2024 m. balandžio 16 d.

 

Lietuvos teisėsaugos klasikinis kriminalinės veikos pavyzdys

Paskelbta: 2010-12-20 09:49 Autorius: ekspertai.eu

FNTT informavo, kad suderino savo veiksmus su Generaline prokuratūra ir praėjus septyniems mėnesiams nuo Kultūros ministerijos kreipimosi į teisėsaugą pagaliau sutvarkė visus „finansinius galus“ dėl vieno VEKS projekto. Todėl priėmė nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos pranešimus dėl galimo 1 391 820,47 lito iššvaistymo ir dėl garsaus „Europos menų mokyklos“ projekto „Art-o-thlo“ išlaidų pateisinimo. Žinia, buvusiam kultūros ministrui Remigijui Vilkaičiui už tai, kad jis drįso viešai kreiptis į FNTT dėl stambaus masto pinigų plovimo per programą VEKS, kainavo postą.

R. Vilkaitis

Chronologija

2010 m. gegužė
Kultūros ministras Remigijus Vilkaitis kreipėsi į FNTT.

2010 m. rugsėjo 22 d.
EKSPERTAI.EU kreipėsi į FNTT vadovą su tokio turinio laišku: Žiniasklaida skelbė (visas straipsnis Valstybės kontrolė: kultūros įstaigos turi išmokti skaičiuoti pinigus), kad „Valstybės kontrolei atliekant Kultūros ministerijos finansinį (teisėtumo) auditą už 2009 metus buvo vertinama ir programa „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“. Iki ataskaitinio laikotarpio pabaigos ministerija negavo ataskaitų apie 30-ies programos projektų, kuriems finansuoti buvo skirta 9,6 mln. Lt, įvykdymą. Ministerija ėmėsi priemonių, kad projektų vykdytojai pagrįstų lėšų panaudojimą arba jas grąžintų. Be to, ministerija informavo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą apie galimą turto iššvaistymą VšĮ VEKS, kuri įgyvendino 4,5 mln. Lt vertės projektą „Europos menų mokykla“. Klausimas – ar FNTT tikrai atlieka kokį nors tyrimą dėl galimo turto iššvaistymo VšĮ VEKS, kuri įgyvendino 4,5 mln. Lt vertės projektą „Europos menų mokykla“? Jei taip, gal jau yra kokie nors tyrimo rezultatai ar bent žinoma, kada galima tikėtis tyrimo pabaigos?

2010 m. rugsėjo 23 d.
FNTT atsiuntė atsakymą: Laba diena, atsakydami į Jūsų klausimus informuojame, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (toliau – FNTT) šių metų gegužės mėnesį gavo Kultūros ministerijos raštą dėl galimo 1 391 820 litų iššvaistymo bei lėšų, nepanaudotų įgyvendinant 2009 metais nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ projektų ciklą „Europos menų mokykla“, grąžinimo. FNTT tikrina Kultūros ministerijos pateiktus duomenis ir tik baigusi patikrinimą galės priimti procesinį sprendimą.

2010 m. gruodžio 13 d.
EKSPERTAI.EU vėl kreipėsi į FNTT tuo pačiu klausimu: Ar jau FNTT patikrino Kultūros ministerijos pateiktus duomenis ir priėmė procesinį sprendimą dėl galimo 1 milijono 391 tūkst. 820 litų iššvaistymo bei lėšų, nepanaudotų įgyvendinant 2009 metais nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ projektų ciklą „Europos menų mokykla“, grąžinimo? Jei tokį procesinį sprendimą FNTT priėmė, tai koks tas sprendimas?

2010 m. gruodžio 17 d.
FNTT atsakymas: Į Jus dominantį klausimą atsakyti galima bus tuomet, kai bus priimtas procesinis sprendimas. Šiuo metu toks sprendimas dar nėra priimtas.

2010 m. gruodžio 20 d.
FNTT atsiuntė dar vieną atsakymą į tą patį klausimą, kuriame informavo, kad tą pačią gruodžio 17 d. FNTT spėjo priimti procesinį sprendimą:
Pranešame Jums, kad šių metų gruodžio 17 d., suderinusi su Generaline prokuratūra, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba priėmė motyvuotą nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos pranešimus dėl galimo 1 391 820,47 lito išvaistymo bei dėl „Europos menų mokyklos“ projekto „Art-o-thlon“ 80 000 litų išlaidų pateisinimo, kadangi nepadarytos veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.
Informacijos patikrinimo metu nustatyta, kad „Europos menų mokyklos“ finansavimo programos lėšos nebuvo iššvaistytos, nes programos įgyvendinimo metu pasikeitė projekto sąmata ir ją patikslinus Europos Komisijos įnašas tapo didesnis, atitinkamai Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos įnašas sumažėjo. Europos Komisija pritarė šiam sprendimui ir 2010 m. rugsėjo 20 d. pervedė lėšas į viešosios įstaigos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ sąskaitą.
2010 m. gruodžio 8 d. viešoji įstaiga „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ pateikė pranešimą, kad 2010 m. spalio 25 d. visuotinio dalininkų susirinkimo metu nutarta atsiskaityti su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija pagal „Europos menų mokyklos“ finansavimo programą, t. y. apmokėti 1 391 820,42 lito skolą. Visa suma 2010 m. lapkričio 18 d. visuotinio dalininkų susirinkimo metu įtraukta į  viešosios įstaigos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ likvidavimo sąmatą, be to, nutarta Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai grąžinti 1 200 000 litų, kas padaryta 2010 m. lapkričio 22 d.
Patikslinimo metu nustatyta, kad, Vilniaus dailės akademijoje teikiant projekto „Art-o-thlon“ įgyvendinimui būtinas paslaugas, 80 000 litų išlaidos pateisintos dokumentais, suteikiant paslaugas buvo vadovautasi 2008 metais patvirtintais projekto dalyvių apgyvendinimo ir trumpalaikės nuomos įkainiais.
Rūta Andriuškaitė, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos Organizacinio skyriaus vyriausioji specialistė, Tarnybos informacijos atstovė

Žinia, buvusiam kultūros ministrui Remigijui Vilkaičiui už tai, kad jis drįso viešai kreiptis į FNTT dėl stambaus masto pinigų plovimo per programą VEKS, kainavo postą.

O FNTT, buvusio ministro pastatyta į nepatogią padėtį, net septynis mėnesius intensyviai svarsčiusi, reikia pradėti ar nereikia pradėti ikiteisminio tyrimo, galiausiai, suderinusi su Generaline prokuratūra, atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą, radusi įspūdingą formuluotę: „nes programos įgyvendinimo metu pasikeitė projekto sąmata ir ją patikslinus Europos Komisijos įnašas tapo didesnis, atitinkamai Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos įnašas sumažėjo...

Kokia paprasta priežastis, ar ne? Ir kaip žmonėms vis neaišku? Atsiranda nesusipratėlių, kurie vis ieško kaltų ir niekaip negali įsisąmoninti, kad šioje valstybėje kitaip gyventi neįmanoma.

Stebint situaciją, neabejotinai reikėtų pakoreguoti mokyklų mokymų programas, o gal jos jau ir pakoreguotos, nes viešai deklaruojamos vertybės šioje šalyje jau senokai nuseno. Ir visus romanus ir neatitinkančias šios valstybės ideologijos knygas reikia deginti viešai aikštėse. Nes valstybės valdytojams pernelyg sunku jau darosi viską kontroliuoti.

Taigi – MOTYVUOTAS procesinis sprendimas priimtas, „ponai prisiekusieji“. „Vsio zakonno“. Galima teigti, kad pasitikėjimas teisėsauga atkurtas, ko taip geidė Lietuvos prezidentė.  Ore tvyro glamūras ir visuotinė kalėdinė palaima. Gyvename ten, kur gyvename, o jei nepatinka – visi oro uostai ir geležinkeliai atviri. Iki pasimatymų Tėvynėje.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras