2023 m. kovo 27 d.
 

 

Žmonių partijos naciku tituluojamas L. Kasčiūnas susilaukė partijos vadovybės nemalonės

42
Paskelbta: 2018-02-14 10:23 Autorius: ekspertai.eu
Buvę idėjiniai bendražygiai Laurynas Kasčiūnas ir Mindaugas Murza. Skirtumas tarp jų tik toks, kad vienas – konservuota politinė prostitutė, kitas – sąžiningai laikosi savo vertybių.


Vienas išraiškingiausių Žmonių partijos partijos personažų, ryžtingas kovotojas su Rusijos grėsmėmis Laurynas Kasčiūnas užsitraukė partijos vadovybės rūstybę.

Paaiškėjo, kad L. Kasčiūnas į Lietuvą pakvietė Vokietijos Bundestago narius, partijos „Alternatyva Vokietijai “ (AfD) atstovus Christianą Wirthą ir Nicole Hochst.

Žmonių partijos lyderis Gabrielius Landsbergis tokį L. Kasčiūno žingsnį vienareikšmiškai pasmerkė.

„Su mūsų partija siejamų politikų kvietimas į Lietuvą atvykti radikalios, antieuropietiškos, prorusiškos partijos „Alternatyva Vokietijai“ politikams yra visiškai prasilenkiantis su partijos vertybine pozicija ir politine linija“, - paskelbtame konservatoriųs pareiškime cituojamas jos pirmininkas.

G. Landsbergis paragino L. Kasčiūną ir kitus šio susitikimo organizatorius „kuo skubiau nutraukti visus ryšius su AfD politikais, nedalyvauti jokiuose oficialiuose ar neoficialiuose susitikimuose“.

„Aš suprantu, kad kartais artėjant rinkimams politikus gali „užnešti ant posūkio“. Tačiau tokiais svarbiais klausimais, kaip eurointegracija ar nebendradarbiavimas su antieuropietiškomis partijomis Europoje, skirtingų linijų nei oficialioji negali būti“, – pažymi G. Landsbergis.L. Kasčiūnas naujienų agentūrai BNS patvirtino išsiuntęs kvietimą AfD atstovams atvykti į Lietuvą, kartu pripažino, kad tai buvo „ne iki galo apgalvotas žingsnis“.

Parlamentaras teigė, jog kvietimas buvęs visiškai asmeninis, bet ir formalus, o pirmi į jį kreipęsi „Alternatyva Vokietijai“ politikai.

„Tai ne iki galo apgalvotas žingsnis, vedinas mano vis dar politologinių motyvų. Ta partija jau kelerius metus kaip objektas tyrinėjama, tai šitoj vietoj truputėlį supainiojau politiką su politologija ir parašiau, visiškai asmeninį, labai formalų kvietimą atvykti į Lietuvą, ne į kokį renginį, ne pas kažką konkrečiai, bet į Lietuvą“, – BNS sakė L. Kasčiūnas.

Jis teigė tikriausiai su prieštaringai vertinamos partijos atstovais nesusitiksiantis.

„Jei būčiau su jais susitikęs, būčiau pasidomėjęs, kaip jie mato Europą, Vokietijos ateitį, kita vertus, tikrai būčiau pasiaiškinęs dėl jų pozicijos Rusijos, Krymo okupacijos, slenkančios aneksijos Rytų Ukrainos atžvilgiu, ir būčiau aiškiai pasakęs, kaip mes visa tai vertinam Lietuvoj“, - teisinosi konservatorius.

Ekspertai.eu primena, kad aršus rusofobas L. Kasčiūnas nuo seno pasižymėjo išraiškingomis politinėmis pažiūromis.

2003 m. vyriškis įstojo į Lietuvos nacionaldemokratų partiją ir tapo jos vadovo Mindaugo Murzos pavaduotoju. Skelbiama, kad L. Kasčiūnas aktyviai dalyvavo judėjime, nukreiptame prieš Lietuvos narystę ES.

Vėliau Žmonių partijos narys paaiškino, kad šis politinis etapas buvo „jaunatviškas entuziazmas“, todėl tai nesutrukdė įsidarbinti kitos spalvingos konservatorių asmenybės komandoje – jis tapo Seimo pirmininkės Irenos Degutienės (tos pačios veikėjos, kuri yra pranešusi, kad Lietuva didžiuliu tempu mutuoja į autoritarinį Aleksandro Lukašenkos tipo režimą) komandoje patarėju užsienio politikos klausimais.

Dar vėliau jaunasis aktyvistas L. Kasčiūnas pradėjo dirbti labai svarbioje Žmonių partijos propagandos kalvėje – Rytų Europos studijų centre ir paskutiniuosius metus jam vadovavo.

Susiję:

Kada tauta praregės, arba kam skambina varpai  

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

 
Komentarai

 
42. aš dročinau ant konservu
(2021-08-22 16:12:28)
(78.61.245.45) Parašė:

tegul koncervai man analke laižo cenzūraastai41. Cha
(2021-01-24 23:11:21)
(87.166.216.115) Parašė:

Pagal snuki matosi kad bukas40. Palmė
(2020-10-23 17:42:35)
(78.63.126.11) Parašė:

Nu prisidirbo kvailys,matyt tokiam žiopliui ne vieta seime,na už jį jau nebalsuosiu.Kaip toks tipas dar mūsų apygardoj bolatiruojasi negi protingų konservatorių nebuvo.Nesuprantu.39. Vardenis Pavardenis
(2018-03-28 21:15:55)
(94.244.94.112) Parašė:

Skaitau aš straipsnį ir plaukai šiaušiasi. Kaip sovietiniais laikais užsipuolė buržuazinį nacionalistą. O ką gi jis padarė blogo? Norėjo neviešai pabendrauti su kitaip manančiu žmogumi. Aš irgi mėgstu pakalbėti su kitaip mąstančiais, užduoti klausimus, išgirsti jų nuomones savo ausimis. Tai ar aš taip pat esu išdavikas? Nejaugi, kaip sovietiniais laikais, jau ir pakalbėti uždrausta?38. ZOLIA
(2018-02-15 17:39:30)
(88.118.198.164) Parašė:

Kaščiūnassmarkiai lašinėja.37. joks
(2018-02-15 09:57:40)
(188.69.211.20) Parašė:

Kasčiūnas kaip koks šakalas. Atsilikęs protiškai nacistas. Kaip jis pateko į seimą? Per sąrašą! Ar ne laikas pradėti rinkti kiekvieną narį atskirai? Nes išlaikyti tokių peniukšlių kasčiūnų, kaip ir per brangu mokesčių mokėtojams36. vladas lukosevicius
(2018-02-14 23:11:46)
(90.131.47.168) Parašė:

Kažkur aš mates tą dėdę ,,, labai jau jis panašus į tą kur sysalą smaukė prie vaikų , o paskui prigėrė varlių prišiktoje baloje ...... AR NE GIMINAITIS JIS TAM PRIGĖRUSIAM ŪSUI ?35. Asta
(2018-02-14 23:00:59)
(195.14.187.84) Parašė:

Teko girdeti tos ponios pasisakymus bundestage kai rusai užpuolė Ukraina, šokiravo, mes šiai chebrai toks niekalas kaip irUkrainaParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras