2024 m. birželio 17 d.

 

Situacija labai pavojinga: Rusija bet kurią akimirką gali pulti tiek Vakarus, tiek ir Japoniją

137
Paskelbta: 2018-08-30 07:06 Autorius: ekspertai.eu
Analizių analitikas M. Laurinavičius (dešinėje). Nuotr. facebook.com
Analizių analitikas M. Laurinavičius (dešinėje). Nuotr. facebook.com

LRTDELFI pranešė, kad „Rusija akivaizdžiai ruošiasi karui prieš Vakarus – ne hibridiniam, o atviram „tikram“ karui, kuriame dalyvauja tankai ir raketos“.

Tokią žinią paskelbė analizių analitikas Marius Laurinavičius publikacijoje „Rusija ne blefuoja, o ruošiasi atviram karui prieš Vakarus“.

Paaiškėjo, kad Rusija rugsėjo 11–15 d. vykdys iki šiol neregėto masto karines pratybas „Vostok 2018“. Jose, remiantis oficialiais pranešimais, dalyvaus apie 300 tūkst. sausumos, jūrų ir oro pajėgų karių ir apie 36 tūkst. karinės technikos vienetų.

M. Laurinavičius LRTDELFI kanalui pasakė, kad „Vostok 2018“ išskirtinės dėl iki šiol neregėto dalyvaujančių pajėgų ir karių skaičiaus.

„Ne tik „Vostok 2018“ ar konkretūs puolimo scenarijai, kurie tokiose pratybose nuolat repetuojami, bet ir visa tai, kas vyksta Rusijoje, akivaizdžiai rodo, kad ji ruošiasi karui prieš Vakarus. Ne hibridiniam, o atviram „tikram“ karui, kuriame dalyvauja tankai ir raketos“, - atskleidė M. Laurinavičius.

M. Laurinavičiaus nuomone, „Vostok 2018“ rodo, kad Rusija tokiam scenarijui ruošiasi rimtai ir intensyviai, todėl „Vostok 2018“ pratybų mastas turėtų kelti dar didesnį nerimą negu kėlė puolamojo popūdžio „Zapad 2017“ pratybos, vykusios šalia Lietuvos.

Pasak analizių analitiko, visos Vakarų šalys ir jų sąjungininkės yra galimas Rusijos taikinys. Rusija kelia grėsmę visiems Vakarams kaip liberalios demokratijos bastionui.

M. Laurinavičius informavo, kad nerimauti turėtų ne tik Vakarai, bet ir Japonija.

Tačiau specialistas tuo pačiu nuramino, kad Rusijos karinė galia neprilygsta JAV ir Vakarų karinei galiai.Ekspertai.eu primena glaustą chronologiją, iš kurios aiškiai matosi, kad Lietuvos saugumo padėtis šiuo metu yra ypač įtempta.

Kaip žinoma, situacija valstybėje yra sudėtinga ne tik dėl išorinio priešo kėslų – būsimos Rusijos karinės invazijos, bet ir dėl destruktyvios diversantų veiklos mūsų valstybės viduje, apie ką buvo informavęs Seimo Nacionalinio saugugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, žaliųjų valstiečių Juknevičiene tituluojamas Vytautas Bakas.

Daugelį mėnesių iš eilės pagrindiniai didžioji Lietuvos žiniasklaida – valstybinis-komercinis transliuotojas LRTHADĖ, nepriklausomas konservatorių portalas delfi.lt, Kurlianskio žiniasklaidos tinklas bei kiti svarbūs sistemos viešinimo kanalai nuolatos skelbė, kad Rusijos ir Baltarusijos pratybos „Zapad“ pagaliau turėtų baigtis ne tik karine intervencija į NATO ir ES valstybę Lietuvą, bet ir Baltarusijos okupacija.

Rusija jau ilgą laiką realiai grasina kariniu susidorojimu ypač ji aktyviai tai darė prisidengdama puolamojo pobūdžio pratybomis „Zapad“, o taip pat kiekvieną dieną stengiasi palaužti Lietuvą savo skleidžiama propaganda.

Lietuvos užsienio reikalų ministras, buvusia socialdemokratų Juknevičiene tituluojamas buvęs jaunuolis Linas Linkevičius yra informavęs, kad Rusija galėjo pulti NATO šalį Lietuvą dar iki 2017 m. sausio 20 d., t. y. dar tik rengiantis naujai išrinktam prezidentui Donaldui Trampui (Donald Trump) užimti JAV prezidento postą. Laimei ši prognozė nepasitvirtino.

Kiek anksčiau garsus konservatorių politikas Žygimantas Pavilionis mūsų šalies žmonėms buvo pranešęs, kad Rusija visai netoli Vilniaus rengiasi invazijai į Lietuvą, kuri bus paskutinė.

Baltijos šalių gynybos ekspertai yra įspėję, kad siekdami užkariauti Lietuvą ir Baltijos šalis, pirmiausia rusai puls Švediją, kuri nepriklauso NATO, ir užims strategiškai svarbią Gotlando salą.

Taip pat yra tikimybė, kad puolimo prieš Lietuvą provokaciją gali suorganizuoti iš priešiškos šalies atvažiavę turistai į Klaipėdą.

Nereikia pamiršti, kad be to Rusija atnaujina ketvirčio amžiaus senumo bylas apie iš TSRS kariuomenės dezertyravusius kareivius ir imasi teisinio jų persekiojimo. 

Galiausiai Rusija gali pradėti Trečiąjį pasaulinį karą užimdama Latvijos miestus, o Juodkrantėje laipinasi Rusijos specialiosios paskirties karinių daliniai ir t.t.

NSGK pirmininkas V. Bakas 2017 m. sausio pabaigoje Lietuvos visuomenę informavo, kad ties Lietuvos-Rusijos siena telkiamos beprecedentės rusų karinės pajėgos ir technika.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, dar 2017 m. vasario mėnesį viešėdama Baltijos valstybių viršūnių susitikime Rygoje, pasakė: „Matome, kad grėsmės yra įvairios, jos didėja, tame tarpe mes laukiame su nerimu „Zapad 2017“ pratybų, kurių metu koncentruojamos labai didelės ir agresyvios pajėgos, demonstratyviai karui ruošiamasi su Vakarais“.

2018 m. prezidentė su „Sniego susitikimo“ dalyviai aptardama geopolitinius iššūkius, Europos ir transatlantinį saugumą perspėjo visus, kad NATO turi būti pasirengęs labai greitai pereiti iš taikos į karo režimą, turint omenyje, kad rusai gali pradėti puolimą bet kurią akimirką.

Kad Rusija turi kėslų pulti Europą yra kalbėjęs ir Lietuvos draugas Michailas Saakašvilis, apie tokią grėsmę yra užsiminęs ir kitas Lietuvos draugas, Ukrainos prezidentas, milijardierius Petro Porošenka ir t.t.

2017 m. rugsėjo mėnesį Kultūros ministrė Lijana Ruokytė-Jonsson pranešė, kad Rusijos satelitas, diktatoriaus valdoma Baltarusija planuoja 2018 m. sausį Vilniuje parodyti Baltarusijoje pastatytą baletą „Vytautas“. Ministrė tai tiesiogiai susiejo tai su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio programa ir pareiškė, kad tai yra minkštosios galios demonstravimas bei provokacija.

„Vienareikšmiškai neigiamai vertinu pasirodymo organizatorių bandymą prisišlieti prie Valstybės atkūrimo šimtmečio renginių“, - tąkart Lietuvos visuomenę perspėjo žaliųjų valstiečių ministrė.

Baletas Vilniuje buvo parodytas šių metų sausio 28 d. Nors tiesioginio konflikto pavyko išvengti, tačiau baleto pasekmės kol kas neaiškios.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
137. Istorija dar tokių istorijų nežino
(2019-11-25 18:24:18)
(46.249.162.171) Parašė:

Karuomene yra tam Kad kita valstybė pensijų tos šalies piliečiams nemokėtų Vienu žodžiu okupuos Kad pensijas mokėt Ir ką jiems136. yel“l“ow submarine to 133. Pikasas > "submarinui"
(2018-09-05 12:14:36)
(78.63.212.238) Parašė:

neturiu intereso prieštarauti delfidinio “išminčiaus“ kliedesiams - lai jie liejasi, skant, laisvai, nepriklausommai nuo temos :)))))))))))135. Dzukas > 131. Pikasas
(2018-09-05 12:02:45)
(93.100.87.209) Parašė:

Sakote negalima nusiraminti, visiskai sutinku. Jeigu zmogus nurimo, reiskia ji jau veza i kapines. Bet tai nereiskia, kad reikia isterikuoti ir daryti ivairias kvailystes. Jus i viska labai primityviai ziurite, gal todel, kad nezinote kas yra Valstybe. Tarp kitko - Breznevas buvo vienintelis is genseku, kuris realiai ir kariavo narsiai. Savaime aisku, kad jis asmeniskai nerase savo knygu, jis nebuvo rasytojas ir neprivalejo to daryti, bet butent jis jose isdeste savo prisiminimus ir tuose prisiminimuose nebuvo melo. Yra nemaza primiminimu apie tuos ivykius, kurie aprasyti kitu dalyviu. Bandote rasyti apie tai, kame neturite supratimo. Dabar visi buve "tylus rezistentai" tapo drasus ir pasakoja savo pasakas. Jus ko tylejote Breznevo laikmeciu? Kinkos drebejo? Nevirskinu "siaudiniu" didvyriu.134. aras to 131. Pikasas
(2018-09-04 09:54:23)
(77.79.37.243) Parašė:

Na generolas turi noreti kariauti, kitaip koks jis generolas? Koks gi butu programuotojas kuris nenori programuoti ar negydantis gydytojas? Rusijoje generolai tikri, tai ne pas mus, kazkokie is niekur istraukti, obe to ju Lietuvoje gerokai perdaug. Kai armija divizijos dydzio uztektu max. 2 generolu.133. Pikasas > "submarinui"
(2018-09-04 08:20:06)
(78.63.47.198) Parašė:

Vidurinis pirštas jūsų nike leidžia teigti, kad esate tik niekingas "spamas"...132. yel“l“ow submarine apie 131. Pikasas
(2018-09-03 17:29:28)
(78.63.212.238) Parašė:

dar ir šitas idiotėlis “pagerbė“ ekspertus savo kliedesiais :))))131. Pikasas
(2018-09-03 17:09:29)
(78.63.47.198) Parašė:

Negalima į visokius Rusijos karinius manevrus nekreipti dėmesio arba juos labai sureikšminti. Nereikia pamiršti, kad pats Rytų imperijos prezidentas yra labiau simbolis, apsuptas visokių agresyvių ir savanaudiškų jėgų. Į jas įeina ne tik visokie pramonės oligarchai bei priežiūros žinybos bet ir kariškiai. Susidaro netgi įspūdis, kad būtent jie iš FSB perima įtakos ir jėgos iniciatyvą. Jei tokius "neužganėdinti", tai net sosto koją gali nugraužti. JAV prezidentas irgi supranta kur gali būti jo įvaizdžio atramos stulpas. Pažadėjo papildomai skirti gynybai ir karybai beveik 70 mlrd dolerių, tik niekas nežino kur jie pakasti. Senatas ir kongresas nerado. Teko matyti SSRS kariškių visokias štabų pratybas bei nuotaikas okupuojant Čekoslovakiją. Jiems tai beveik kaip žaidimas. Net ir Vengrijos smurtas buvo tam tikras nesveikų svaičiojimų įšsipildymas. Pokario vaikų pagrindinis žaidimas buvo karas tarp rusų ir vokiečių. Niekas nenorėjo būti pralaimėjusių pusėj... Kai tokie vaikai tapo generolais, karinių žaidimų noras su kiekviena gauta žvaigždute tik augo. Kartu su visokiais ordinais ir medaliais. Teko sukti galvą Leonido švarko siuvėjams, kaip rasti vietos eilinei didvyrio žvaigždei prisegti. Graudu buvo žiūrėti, kaip žinomas rusų aktorius Tichonovas Brežnevo knygas apie karą TV laidose skaitė. Lyg tai būtų paties genseko sudėliota... Juokas tik... Kai tokio mentaliteto generolai, tai nusiraminti negalima. Nuprotėja koks prie kompiuterio kariaudams, tai tokiam tik paduok tikrą automatą. Viską gali toks padaryti. Taip ir šiuo atveju. Pažeiskite ambicijas tų, kurie branduolines raketas valdo ir kas gali garantuoti, kad koks beprotis monstru netaps?130. Garm
(2018-09-01 16:38:31)
(88.216.94.11) Parašė:

Marazmas stiprėja ne dienomis, o valandomis...Nenustebsiu jei šitie klounai, po kiek laiko praneš, kad Rusija ruošiasi pulti Marsą... :DParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras