2023 m. gruodžio 1 d.

 

Nėra teisinga, kai milijonierių labui nurašomos milijoninės skolos

47
Paskelbta: 2015-11-04 15:32 Autorius: Audrius Nakas, Seimo Antikorupcijos komisijos narys
Nuotr. D. Sobolevo
Nuotr. D. Sobolevo

2013 metų pabaigoje buvo užbaigtas bankrutuojančio banko „Snoras“ antrinės įmonės „Snoras Media“, valdančios 34 proc. „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės akcijų, pardavimo sandoris. Banko „Snoras“ bankroto administratorius Neilas Cooperis pasirašė pirkimo ir pardavimo sutartį su UAB „BIG group“, antrine UAB „Fragrances International“ įmone. Už 100 proc. „Snoras Media“ akcijų pirkėjas bankui sumokėjo 10 mln. litų.

Informaciją apie pirkinį, atitekusį verslininko Beno Gudelio įmonei, žiniasklaida kiek papildė: „spalio pradžioje 10 mln. litų – iki 10,1 mln. litų – buvo padidintas „Snoras Media“ įstatinis kapitalas“, o, anot „sandoriui artimų šaltinių, B. Gudelis įsigijo visiškai „švarią“ įmonę, neturinčią skolų bankui, – pusė iš maždaug 20 mln. litų paskolų – 10 mln. litų – buvo kapitalizuota, o likusios nurašytos į blogų paskolų eilutę“.

Net nebūnant dideliu finansų specialistu suprantama, kad tai, ką įsigijo B. Gudelis, akivaizdžiai skiriasi nuo to, kas buvo pardavinėjama. Pardavinėta didelės skolos slegiama mažos vertės įmonėlė, o B. Gudelis nusipirko daugiau nei 10 milijonų litų vertės įmonę be jokių skolų.

„Snoro“ bankroto administratorius Neilas Cooperis dėl finansine logika sunkiai paaiškinamų priežasčių nurašė milžinišką UAB „Snoras Media“ skolą, nors galimybės atgauti šiuos pinigus buvo visiškai realios. Rezultatas: B. Gudeliui pateiktas pirkinys už santykinai nedidelę kainą – 10 milijonų litų, o „Snoro“ kreditoriai patyrė mažiausiai 10 milijonų litų nuostolį.

Kadangi įmonei nebereikės grąžinti 10 mln. Lt paskolos, šie pinigai priskirtini grynajam įmonės pelnui (paskola gauta realiai, o grąžinti jos nebereikia). Dėl kapitalizavimo procedūros padidėjo UAB „Snoras Media“ kapitalas – jis sudaro 10 100 000 Lt. Taigi UAB „Snoras Media“ nuosavo kapitalo dydis – 20 100 000 Lt (suma koreguotina atsižvelgiant į 2013 metais vykdytos veiklos sąnaudas). Reikia nepamiršti, kad jai dar priklauso ir 34 procentai UAB „Lietuvos rytas“ akcijų.

Tai atsispindi ir oficialiuose Registrų centro duomenyse.

Įmonės duomenys buvo tokie puikūs, kad „Snoras media“ pirkėjui net nebūtų reikalingi nuosavi pinigai jos akcijoms įsigyti: turint preliminarius pirkimo ir pardavimo dokumentus, bet koks bankas finansuotų 10 mln. Lt dydžio paskolą UAB „Snoras Media“ akcijoms pirkti.

Ši įmonė taip pat pateikė savo veiklos metinį balansą už 2012 metus. Jo duomenimis, 2012 m. gruodžio 31 d. UAB „Lietuvos rytas“ turėjo apie 26 mln. Lt nepaskirstyto pelno. Taigi UAB „Snoras Media“ priklausytų apie 8,8 mln. Lt.
Reikia atkreipti dėmesį, kad UAB „Lietuvos rytas“ priklauso 100 procentų UAB „Lietuvos ryto“ spaustuvės akcijų. Šios įmonės finansiniai duomenys rodo, kad ji veikia pelningai – per 2012 metus deklaravo daugiau nei 6 mln. Lt pelno, taip pat turėjo daugiau nei 12 mln. Lt nepaskirstyto pelno.

Tad kyla klausimas, kokiu pagrindu „Snoro“ bankroto administratorius nusprendė, kad 10 mln. Lt dydžio paskola yra beviltiška ir nurašytina net nepabandžius jos atgauti, kai galimybės sugrąžinti šią nemenką sumą buvo visiškai realios? Tuo labiau, kad paskolos grąžinimo terminas dar anaiptol nebuvo pasibaigęs.

Būtinas tyrimas ir išvados dėl aukščiau paminėtų faktų. Svarbu neapsiriboti atskirų faktų vertinimu, bet įžvelgti galimai nusikalstamą korupcinį veikimą, darantį žalą valstybės interesams, t. y. Lietuvos piliečiams.

Todėl šiandien kreipiausi į Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininką Vitalijų Gailių. „Vertinant ankstesnę patirtį, teikiant tokias išvadas prokuratūrai, siekiant nustatyti kaltus asmenis ir patraukti juos baudžiamojon atsakomybėn, siūlau, pasitvirtinus faktams ir priėmus atitinkamas išvadas, taip pat siekti viešojo intereso gynimo kitokiomis įstatymo nustatytomis priemonėmis“, – minima rašte komisijos pirmininkui.

Šaltinis: lrs.lt

Keli susiję:

STT atviru tekstu sako, kad jai neįdomūs kvaili „Snoro“ kreditoriai

„Snoro“ kreditoriai – skaitykite, žiūrėkite ir žinokite savo vietą

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
47. trumpai
(2016-05-07 18:20:59)
(78.61.53.31) Parašė:

Deja jau lietuvai niekas nepadės jei artėja galas bet galas ateis ir tiems kurie turi daryti tvarka bet jie galvoja kad ju tai nepalies galvokit toliau.46. Vytas
(2016-05-07 18:17:56)
(79.139.179.146) Parašė:

Nutukę paršai prarado bet kokį sąžinės krislelį. Labai gaila, kad Urodai iškrypėliai valdo tautą, jiems viskas galima.45. Bet
(2016-05-07 18:02:29)
(79.139.179.146) Parašė:

Ar Vasiliauskas ir kiti vagys vis dar sedes banke? Kaip jaustis prezidentei?44. Kas pasikvietė vagį Kuperį į Lietuvą?
(2015-11-08 16:31:02)
(91.76.179.47) Parašė:

O kas kiaulę įleido į banyčią? Kas pasodino pelę-žiurkę-pacuką ant aukso grūdų aruodo? Jau tuomet buvo viskas aišku, kuo viskas baigsis. Kažkas sakė, kad pagerėjimo neįmanoma laukti, kol nepasieki duobės, kad ir kokia gili ji būtų, dugno. Tas universalus principas galioja visose sferose ir srityse. Tad kol Lietuvos biudžete ir bankuose bus likęs neišvogtas ar neišplautas bent vienas centas, tol visokie specai-aferistai pas mus plūs iš visų pasaulio kampų. Ot jeigu visi seifai ir aukso skrynios būtų išvogti pilnai, tai tuomet atsigautume nuo tų piniginių parazitų. Bet čia vėlgi - svajoti ir norėti niekas nedraudžia, o kad būtų ką vogti, valdantieji skolinasi, o turčiai dosniai skolina - tokiu būdu kūriama nauja vergovinė Lietuva. Kodėl nemokami žadėti pinigai dėl Ignalinos atominės uždarymo? - gal dėl to, kad kažkuris padorus Lietuvos valdininkas nesutiko pasirašinėti, kad tie pinigai būtų išplauti kažkokiam NUKEM, kuris nieko nedaro ir nedarys? Kiek Lietuvos žmonių jau dabar vergauja bankams, atidirbinėja procentus ir krauna bankininkams turtus? Greičiau neriam į dugną, kad pradėtume kilti?43. ome
(2015-11-08 16:27:42)
(91.76.179.47) Parašė:

O tuo tarpu Santariškėse trūksta lėšų medikų algoms, biudžeto deficitas. Girdejau slaugytojos varomos 2 savaiciu neapmokomu atostogu, grazi koreliacija....42. teisybės dėlei
(2015-11-07 15:44:24)
(84.15.118.50) Parašė:

ponas Nakas galėtų pasidomėti ir Dalkijos virtusios Veolija tikraisiais savininkais. Kas yra šios galingos monopolijos tikrieji akcijų savininkai ir kas jai suteikė absoliučią teisę pačiai kontroliuoti sau skirtus mokesčius net už paslaigas, kurių nesuteikia. Ir kodėl ta VEOLIA aktyvistų buvo išvyta iš Gazos? Už neteisėtas statybas? Dar galėtų liberalo V.Gailiaus paklausti - kodėl jis taip nori Venskienės ekstradicijos? Būtų tikrai įdomu sužinoti.41. va va
(2015-11-07 15:36:49)
(84.15.118.50) Parašė:

J.Panka matyt apsiriko sakydamas kad portalas ekspertai PRIKLAUOMAS nuo Rusijos ambasados. Iš straipsnių ir čia susirinkusių Snoro mafijos gynėju daros aišku, kad jis PRIKLAUSOMAS nuo Snoro mafijos. ar net Antonovą atsikvietusios "Vilniaus brigados" vadovų. Juk buvo apie tai rašyta kituose portaluose. Zigmas Dubnietis su Antonovu tėvu dirbo Dubnoj, atominės bombos kūrimo laboratorijoj. Po to abu tapo bankininkais. Antonovas su Baranausku į Rusiją nebėgo. Ten jų laukia irgi prokuratūra. Žiūrint Holivudo smurtinius filmus matom, kaip tarpusavy susipykę mafijozai skrenda pro langus. Gal kažkas panašaus Boravskiui atsitiko? Dbar neva jo mama prašo išmaldos iš geros valios žmonių portale TieSos, jo gydymui. Ar Nakas su Puidoku nenori savo pinigų leisti draugui? Jukk kažkada šis portalas gyrėsi, kad gali Lryto akcijas nusipirkti už daugiau nei 30 milijonų!!! Vdinasi - pinigų kaip šieno turi.40. Kol mūsų teisėsauga miega užsimerkus
(2015-11-06 18:03:48)
(176.10.107.180) Parašė:

Pasivogė Gedvydas Vainauskas "Lietuvos ryto" laikraštį atgal ir vargo nemato. Su tuo ir sveikinu. Valdžios mafija valdo.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras