2023 m. gruodžio 1 d.

 

Cooperis išleido pinigų tiek, kiek per tą patį laikotarpį išleistų GP, VSD, STT, FNTT bei VK kartu sudėjus

100
Paskelbta: 2013-05-23 20:27 Autorius: ekspertai.eu
Banko „Snoras" bankroto administratorius N. Cooperis
Banko „Snoras" bankroto administratorius N. Cooperis

Esminė bankroto administratoriaus misija elementari – kreditorių interesų teisingas įgyvendinimas.

Žiniasklaida pranešė, kad uždaryto „Snoro“ banko administratorius Neilas Cooperis jau spėjo išleisti beveik ketvirtį milijardo litų – 219 milijonų.

Pinigus N. Cooperis panaudojo konsultantams samdyti, administravimui bei neįvardytoms „kitoms” išlaidoms.

Kad būtų lengviau orientuotis, palyginkime su kai kurių labai svarbių Lietuvos institucijų metiniais biudžetais (sumas pateikiame suapvalintas):

Pavyzdžiui, visų lygių Lietuvos teismams, kuriuose, savaime suprantama, dirba tik patys geriausi aukščiausio lygio teisininkai, kartu su Nacionaline teismų administracija per metus valstybė atlyginimams ir pastatų išlaikymui bei visoms likusioms išlaidoms skiria 200 milijonų litų biudžeto pinigų.

Pavyzdžiui, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, turinčios beveik 5 tūkst. darbuotojų, metinis biudžetas sudaro 177 milijonus litų.

Pavyzdžiui, visam Vilniaus universitetui su visa įvairių sričių profesūra ir doktorantūra per metus skiriama 164 milijonai litų.

O štai, pavyzdžiui, sudėję į bendrą sumą Generalinės prokuratūros, Valstybės saugumo departamento, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Finansinių nusikaltimų tarnybos bei Valstybės kontrolės metinius biudžetus, gautume 223 milijonus litų.

Arba, pavyzdžiui, dar viena iškalbinga detalė, parodanti, kaip kruopščiai valstybėje skaičiuojami ir atsakingai naudojami pinigai.

Visai neseniai generalinis prokuroras Darius Valys, siekdamas racionaliai naudoti finansinius ir žmogiškuosius išteklius, paskelbė naikinąs 137 pagalbinių darbuotojų etatus. Taip pat viešai džiaugėsi, kad tai leis sutaupyti net apie 2,7 mln. litų metinio prokuratūros biudžeto ir smarkiai palengvins finansinę valstybės naštą.

Šarūnas Puidokas, aktorius, „ekspertai.eu“ Visuomeninių ir politinių procesų skyriaus vadovas:

Tik nereikia ta proga pulti kaltinti visokių kuperių.

Mūsų šalyje jau tuoj ir mokyklinukas supras, kad tokie kuperiai yra tik vienas iš įrankių lietuviškosios valstybinės mafijos aferų asortimente. O šis konkretus Cooperis tik profesionaliai atlieka jam pavestą užduotį operacijoje „Snoro“ sužlugdymas”.

Todėl šįsyk nesiūlau pernelyg gilintis į detales šios aferos, vienos iš daugybės, kurios nepaliaujamai vykdomos valstybės vardu.

Pagalvokime apie daug paprastesnius ir žemiškus dalykus, nereikalaujančius kokių nors ypatingų kompetencijų finansų srityje.

Pagalvokime, kodėl sostinės ar laikinosios sostinės keliuose ir gatvėse begalė duobių ar dar paprasčiau: kodėl abonentas yra Vilniaus meras? Pagalvokime, kodėl vyresnio amžiaus žmonės gauna apgailėtinas pensijas ir gyvena ant ar žemiau skurdo ribos? Pagalvokime, kodėl viena po kitos uždaromos mokyklos? Pagalvokime, kodėl akademinės kultūros atstovų atlyginimai yra net mažesni už kai kurių nusipelniusių pensininkų pensijas? Pagalvokime, kodėl aukščiausiu politiniu lygiu propaguojami lytiniai iškrypimai ir menkinama šeima? Pagalvokime, kodėl mes negalime atsirinkti ir išsirinkti tų, kuriuos verta rinkti? Pagalvokime, kodėl neturime realios savivaldos ir negalime patys priimti sprendimų, nuo kurių priklauso mūsų gyvenimo sąlygos? Pagalvokime: kodėl, kodėl, kodėl...

