2024 m. birželio 19 d.

 

Senelių Kedžių kreipimasis

48
Paskelbta: 2017-06-03 00:01 Autorius: ekspertai.eu
Kadrai iš dabartinio Vyriausybės vadovo, tuometinio Vidaus reikalų ministro Sauliaus skvernelio vadovaujamų pareigūnų 2012 m. gegužės 17 d. ankstyvą rytą įvykdytos smurtinės operacijos.


LR Socialinės apsaugos ir darbo ministrui Linui Kukuraičiui
LR Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – Ramūnui Karbauskiui
Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai – Gabrieliui Landsbergiui
Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininkei Agnei Širinskienei

P R A Š Y M A S

2017 06 01

Kreipiamės į jus su pagalbos prašymu.

2012 m. gegužės 17 dieną iš mūsų, Vytauto ir Laimutės Kedžių, namų buvo paimta mūsų anūkė Deimantė Kedytė.

Gyvendama nuo gimimo kartu su mumis, mūsų anūkė turėjo daugybę draugų – kiekvieną dieną ja aplankydavo daugybė vaikų – jie visi žaisdavo mūsų kieme, mergaitė turėjo artimus kontaktus su kitais giminaičiais. Tačiau jau penkeri metai, kaip visi šie ryšiai nutraukti. Mergaitė yra visiškai izoliuota ir nuo savo artimųjų iš jos tėčio pusės - per penkerius metus jai nebuvo leista susitikti nei su vienu giminaičiu. Taip pat su mumis, jos seneliais, nors Aukščiausiojo teismo nutartimi šis ryšys privalėjo būti išsaugotas (išplėstinė LAT teisėjų kolegija savo 2013 m. vasario 4 d. nutartyje pripažino, kad ankstesnių „bylą nagrinėjusių teismų nustatyta, jog vaiką ir jos globėją (Neringą Venckienę – red. pastaba) bei senelius sieja artimas, tvirtas emocinis ryšys“, ir konstatavo, kad pagal EŽTT praktiką „pagarba šeimos gyvenimui įpareigoja valstybę veikti taip, kad būtų sudarytos galimybės tokiems ryšiams normaliai plėtotis“). Senelis Stankūnas taip pat teigė, kad jie taip pat nemato savo anūkės ir nežino, kuri ji yra.

Mums nėra žinoma, kaip mūsų anūkėlė gyvena – nei vienos nuotraukos, nei filmuotos medžiagos apie jos gyvenimą, nei vieno susitikimo. Sunku įsivaizduoti, kad per penkerius metus nebūtų padaryta nei viena vaiko nuotrauka, nenufilmuotas nei vienas filmas.

Šiuolaikiniame informacinių technologijų amžiuje visi vaikai turi laisvą prieigą prie interneto, mobiliųjų telefonų. Sunku patikėti, kad 13 metų į paauglystės amžių įžengęs vaikas neatsimintų savo artimųjų, tetų, dėdžių, pusbrolių, senelių, vaikystės, klasės, kiemo draugų ir neieškotų jokio kontakto su jais. Sunku įsivaizduoti ir tai, kad tokio amžiaus vaikas nemokėtų naudotis informacinėmis technologijomis. Tuo labiau, kad Deimantė nuo mažų dienų dar gyvendama kartu su mumis, puikiai mokėjo naudotis kompiuteriu ir mobiliuoju telefonu. Bet jokio kontakto su ja iki šiol nėra.

Iš savo namų išvedamas Vytautas Kedys


Nuo 2012 m. gegužės mėn. mes daug kartų kreipėmės į Kauno m., Kauno raj., Vilniaus miesto Vaiko teisių apsaugos tarnybas siekdami susitikti ir pasimatyti su savo anūkėle. Tačiau viskas buvo daroma, kad tik tas susitikimas neįvyktų. Iš pradžių vaiko teisių specialistai kalbėjo, kad mes nepasiruošę su vaiku bendrauti, todėl lankėme psichologinius kursus. Nors 2010 – 2012 m. mūsų šeimą pastoviai lankantys Vaiko teisių apsaugos tarnybų specialistai, psichologai nepastebėjo, kad nemokėtume elgtis su vaiku ar būtume blogai elgęsi. Padarėme visus žingsnius, kad įvykdyti visus mums keliamus reikalavimus, norint bendrauti su savo anūke. Daug kur kreipėmės. Tačiau visi mūsų prašymai nuguldavo Vaiko teisių apsaugos tarnyboms ant stalo, kurios apsiribodavo su formaliu atsakymu – jūsų anūkei viskas gerai.

Tačiau ar iš tiesų viskas gerai? Šių Šv. Kalėdų proga, kaip ir kiekvienais metais, buvome suruošę savo anūkei dovanų ir bandėme jas perduoti per Vilniaus Vaiko teisių tarnybą. Gavome atsakymą, kad L.Stankūnaitė neleidžia dovanų priimti ir jas grąžino atgal. Kodėl iki šiol Vaiko teisių tarnybos nedaro nieko, kad būtų vykdoma LA teismo nutartis, įpareigojanti išsaugoti artimųjų ryšį?

Didžiausi nusikaltėliai, net tie, kurie yra nuteisti iki gyvos galvos, turi teisę palaikyti ryšį su savo artimaisiais. Bet tik ne mes. Viskas yra daroma, kad tik mes negalėtume susitikti su savo anūke. Gyvendama su mumis mergaitė nenorėjo matytis su savo motina L. Stankūnaite, tačiau mes dėjome visas pastangas, kad motinos ir vaiko ryšys nenutrūktų, kantriai vežiojome į pasimatymus su ja. Tačiau iš mūsų tokia galimybė atimta. Kodėl?
Praradę bet kokią viltį nors kartą susitikti su savo anūkėle, mes prašome tik vieno – nuotraukų ir vaizdo medžiagos apie paskutinius jos penkerius gyvenimo metus. Mes nesiekiame sužinoti žinoti, kur ji gyvena, tik prašome foto ir vaizdinių įrodymų, kad jai viskas gerai.

Labai prašome nepažiūrėti į šį prašymą formaliai, persiunčiant šį prašymą – nevilties šauksmą Vaiko teisių tarnyboms, nes jos nepadarys nieko, kad ir šis prašymas būtų įgyvendintas. Nebenorime gauti eilinio, nieko nereiškiančio atsakymo, kad viskas yra gerai. Norime patys savo akimis išvysti vaizdo medžiagoje ir nuotraukose (nedengtu veideliu), kad mūsų anūkėlei viskas yra gerai.

Labai prašome tiesiogiai sutarpininkauti, kad šis mūsų prašymas būtų išpildytas.

Laimutė Kedienė
Vytautas Kedys

P. S.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
48. Iš Kanados - Antanui
(2017-07-17 21:57:19)
(188.69.210.83) Parašė:

Kaip tave dar nešioja Lietuvos žemelė? Matyt, esi pedofilas ir ne vieną vaiką išniekinęs. Brudeli, brudeli..47. Jolanta
(2017-06-08 11:52:52)
(78.62.240.117) Parašė:

Valdžios žmonės, į kuriuos kreipiasi seneliai , turi atkreipti dėmesį ir į jų prašymą atsižvelgti .Kitaip , ar gi mes valstybė?46. pensininkas
(2017-06-07 15:59:01)
(78.61.253.25) Parašė:

Kaip nepamiršau mano trėmimo Stalino laikais, taip pat nepamiršiu Deimantės pagrobimo Grybauskaitės-Kubiliaus laikais. Šie įvykiai vienodi, tik aš dar gyvas ir samprotaujantis, o ar gyva Deimantė Kedytė net Skvernelis nežino.45. T0mas J.
(2017-06-06 17:47:55)
(84.55.9.35) Parašė:

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis privalu vykdyti. 2012.5.17 Kaune Klonio gatvėje 240 policininkų smurtavo prieš taikius nesipriešinančius žmones. Matėme tiesiogiai per TV3. Matome internete įdėtuose video filmuose. Reikia būti labai kvailu arba labai aklu, kad nematyti tame smurto. Nė vienas Lietuvos policininkas po to viešai nepasmerkė tokio smurtautojų elgesio, todėl VISĄ Lietuvos policiją laikau niekšais ir niekada jiems nepadėsiu. Gulinčiam beginkliui pensininkui šautuvo buože daužė lytinius organus. Pažiūrėkit patys: youtube.com/watch?v=ZMWgHjm5z3g44. Stasys
(2017-06-06 07:13:25)
(86.38.182.225) Parašė:

O iš kur žinai "antanai" ? Ar pats esi tas padugnė "psichiatras", kuris trynė ir ištrynė Mergaitės atmintį ? Apgailėtinas tipas ! Nereikia lia-lia, nes su jumis viskas aišku. Mačiau pats savo akimis, kaip Mergaitė gerai gyveno pas senelius, buvo patenkinta ir mylėjo juos ....43. antanas
(2017-06-05 21:39:15)
(86.38.215.213) Parašė:

tokius tautos parazitus kaip Kedziai ir ju padugnes-gimines Deimante jau seniai istryne is savo atminties,o jei ka ir prisimena, tai tik su siaubu42. Izvergi!
(2017-06-05 13:37:05)
(88.119.86.204) Parašė:

Kas per išsigimėliai neleidžia anūkei pamatyti merdinčios močiutės? Net jeigu mergaitė pati sakytų, kad nenori, būdama kažkokiame psichologiniame ar psichotropiniame poveikyje, turėtų būti atvesdinta per prievartą, kaip ją per prievartą seneliai tempdavo į pasimatymus su nekenčiama gimdytoja. Ar jau išgamos Dievo nebijo, kad neleidžia anūkei kaip pridera atsisveikinti su močiute?41. pritariu jums seneliai
(2017-06-04 18:35:24)
(78.62.241.223) Parašė:

Netikiu, kad pas mus jau prasidejo pragaras. Sveikatos jums, jusu dukrai ir anukeliams.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras