2023 m. kovo 25 d.
 

 

Premjerai aptarė sėkmingas Švedijos ir Lietuvos bendradarbiavimo detales ir akcentavo sankcijų Rusijai svarbą

5
Paskelbta: 2023-02-08 07:57 Autorius: ekspertai.euPremjerė Ingrida Šimonytė Vyriausybės rūmuose priėmė Švedijos Karalystės premjerą Ulfą Kristerssoną.

Susitikime metu kalbėta apie paramą Ukrainai ir sankcijos Rusijai bei Baltarusijai bei Baltijos jūros regiono saugumo aspektus bei energetinių nepriklausomybių tvirtinimą.

„Džiaugiamės, kad Lietuvą ir Švediją sieja daugiau nei geografinė kaimynystė – esame bendraminčiai daugeliu klausimu, artimi partneriai Europos Sąjungos bei Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto formatuose. Nuoširdžiai tikimės, kad dar šiemet glaudų bendradarbiavimą sustiprinsime Švedijai ir Suomijai tapus visateisėmis NATO narėmis. Tikiuosi, kad aljanso vadovų susitikimas Vilniuje šiemet bus gausesnis, o mūsų regionas – saugesnis, nei bet kada anksčiau“, - švedui pasakė I. Šimonytė.

Susitikime aptarti saugumo klausimai Baltijos jūros regione ir Europoje, Rusijai tęsiant neišprovokuotą ir brutalų karą Ukrainoje.

„Rusijos karas yra pasikėsinimas ne tik į Ukrainos valstybingumą, bet ir taisyklėmis grįstą tarptautinę tvarką bei nusistovėjusią euroatlantinio saugumo architektūrą, todėl svarbu spartinti ir didinti būtiną karinę pagalbą Ukrainai, o taip pat – ir toliau spausti Rusiją sankcijomis ir tarptautine izoliacija“, - atskleidė I. Šimonytė.

Moteris pabrėžė strateginės kantrybės svarbą įgyvendinant ir plečiant sankcijas, kurios yra veiksmingos, nepaisant Rusijos mėginimų įtikinti jų neefektyvumu.

Susitikime kalbėta ir apie sėkmingą Švedijos bankų veiklą Lietuvoje bei aptartas aukštų energijos kainų suvaldymas.

Susiję:

Nausėda su Kristerssonu aptarė pagalbos Ukrainai, siekiant greičiau nugalėti Rusiją, detales  

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

 
Komentarai

 
5. Xxxx
(2023-02-09 04:29:03)
(83.181.103.43) Parašė:

Įdomu, ar jau labai greitai Švedijos kolonija su Prūsijos gubernija taip pat draugiškai aptarinės lietuvišką "sėkmingą veiklą" kur nors Tilžėje. Manau, kad ne už ilgo (jau greitai).4. na
(2023-02-08 12:30:26)
(82.135.199.144) Parašė:

manau, kad mūsų valdžios ryžtas nudrožti skandinavų bankirų pelną bus perniek, nes pagąsdinti atvažiavo netgi pats švedų premjeras:)3. Švedai su suomiais
(2023-02-08 11:12:22)
(91.193.177.134) Parašė:

labai išmintingai ir diplomatiškai balansuoja ties neįstojimu į nato. Tačiau tuo pat metu demostruoja ryžtą, ir tuo tarpu švedų bankininkai, net išsijuosę drožia savo finansines Pabaltijo kolonijas ir ypač Lietuvą.2. Linksma Premjiere
(2023-02-08 09:24:24)
(78.58.225.231) Parašė:

Matyt pasiseke sumažintį skolininkų palūkanas,nes jos šiandieną pačios didźiausios ES.1. Štai
(2023-02-08 08:54:38)
(84.15.182.117) Parašė:

kur gera kaimynystė.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras