2023 m. gruodžio 6 d.

 

Seimo narė D. Šakalienė apie Karo policijos įstatymą: viskas ten gerai

46
Paskelbta: 2020-12-23 08:42 Autorius: ekspertai.eu
D. Šakalienė (vduryje). Nuotr. facebook.com
D. Šakalienė (vduryje). Nuotr. facebook.com

Žmogaus teisių gynėja, Seimo narė Dovilė Šakalienė, nenorėjusi leistis į viešą diskusiją dėl antikonstitucinio Karo policijos įstatymo, nutarė savo mintis reikšti visuomeniniuose tinkluose.

Pasak moters, su Karo policijos įstatymu „viskas ten gerai“.

„Pataisos metus laiko viešai buvo svarstomos ir su KAM bei Seimo teisininkais derinamos – viskas ten gerai“, - informavo žmogaus teisių gynėja.

Ji taip pat nurodė ir kaltininką, dėl kilusio triukšmo.

„Kas blogai – tai kad su pono Vaišvilos (signataro Zigmo Vaišvilos – ekspertai.eu past.) pagalba šios eilinės administracinės pataisos buvo panaudotos stiprinti įtampą ir priešiškumą kariuomenei bei valstybei“, - minusus susijusius su minėtu įstatymu išdėstė D. Šakalienė.

Be dėmesio politikė nepaliko ir ekspertai.eu steigėjo Audriaus Nako.

„Ponas Vaišvila su ponu Naku negali susilaikyti kokių melagienų nepaskleidę – nuo vaikų grobimo iki genderistų* maro iki 5G iki vajėzau-karo-policija-vers-skiepytis“, - atskleidė politikė kalbėdama apie Karo policijos įstatymą.Ekspertai.eu nekomentuos, kaip eilines administracines pataisas Z. Vaišvila panaudojo stiprinti įtampai ir priešiškumui kariuomenei bei valstybei. Taip pat už Z. Vaišvila nekomentuos, ką pastarasis ir kur yra ar nėra pasisakęs apie vaikų grobimus, genderistų marą, 5G ir priverstinį skiepijimą, pasitelkiant karo policiją. Tebūnie apie tai papasakos pats Z. Vaišvila.

Jūsų dėmesiui A. Nako komentaras.

A. Nakas

„Kaip ne vienas žino, žodis – ne kalakutas. Jei pasakei – atgal į fermą nenuvarysi.

Ponia Dovile Šakaliene, jei norėsite, žinoma galima bus padiskutuoti apie 5G, niekada niekur apie tai nesu pasisakęs, o tema išties įdomi.

Nežinau ką jūs turite omenyje kalbėdama apie „grobiamus vaikus“. Jei jūs turite omenyje valstybės vardu pagrobtą ir pradangintą, šiuo metu tarptautinėje paieškoje esančią Deimantę Kedytę – puiku, galima bus apie tai pasikalbėti. Abstrakčiai kalbėti apie vaikų grobimus nelinkęs. Nors, kiek teko girdėti, čia irgi nemažai problemų yra susikaupę.

Ką jūs turite omenyje kalbėdama apie „genderistų marą“, nelabai supratau. Galbūt nereikia jums taip baimintis tų genderistų? Aš asmeniškai neturiu nieko prieš žmones, kurių nuomone, pasaulyje yra ne dvi lytis – vyriška ir moteriška – o dešimtys lyčių. Jei žmonėms nuo to geriau gyventi, nepeikime jų už tai. O jei visai atvirai, manęs absoliučiai nedomina žmonių seksualinės orientacijos ir pomėgiai, nes tai kiekvieno asmeninis reikalas.

O dabar pažiūrėkime, kas gi čia vyksta su tuo Karo policijos įstatymu.

Jūs, neabejoju, labai gerai žinote, kad įstatymai gali būti ilgi ilgi, labai labai geri ir gražūs, tačiau jei tokiuose įstatymuose yra nors viena minimali vietelė, dėl kurios kyla koks nors klausimas, į tai būtina kuo skubiau atsakyti. Nes net viena netinkama detalė, gali bet kurį įstatymą paversti labai blogu.

Todėl tam ir yra Seimo nariai, kad tuos įstatymus, esant reikalui, koreguotų ir iki pažaliavimo aiškintų visuomenei – savo darbdaviams – tų įstatymų niuansus, jei toks poreikis žmonėse kyla.

Taigi, kol kas ne iki galo aišku, kodėl įstatymo gynėjai visiškai neliečia tų fragmentų, dėl kurių visuomenėje ir kilo diskusijos.

Niekas kol kas neatsakė į klausimus, kodėl reikėjo keisti esamą tvarką dėl Karo policijos bendradarbiavimo su policija ir kodėl nuo sausio 1 d. policija iš viso eliminuojama iš bendradarbiavimo su Karo policija?

Neatsakyta į klausimą, kam Karo policininkui reikalingos 24 valandos sulaikius civilį, jei anksčiau įstatymas nurodydavo apie sulaikymą policijai pranešti NEDELSIANT?

Kol kas nėra aišku, kokiu būdu, remiantis naujuoju įstatymu, Karo policininkas sugebės nustatyti civiliui jo psichinės ligos požymius, kaip tas Karo policininkas spręs, žmogus psichiškai sveikas, ar nelabai sveikas, todėl jį per prievarta patikrinimui gabens į gydymo įstaigą?

Taip pat nėra žinoma, kodėl Karo policijos įstatymo Aiškinamajame rašte, kuris būtent ir skirtas įstatymo naujovėms paaiškinti, net neužsiminta apie esminius šio įstatymo pakeitimus, dėl kurių ir kilo diskusija?

Į šiuos ir kitus klausimus atsakymų kol kas nėra.

Net toks ilgametis politikos vilkas, kaip dabartinis Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma, balsavęs už šį įstatymą, atvirai prisipažino, kad apie įstatymą nelabai ką žino, nieko komentuoti apie tai negali, o balsavo už tą įstatymą pasyviai už, nes visi balsavo už.

Tad laukiame jūsų komentarų Karo policijos įstatymo aukščiau išdėstytais klausimais. Ačiū už dėmesį ir didelės jums sėkmės, nežiūrint į jūsų seksualinę orientaciją ir pomėgius“, - parašė A. Nakas.*Genderizmas yra požiūris jog lytis yra binarė, arba, kad yra tik dvi lytys – vyriška ir moteriška – ir kad kiekvieno asmens lyties išraiškos aspektai yra neatsiejamai priklausomi nuo lyties, jam priskirtos nuo gimimo.

Susiję:

Į diskusiją dėl antikonstitucinio Karo policijos įstatymo pabandė įsitraukti ir Lietuvos kariuomenės vadas V. Rupšys

Naujas Karo policijos įstatymas – taip ar ne  

Lenkijoje, skirtingai negu Lietuvoje, atvirai įteisinta prievarta prieš tuos, kurie nenorės vakcinuotis nuo Covid-19  

Karo policijos įstatymas sulaukė garsių visuomenės veikėjų palaikymo, tačiau esminiai klausimai lieka nepaliesti

„Delfi.lt“ pabandė panagrinėti Karo policijos įstatymą, tačiau labiau domino skiepai ir komentarai internete  

Į naujojo Karo policijos įstatymo gynybą stojo Vytauto Radžvilo bendražygis  

Kupiškio savivaldybės tarnautojas: nemanau, kad tai įmanoma XXI amžiuje, Europos viduryje, priklausant ES ir NATO

TARAS IVANEC išaiškinimas, tai kažkas ypatingo: Karo policijos įstatymo „Aiškinamasis raštas“  

Karo policijos įstatymas: su sulaikytuoju civiliu, karo policininkai turės galimybę bendrauti visas 24 valandas  

2K+: Lietuva vakcinos nuo koronaviruso pirks tiek, kad galėtų padėti Rytų partnerystėms valstybėms bei Afrikai  

Karo policijos įstatymas: L. Kasčiūnas pasistengė neatsilikti nuo savo kolegos – anušauskinių KGB sąrašų skelbėjo

Komendanto valanda koronavirusui turėtų suduoti stiprų smūgį, tačiau ją įvesti kol kas dar delsiama  

Spaudos konferencija apie ULTRAįstatymą, kurį jau pasirašė valstybės lyderis G. Nausėda  

2K+: ypatingos svarbos įstatymas priimtas paskutinę praėjusios kadencijos Seimo dieną be diskusijų

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
46. didžioji dabartinės LT visuomenės dalis
(2020-12-31 15:37:31)
(78.57.2.237) Parašė:

yra padėjusi skersą ant visko.likusi dalis-išilgą.45. manau
(2020-12-31 15:16:09)
(92.40.200.219) Parašė:

Degraduota supuvusi valstibe,diktatura iteisinta isigimeliu44. Celofanas
(2020-12-29 05:00:25)
(84.15.180.32) Parašė:

Nakas ir ekspertai.eu tarnauja narkomafijos klanui. Nakas 2002 buvo sulaikytas dėl narkotikų laikymo. Nakas yra narkomanas, jo pasekėjai, kaip Juraitis irgi (nepamirškite Juraičio 1 mėnesio gėrimo maratono, kurį jis pristatė kaip socialinį eksperimentą)43. stas
(2020-12-29 04:26:22)
(90.140.9.128) Parašė:

SLYKSTI BOBA42. rita
(2020-12-28 17:34:26)
(88.118.153.6) Parašė:

ar viskas ten gerai su pačia šakaliene? klausimas.41. pagalienei
(2020-12-26 14:56:39)
(217.9.247.189) Parašė:

Tai gal tas karinis įstatymas pasitarnaus vaikų greitesniam atėmimui iš šeimų? Pagaliene, nekišk nagų prie Stambulo konvenncijos ratifikavimo prakišimo. Ten tik pavadinimas nekaltai skamba o Vaikų atėmimo iš šeimos teiginiai slepiami. Jau sočiai pripampai iš Norvegijos pinigų skirtų vaikų globos namų rėmimui, dink iš visų baisių iniciatyvų skatinimo.40. brrr...
(2020-12-24 13:37:09)
(81.29.19.110) Parašė:

tokias šakalienes varyt lauk į Seimo kiaulių šert.39.

Šis komentaras dėl portalo taisyklių pažeidimo buvo pašalintas.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras