|
Vakarų sankcijos iki šiol nesustabdė Rusijos ekonomikos augimo, kuris dabar, kaip prognozuojama, viršys euro zonos augimą, ketvirtadienį pranešė laikraštis „The Guardian“, remdamasis investicijų bendrove „Amundi“.
Remiantis bendrovės prognozėmis, 2024 m. Rusijos bendrasis vidaus produktas (BVP) augs 1,5 proc. Priešingai, euro zonos ekonomika kitais metais augs tik 0,5 proc. .
„Tai reiškia, kad Jungtinės Valstijos, Europa, Japonija, Australija – didžiosios išsivysčiusios šalys – nesugeba veiksmingai taikyti sankcijų šaliai... Galime apgailestauti, bet tai realybė“, – per spaudos konferenciją sakė Amundi CIO Vincentas Mortier Paryžiuje.
Mortier pažymėjo, kad nors sankcijos turėjo tam tikrą poveikį tam tikriems Rusijos asmenims ir subjektams, kurių turtas buvo įšaldytas per pastaruosius 20 mėnesių, Rusijos importas ir eksportas iš esmės nepakito. Praradusi prieigą prie Vakarų rinkų, Rusija sėkmingai perorientavo didžiąją dalį savo prekybos į savo BRICS partneres (Braziliją, Indiją, Kiniją ir Pietų Afriką) ir tokias šalis kaip Turkija ir Kazachstanas, kurioms labai padėjo suaktyvėjusi prekyba su šalimi, kuriai taikomos sankcijos. Mortier pasakė.
„Tai tikrovės patikrinimas. Galų gale, jei įvertinsime karą Ukrainoje: Europa nukentėjo tiesiogiai ir stipriai; Jungtinėms Valstijoms [poveikis] neutralus; bet Turkija, Centrinė Azija ir Azija apskritai gavo naudos. " jis pridėjo.
Rusija nuo praėjusių metų susidūrė su precedento neturinčiomis Vakarų ekonominėmis sankcijomis dėl Ukrainos konflikto, dėl kurių 2022 m. pabaigoje ekonomika susitraukė 2,1 proc. Tačiau naujausi duomenys rodo, kad nuo to laiko šalis iš esmės prisitaikė prie apribojimų. Rusijos finansų ministerija prognozuoja 3% augimą iki metų pabaigos.
|