Prezidente, ar galėtumėte atsakyti į visus šiuos „kodėl”? Turbūt jei kas nors bandytų Jūsų viso to paklausti, Jūs atsakytumėte, kad tai ne Jūsų kompetencijos dalykai, o nuoširdžiau kalbant, kad Jūs ne prie ko. Tada, žinoma, palinkėtumėte geros dienos. Ar ne taip, Dalia? Iš kur Jūs tokia atskridote?

O gal Jūs galėtumėte atsakyti bent į vieną klausimą: apie valstybės išlaidas tam vienam konkrečiam Cooperiui, kurį bankroto administratoriumi pasiūlė geras Jūsų pažįstamas, buvęs Jūsų rinkimų štabo vadovas Vitas Vasiliauskas, kurį Jūs vėliau padarėte Lietuvos banko valdybos pirmininku?

P. S. ekspertai.eu siunčia Lietuvos banko valdybos pirmininkui V. Vasiliauskui, kuris pasiūlė N. Cooperį bankroto administratoriumi, ir Prezidentei D. Grybauskaitei, kuri pasiūlė V. Vasiliauską Lietuvos banko vadovu, vieną paprastą prašymą: pateikti kuo išsamesnę informaciją, kam N. Cooperis išleido 219 milijonų litų.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
100. Masonams Frikliui ir CooperiuiNiujorko teismas prispaudė uodegas
(2020-10-26 11:08:00)
(188.123.231.79) Parašė:

Sutinkamai su JAV įstatymais iš S.Freakley ir jo dabartinės kompanijos „AlixPartners“ pareikalauta pateikti Niujorko apygardos teismui visus dokumentus ir pranešimus, susijusius su buvusiu S.Freakley paskyrimu laikinuoju „Snoro“ banko administratoriumi, taip pat pateikti bet kokius dokumentus ir pranešimus, susijusius su oficialiomis ar neoficialiomis instrukcijomis, kurias gavo S.Freakley ir jo komandos „Zolfo Cooper“ atstovai, administravę „Snoro" banką, iš Lietuvos banko ar kitų LR vyriausybės pareigūnų, įskaitant ir jų pačių tarpusavio elektroninį susirašinėjimą. Niujorko teismui be jokių apribojimų turi būti pateikti laikinojo „Snoro“ banko administratoriaus S.Freakley atliktos „Snoro“ banko finansinės analizės dokumentai su išvadomis, įskaitant ir iš to sekusių posėdžių, pasitarimų stenogramos ir pokalbių pastabos. Be to, turėtų būti pateikti bet kokie kiti dokumentai ir pranešimai (įskaitant projektus), kuriuos paruošė pats p.S.Freakley ir /ar/ jo komandos nariai, „Snoro“ banko administravimo ir vadovavimo jam laikotarpiu. Ir tai dar nėra baigtinis šių visų dokumentų ir liudijimų sąrašas.99. Naivuolis
(2020-10-24 14:30:31)
(188.123.231.79) Parašė:

Per 3 (tris) N.Cooperio darbo Snore metus pačio banko administravimas kainavo 31,088 mln. EUR, o bankroto administratorius N.Cooperis sau, savo įmonei "Zolfo Cooper" ir savo pasikviestiems užsienio konsultantams per tą patį laikotarpį iš Snoro pinigų išsimokėjo 59,852 mln. EUR. Sakykite, čia gerai, ar blogai?98. Visiškas dugnas
(2020-01-08 14:45:46)
(92.243.166.42) Parašė:

Iš visų teroristėi Kūsaitei pateiktų kaltinimų neliko nei vieno, iš didžiausios Lietuvos nusikaltėlės Venckienės 39 kaltinimų, po JAV teismo revizijos, liko tik 4 mažareikšmiai kaltinimai. Įdomu, kiek liktų tų įtarimų jiems Snoro banko akcininkams jų byloje, jei jie galėtų tikėtis Lietuvoje sąžiningo ir bešališko teismo, o ne teismo už akių???97. Apie BRUDĄ Modestą Keliauską
(2019-06-25 13:58:45)
(38.132.116.164) Parašė:

M.Keliauskas išeidamas iš Snoro (kai išdavikas tapo nebereikalingas bankroto administratoriams) dar pavogė visą Snoro banko klientų bankinės programos bazę. Tada Modestas pradėjo naują "biznį" - pradėjo pardavinėti klientų duomenis į kairę ir dešinę, prašydamas už pilną komplektą duomenų - "visais pjūviais ir bet kokiame laikotarpyje" (kai pats išsireiškė)- 10 000 EUR. Matomai, tam niekšui nelabai "biznis tas ėjosi (kas nori susidėti su padugne?), tad M.Keliauskas pradėjo važinėti po Lietuvą ir pradėjo tas menkysta tiesiogiai siūlyti turinčių problemų Snoro banko klientus pardavinėti jų konkurentams!Kaip pavyzdį galiu pateikti ilgametį banko klientą iš Šilalės - UAB "Milda" - turėjusį 15 degalinių tinklą tame regione bei plačiai prekevusį gamtinių dujų balionais. Savo laiku UAB "Milda" sėkmingai konkuravo savo regione net su "Lukoil Baltija", kuri niekaip negalėjo jų įveikti, net ir vesdama aktyvų kainų karą (dempingą). Taigi, M.Keliauskas nuvyko pas Ivaną Paleičiką asmeniškai ir pardavė (!) jam UAB "Milda" visus skaičius ir konfidencialią informaciją apie bendrovę (nes bendovė buvo sutarusi ir planavo iš Snoro banko išsipirkti savo paskolas su diskontu). I.Paleičikas, žinodamas visas sąlygas, pasiūlė Snoro bankroto administratoriui kiek daugiau ir nusipirko savo konkurentą "s patraškami" su viskuo , kaip sakoma. Manau, kad UAB "Milda" savininkas Vidas Rimkus žino, kas jį pardavė ir kam jis už tai turi būti "dėkingas" visą gyvenimą. Ir tokių pavyzdžių galima pateikti labai daug. Modestas Keliauskas yra VAGIS IR NUSIKALTĖLIS! O jo 3 dukros turėtų žinoti, koks tėvelis yra NIEKŠAS!96. Vasiliauskui
(2018-06-04 21:12:18)
(82.102.24.20) Parašė:

kur buvai, brude, kai Dievas sąžinę dalino?95. Nuogirda
(2018-06-04 20:43:47)
(92.243.166.42) Parašė:

Nuogirda: Girdėjau, kad ale nusižudęs buvęs VSD darbuotojas Arūnas Paukštė, o greičiau nužudytas, arba priverstas nusižudyti, buvo Snoro nacionalizacijos vienas iš vykdytojų, bet nacionalizacija buvo " lieva"......ta va...94. "Gelbėtojai"
(2017-04-27 22:37:50)
(37.190.26.194) Parašė:

Laikinasis „Snoro“ administratorius Saimonas Friklis per 8 darbo dienas sau ir savo komandai generavo 5 mln. eurų. O nelaikinasis banko bankroto administratorius Nilas Kuperis kartu su konsultantais kainavo 46,963 mln. eurų. Paties N.Kuperio darbo dienos įkainis buvo 935,5 euro kasdien.93. Didesnių vagių nesu matęs
(2016-09-29 14:37:36)
(62.140.224.202) Parašė:

Įkeistą Snoro bankui už paskolas "Vilniaus verslo uosto" akcijų paketą, bankroto administratorius N.Cooperis neteisėtai už 2,8 tūkst.eurų (?!)(10 tūkst. litų) perleido atgal akcininkams Adolfui Ginaičiui ir Vytautui Baniui, kitaip sakant, pavogė tą turtą iš Snoro kreditorių. A.Ginaitis ir V.Banys skubiai perpardavė visą "Vilniaus verslo uosto" nekilnojamąjį turtą, visus pastatus skandinavų investiciniam fondui "East capital" už 63,7 mln.eurų!!! Va čia tai bent. Taip reikia apvoginėti banko kreditorius!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras