2023 m. gruodžio 5 d.

 

Renci prašo Putino, kad Rusija padėtų stabilizuoti padėtį Libijoje

5
Paskelbta: 2015-03-09 12:38 Autorius: ekspertai.eu

Italijos premjeras Mateo Renci paprašė Rusiją padėti spęsti didėjančią krizę Libijoje, praneša „The Financial Times“. „Tai rodo naują politinį požiūrį į Maskvą po to, kai ES ištisus mėnesius spaudė Rusiją, jog šioji pažabotų savo veiksmus Ukrainoje“, - rašo žurnalistai Džeimsas Politis (James Politi), Katerina Hille (Kathrin Hille) ir Borzu Daragachi (Borzou Daragahi).

Šis Rencio žingsnis rodo, kad Italijos vadovybė ir visuomenė vis labiau nerimauja dėl Islamo Valstybės kovotojų veiksmų Libijoje. IS vykdoma prievarta grasina itališkoms kompanijos, dirbančioms Libijos energetiniame sektoriuje, negana to, Italija pajuto iki tol neregėtą imigrantų antplūdį.

„Mums reikalinga veiksminga tarptautinė reakcija, Rusija galėtų suvaidinti svariausią vaidmenį, jei turėsime omeny jos istoriją ir padėtį JTO Saugumo taryboje”, - teigė Renci spaudos konferencijoje po derybų Maskvoje su prezidentu Vladimiru Putinu. „Be Rusijos žymiai sunkiau surasti pusiausvyros tašką“, - pridūrė jis.

Tačiau kai kurie Vakarų diplomatai nerimauja, jog Renci pastangos pakenks ES vienybei dėl ekonominių sankcijų Rusijai.

„Deja, šiuo klausimu nėra vieningo fronto“, - teigė neįvardintas Vakarų diplomatas, dirbantis Maskvoje. Tačiau kitas diplomatas pastebėjo: duoti Rusijai konstruktyvų vaidmenį konfliktų sureguliavime, žinoma, ne Ukrainos, – tai šansas sureguluoti Vakarų ir Rusijos santykius arba nors „išsaugoti tai, kas iš jų liko“.

Rusija, kartu su Egiptu ir JAE, laikoma viena svarbiausių Libijos vyriausybės globėjų, kuri šiuo metu bazuojasi Torbruke, rašo žurnalistai.

„Susidurdama su Vakarų kritika dėl Krymo aneksijos ir Rusijos karių dalyvavimo Ukrainos konflikte, Maskva kaltina NATO, JAV ir visus Vakarus viso pasaulio destabilizacija, kuri vykdoma kišantis į kitus konfliktus“, - rašo leidinys, pažymėdamas, jog Rusijos valdžia dažnai užsimena apie Libijos konfliktą.

Putinas spaudos konferencijos su Italijos premjeru metu teigė, kad derybos vyko „draugiškoje ir konstruktyvioje atmosferoje“, o dvišalius santykius, kaip ir ryšius su ES, reikia vystyti.

Rencio vizito metu Rusijos tiesioginių investicijų fondas pranešė apie bendro Italijos ir Rusijos fondo sukūrimą.

„Libijos krizės diplomatinis sureguliavimas – itin sudėtinga užduotis“, - baigia straipsnį leidinys.

Šaltinis: ft.com

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
5. w
(2015-03-09 20:38:14)
(78.63.229.78) Parašė:

jo skaudi žinia Lansbergiui, geriau jis nematytų šios žinios, ba numirs :D4. Jonis
(2015-03-09 20:14:19)
(88.216.20.86) Parašė:

Tegul Libijos košę srebia Europos politikai,laimėję rinkimus už M.Gaddafi-o pinigus ir užuot gražinę,surengė Maidaną Libijoje.3. trumpai
(2015-03-09 18:31:29)
(78.61.53.31) Parašė:

Manau kad rusija ir taip turi kur pinigus dėti,o tuo labiau dabar ukrainos problemu jai per akis.2. Darijus
(2015-03-09 17:51:32)
(212.233.39.162) Parašė:

Reikia skelbti karą Italijai, nes bendradarbiauja su teroristine valstybe. Nebepirkime ferarių, ne - itališkam vynui ir picai.1. Albinas
(2015-03-09 13:10:49)
(193.219.73.2) Parašė:

Po tokių Renci žodžių profesorius turėtų pulti į visišką paniką! Italai prašo, kad Rusija okupuotų Libiją!!!!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras