lietuvos genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė bei Žmonių partijos atstovas Arvydas Anušauskas.


Praėjusią savaitę Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas Arūnas Gumuliauskas buvo informavęs, kad šią savaitę bus paskebtos darbo grupės išvados (apie tai buvo skelbta publikacijoje „Užsitęsęs tyrimas dėl KGB agentų paviešinimo: apdergė per akimirką, o taškai dėliojasi ilgus mėnesius“).

Kaip žinoma darbo grupės užduotis išsiaiškinti visas aplinkybes, kaip buvo nuspręsta į viešą KGB agentų sąrašą įtraukti aktorių Donatą Banionį, dirigentą Saulių Sondeckį ir kardinolą Vincentą Sladkevičių.

Darbo grupė turėjo ne tik ištirti viešai paskelbtos informacijos tikrumą bei paskelbimo priežastis, bet ir įvertinti, ar informaciją paskelbusio Lietuvos genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė tinkama eiti šias pareigas.

Praėjus savaitei, birželio 21 d. ekspertai.eu „Aktualus skambutis“ pasidomėjo, ar žadėtos išvados jau paskelbtos. Paaiškėjo, kad dar ne.

Komisijos pirmininkas informavo, kad posėdis numatytas ateinantį trečiadienį, t. y. birželio 26 d. Jis taip pat atskleidė priežastis, kodėl viskas taip užsitęsė.

„Jūs ten šiek tiek parašykit, kad mano komisija yra didžiausia, o biuro aš neturiu, aš turiu vieną mergaitę, tai praktiškai aš viską vienas darau. <...> Pasakykit Vaišvilai (signatarui Zigmui Vaišvilai – red. past.), kad jis irgi žinotų, kokia yra padėtis. Nes žmogus turi vienas viską dirbti. O jūs įsivaizduojat, kad kaip ir komitetuose yra biurai po dešimt žmonių...<...> Turėkite galvoje, kad komisijos jungėsi praeitą rudenį, tai užėmė du mėnesius. Toliau du darbo grupės nariai dalyvavo mero rinkimuose, tas irgi iškrito. Tai čia tada dėl tų terminų nereikia per daug dejuoti“, - stipriai užsitęsusio proceso priežastis išvardino A. Gumuliauskas.Susiję:

Užsitęsęs tyrimas dėl KGB agentų paviešinimo: apdergė per akimirką, o taškai dėliojasi ilgus mėnesius

Paskelbta: prieš Lietuvą veikė garsiausi Lietuvos menininkai – Donatas Banionis ir Saulius Sondeckis

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
19. senis
(2019-06-22 13:27:24)
(84.15.179.99) Parašė:

netrina tik Senio Salcio komentaru. Anusauskas neleidzia.18.

Šis komentaras dėl portalo taisyklių pažeidimo buvo pašalintas.17. >>16. dr. Jonas
(2019-06-21 20:29:32)
(46.249.171.21) Parašė:

tamstai atrodo gerokai prastai su sveikata. Vietoje to, kad ruoštis gražiai vardadienio šventei, toliau rašinėji visiškas nesąmones. Iš elementarios logikos pusės absurdiškai juokinga tai ką pats rašai ir dar vaizduoji kažkokį nuskriaustą teisuolį.16.

Šis komentaras dėl portalo taisyklių pažeidimo buvo pašalintas.15. Senis Šaltis
(2019-06-21 18:13:02)
(88.222.97.16) Parašė:

Beje ar tik man vienam ar ir kitiems nepanašus to Gumuliausko balsas ir kalbėjimo stilius į Dryžiaus?14. Senis Šaltis
(2019-06-21 18:08:49)
(88.222.97.16) Parašė:

12. Pagaliau. Greičiausiai ištrynė dėl štai šio komentavimo punkto pažeidimo "Komentarai -/- bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami." -- nors iš tikro jam galima beveik visus, netgi galima sakyti visus, komentavimo taisyklių pažeidimus, pritaikyti. Labai norėčiau pamatyti kur jonelis atstovauja Lietuvą užsienio portaluose. Kaip ten jis kovoja už lietuvių geresnį gyvenimą ir konstitucines jų teises. Spėju to nerasime.13. šernius
(2019-06-21 18:07:18)
(162.247.74.202) Parašė:

:))))). Jormalūzą supakavo ir išsiuntė daryti apšilimą dar prieš Jonines, tsakant, pradėti party prieš dvi dienas :))). Jeigu dabar taip varė, tai po Joninių jormalūzas iš viso skraidys ant mustangų, jeigu negulės po lašeline :))).12. Pagaliau
(2019-06-21 17:43:02)
(46.249.171.21) Parašė:

ištrynė to provokatoriaus, save vadinančiu daktaru Jonu, rašinius. Aš išvis manau, kad jis yra koks saugumo provokatorius priskirtas viešoje erdvėje kurstyti nereikalingas aistras.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras