2024 m. liepos 23 d.

 

Matelio filmo inicijuota labdara prilygsta geriausių lietuviškų filmų „box office'am“

Paskelbta: 2014-12-18 22:36 Autorius: nominum.lt

Prieš pusantrų metų Arūno Matelio filmas “Prieš parskrendant į Žemę” atidarė kultūrinių renginių programą Achene, Vokietijoje, skirtą pristatyti Lietuvą ir Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę jos Karolio Didžiojo premijos gavimo proga. Po renginio vykusiame filmo aptarime jo žiūrovams kilo idėja padėti Vaikų ligoninės Vaikų onkohematologijos centro, kuriame buvo filmuojamas A. Matelio filmas, pacientams. Taip Acheno miesto gyventojų bendruomenė pradėjo rinkti lėšas Vaikų onkohematologijos centrui.

Šių metų gruodžio 13 d. Vaikų ligoninės Vaikų onkohematologijos centras atvėrė naujai įrengtas centro reabilitacijos procedūroms skirtas patalpas. Tai ir yra idėjos, kilusios Acheno gyventojams po A. Matelio filmo peržiūros, rezultatas. Iki tol procedūras Vaikų onkohematologijos centre tekdavo atlikti palatose, nes Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius yra kitoje gatvės pusėje esančiame ligoninės korpuse. Skyriaus patalpos, kurios dėl savo prastos būklės buvo netinkamos naudojimui, dabar virto į kineziterapijos salę, ergoterapijos ir masažo kabinetus, turinčius visą reikalingą įrangą reabilitacijos procedūroms ir netgi kompiuterinių žaidimų kambarį. Tokios patalpos svarbios ne tik savo reabilitacine paskirtimi - vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis, ligoninėje tenka praleisti mažiausiai pusę metų, todėl svarbu, kad jie turėtų erdvę, kurioje galėtų pailsėti, pažaisti ar tiesiog pabūti vieni. Vienas iš atidarymo svečių, atvykusių iš Vokietijos, vaikų onkohematologas prof. Rolfas Mertensonas pasakojo, kad tokio lygio patalpų, skirtų reabilitacijai, jie neturi vaikų onkologiniame skyriuje Acheno ligoninėje.

Tai ne vienintelis kartas, kai A. Matelio filmas “Prieš parskrendant į Žemę” nutiesė tiltą tarp skirtingų šalių. 2007 m., pamatę A. Matelio filmą, į Lietuvą savo lėšomis atvyko daugiau nei 100 japonų muzikantų. Jų kelionės tikslas buvo paaukoti savo lėšų ir surengti du labdaringus koncertus tam, kad prisidėtų prie lėšų rinkimo, skirtų nupirkti vaikų vėžio diagnostikos įrangą Kauno klinikoms.

Po japonų apsilankymo, A. Matelis ir jo studija Nominum pradėjo organizuoti akciją Kino gerumo odisėja: Gera daryti gera, kurios metu žmonės buvo skatinami solidarizuotis su onkologinėmis ligomis sergančiais vaikais ir jų tėvais. Šios akcijos dalyviai padėjo sergantiesiems kiekvienas pagal savo galimybes: tiek pinigais, tiek savo mažais darbais ar maldomis. Dalyvaujantieji siuntė laiškus, žaislus, darė ligoniams atvirukus, lankė juos ir kaip tik sugalvojo padėjo jiems pasijusti rūpimiems ir reikalingiems. Akcijoje sudalyvavo net 7000 moksleivių.

Per beveik dešimtį gyvavimo metų “Prieš parskrendant į Žemę” ne tik pelnė daugiau nei 10 prestižinių kino apdovanojimų (tarp jų Amerikos režisierių gildijos apdovanojimas, pagrindiniai prizai IDFA/Amsterdamo, DOKLeipzig festivaliuose), bet ir iš viso surinko apie milijono litų paramą onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams. A. Matelis teigia - “gera jausti, kad filmas jau pats gyvena savo gyvenimą visame pasaulyje ir įkvepia gerumui daugybę žmonių. Būtent tai ir yra tikroji “Prieš parskrendant į Žemę” sėkmė ir džiugina daugybę kartų daugiau nei milijoniniai box offisai.

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras