2024 m. gegužės 26 d.

 

Štai toks tas žaliųjų valstiečių Vyriausybės Teisingumo ministras. Tai tiek ir to teisingumo. Viskas logiška

9
Paskelbta: 2019-06-26 17:56 Autorius: ekspertai.eu
Teisingumo ministras E. Jankevičius (dešinėje) ir jo patarėja R. Grumadaitė.


Turbūt nedaug kaskas galėtų pasakyti, ką valstybėje, kur labai mažai teisingumo, ir, kaip teigia naujai išrinktas prezidentas Gitanas Nausėda, tą teisingumą reikia atkurti, ką šioje valstybėje veikia pats Teisingumo ministras?
Paaiškėjo, kad tas ministras labai bijo kalbėti į vaizdo kameras ir kategoriškai atsisako bendrauti, jei klausimai nesuderinti iš anksto.Dėl slaptame, taip vadinamame prezidento Valdo Adamkaus kalėjime kankinto arabo Abu Zubaydah, Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) nubaudė Lietuvos gyventojus, kurie solidariai turi sumokėti 130 tūkst. eurų už savo padarytą prasižengimą.

Vyriausybė jau metus laiko rūpinosi šį teismo sprendimą išversti į valstybinę lietuvių kalbą, tačiau iki šios dienos nebuvo žinių, kad jai tas pavyktų.

Todėl ekspertai.eu nutarė pasidomėti, kokia situacija yra su slaptuoju prezidento Valdo Adamkaus kalėjimu, ar jau išverstas EŽTT sprendimas į lietuvių kalbą, buvo norima plačiau apie visa tai sužinoti nufilmuojant vaizdo interviu su Teisingumo ministru Elvinu Jankevičiumi.

Tačiau telefonu ministro patarėja Rita Grumadaitė išaiškino, visus klausimus reikia derinti iš anksto.

Dar kartą bandant suderinti laiką dėl pokalbio su ministru, R. Grumadaitė vėl paprašė atsiųsti klausimus išankstiniam derinimui (susirašinėjimas vyko ne vieną dieną).

„Norėtume užduoti kelis klausimus Teisingumo ministrui susijusius su Lietuvoje buvusiu slaptuoju kalėjimu, už ką mūsų valstybę jau nubaudė Europos Žmogaus Teisių Teismas“, - tada parašė ekspertai.eu.

„Prašom atsiųskite savo klausimus“, - ir vėl paprašė R. Grumadaitė.

„Jums nepakanka nurodytos temos? Klausimus būtinai reikia derinti iš anksto prieš pokalbį?“, - paklausė ekspertai.eu.

„Prašome klausimų raštu, nes raštu jums ir atsakysime. Pokalbio telefonu su ekspertai.eu patirtis verčia rinktis tokį klausimų-atsakymų  variantą“, - paaiškino R. Grumadaitė.

„Atleiskite, klausimų-atsakymų variantą su mokesčių mokėtojų pinigais išlaikomu valdininku renkamės mes patys. Klausimų temą galima pakartoti – slaptasis kalėjimas Antaviliuose ir EŽTT sprendimas Lietuvos piliečiams.
Mums iš jūsų reikia tik iš anksto suderinto laiko klausimams užduoti ministrui, bet ne iš anksto paruoštų atsakymų. Atvykti galime jums patogiu metu į jums patogią vietą, tai gali būti ir Vyriausybėje, ir Seime ar bet kur kitur, kur nurodysite“, - Teisingumo ministro patarėjai parašė ekspertai.eu.

„Dar kartą noriu paprašyti atsiųsti jus dominančius klausimus“, - iš naujo parašė R. Grumadaitė.

„Visi klausimai susiję su Antaviliuose buvusiu slaptuoju kalėjimu. Kokios išmoktos pamokos iš šios istorijos, kad ateityje negalėtų tokie kalėjimai atsirasti Lietuvoje, kas dėl to padaryta? Lietuvos visuomenė labai mažai žino apie šį slaptąjį kalėjimą, apsiribojama tik bendromis frazėmis, kad kalėjimas buvo. O kai kurie politikai teigia, kad gerbia tokį EŽTT sprendimą, tačiau įsitikinę kad tokio kalėjimo nebuvo. Ką tokiu atveju reikia galvoti Lietuvos piliečiams, kuo tikėti, teismo sprendimu, ar Lietuvos pareigūnais, kurie sako kad neturi jokių duomenų apie tokio kalėjimo egzistavimą? Vyriausybės atstovai buvo informavę, kad bus išverstas visas EŽTT sprendimas į lietuvių kalbą, tik tas vertimas užtrunka, nes labai sudėtinga situacija su vertėjais. Kiek žinoma, vertimo nėra iki šios dienos, arba bent jau lietuvių kalba jis dar nepaskelbtas. Kokia situacija šiuo klausimu, kaip būtų galima patobulinti Vyriausybės, Teisingumo ministerijos darbą, kad visi dokumentai besąlygiškai ir operatyviai atsirastų lietuvių kalba viešojoje erdvėje? Tai būtų tokie ir panašūs klausimai. Visus ministro atsakymus įrašo metu į užduodamus klausimus skelbsime be jokių kupiūravimų ar dailinimų“, - kantriai ir vėla apie tą patį parašė ekspertai.eu.

Praėjo savaitė ir ekspertai.eu sulaukė laiško iš R. Grumadaitės.

Siunčiu atsakymus į jūsų  pateiktus klausimus.

Visi klausimai susiję su Antaviliuose buvusiu slaptuoju kalėjimu. Kokios išmoktos pamokos iš šios istorijos, kad ateityje negalėtų tokie kalėjimai atsirasti Lietuvoje, kas dėl to padaryta?

- 2010 m., kai EŽTT sprendimas dar nebuvo priimtas, Lietuvos Respublikos Valstybės gynybos taryba patvirtino žvalgybos koordinavimo ir kontrolės stiprinimo koncepcijos pagrindu sukurtą mechanizmą. Lietuva deda visas pastangas, kad būtų įvykdytas Europos žmogaus teisių teismo sprendimas byloje Abu Zubaydah prieš Lietuvą. Be to šiuo metu yra atnaujintas ikiteisminis tyrimas pareiškėjo Abu Zubaydah atžvilgiu.

Lietuvos visuomenė labai mažai žino apie šį slaptąjį kalėjimą, apsiribojama tik bendromis frazėmis, kad kalėjimas buvo. O kai kurie politikai teigia, kad gerbia tokį EŽTT sprendimą, tačiau įsitikinę kad tokio kalėjimo nebuvo. Ką tokiu atveju reikia galvoti Lietuvos piliečiams, kuo tikėti, teismo sprendimu, ar Lietuvos pareigūnais, kurie sako kad neturi jokių duomenų apie tokio kalėjimo egzistavimą?

- Pagal prisiimtus tarptautinius įsipareigojimus Lietuva turi gerbti EŽTT sprendimą ir imtis priemonių jį įvykdyti.  

Vyriausybės atstovai buvo informavę, kad bus išverstas visas EŽTT sprendimas į lietuvių kalbą, tik tas vertimas užtrunka, nes labai sudėtinga situacija su vertėjais. Kiek žinoma, vertimo nėra iki šios dienos, arba bent jau lietuvių kalba jis dar nepaskelbtas. Kokia situacija šiuo klausimu, kaip būtų galima patobulinti Vyriausybės, Teisingumo ministerijos darbą, kad visi dokumentai besąlygiškai ir operatyviai atsirastų lietuvių kalba viešojoje erdvėje?

- Šiuo metu EŽTT sprendimas byloje Abu Zubaydah prieš Lietuvą yra redaguojamas. Jo vertimą tikimasi greitu metu paskelbti. Būtina užtikrinti, kad skelbiami dokumentų vertimai būtų aukštos kokybės, todėl šiam darbui reikia daugiau laiko bei kitų išteklių“, - už ministrą atsakyti pabandė R. Grumadaitė.Keli susiję:

VSD vadovas Darius Jauniškis: aš ten nemačiau jokių krauju apšlakstytų sienų  

Vyriausybės kanceliarijos darbuotojai apsimeta proto negalią turinčiais veikėjais  

EŽTT sprendimas Lietuvai, dėl slapto prezidento V. Adamkaus kalėjimo, turi būti išverstas iki kitų metų balandžio mėnesio

Dėl slaptame prezidento V. Adamkaus kalėjime neteisėtai kalinto ir kankinto arabo – Europos Tarybos raginimas  

Vyriausybė ieško firmos, kuri galėtų išversti EŽTT sprendimą Lietuvai į valstybinę lietuvių kalbą  

Prezidentas Gitanas Nausėda: mes turime atstatyti teisingumą mūsų valstybėje

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
9. ceslovas
(2019-07-01 12:16:03)
(78.61.182.241) Parašė:

Pagal atsakymus darosi aisku kad patareja Grumadaite gali buti tik patareja po kaldra, pirma, klausymai uzduodami ministrui, antra, klausiama apie ratus atsakoma apie batus.Teisingumo ministras jeigu turi nors truputi sazynes ir garbes tokia "patareja" turetu ismesti is darbo. Iki siol matosi, kad ministras siurksciai pazeidzia duota priesaika.8. juokas ima
(2019-07-01 07:12:39)
(86.38.109.233) Parašė:

is tos Grumadaites,dar viena mergyte tik si karta ne is prezidenturos .kas ji tokia ,kad drasko akis ,klausimas uzduodamas ministrui o ne jai .7. V. Ladas
(2019-06-30 21:20:45)
(188.69.213.131) Parašė:

Teisingumo Lietuvoje tikrai nėra. Ar ir toliau nebus?6. Apsimeta durnais
(2019-06-30 13:19:10)
(78.58.225.231) Parašė:

Ne be reikalo teismas priteise adomkewiciui €130.000. už jo kaleima.Kodel Tauta mokejo jam alga kas mėnesį,o jis savo darbe padaręs broką už ji ne susimoka? Butina adamkewiciui atimti visus tarnus ir automobilius ir iškraustyti iš valstybinio dvaro.5. zinoma
(2019-06-28 10:06:18)
(78.58.24.230) Parašė:

Tikrai saunuoliai ekspertukai . Tokiu svarbiu atveju , nusikaltimu neisaiskintu negalima palikti . Jeigu niekas nesidomes , slapti gali veikti iki dabar , su kitokiais pavadinimais . ? Kur garantija , kad tokie nusikaltimai neveikia iki dabar ?. Raso , kad visuomene labai mazai zino apie tokius slaptus kalejimus , tuo labiau rasoma , kad jie tesesi ir iki kitu saliu , kaip koks tinklas prekyba Zmonemis . Niekas neraso apie slaptu kalejimu kankinimo metodus . Galima dabar taikinius apklausti , kaip kankinami , laikomi ziaurumuose ,kokius naudoja jiems metodus , palyginti , ir suzinoti gal jie veikia iki dabar ?. Tai butu atsakymas kieno biznis prekyba Zmonemis . Neseniai isejo is gyvenimo dainininko jaunelis brolis ir staiga atsirado kazkokiu atsisveikinimo rasteliu . Banditams negalima tiketi , jie tokiu rasteliu gali prirasyti simtais , jie gali net balsa atrinkti toki pati , dabar juodosios technologijos galingos . Kas tai jaunuoliai daznai iseina is gyvenimo . ? Ar nereikia stabdyti terorizma ?. Zmogzudziu tinklas veikia su kuriuo reikia kovoti . Griezto darbo .4. Vytas
(2019-06-27 21:23:21)
(46.249.171.56) Parašė:

Jei ministras neatsako, klausimus galima pateikti ir Ministrui Pirmininkui. Tai būtų solidžiau, nes premjeras atsako už valstybės naudojamas lėšas labiau, nei ministras. Galu gale yra ir prezidentė. Lietuva turi teisę žinoti, už ką yra sumokėta 130 tūkstančių. O kaltininkai privalo galu gale atlyginti padarytą žalą, tiek moralinę, tiek materialinę. Pagaliau iš Adamkaus turi būti atimtos visos privilegijos ir lengvatos.3. nuomonė
(2019-06-27 18:38:19)
(85.255.56.134) Parašė:

juokingiausia ,apie situacija,kai neimanoma per pusę metų išversti teksto....tai gal pakviesti lietuvos vertėjus,kurie sugebėtų tai padaryti?????tai kam tada tiem valdininkų laikyyti...manau 60proc - A T L E I D UY S N,NEI VIENO NEPASIGESTUME,GAL BIUDŽETUI BŪTŲ LENGVIAU,NUO NEDIRBANČIO - B A L A S T O2. U-2
(2019-06-26 23:59:39)
(89.116.124.39) Parašė:

Skaiciau net tris kartus(kas su manimi nutinka labai retai) bandydamas yvokti Teisingumo ministro E. Jankevičius (dešinėje) ir jo patarėjos R. Grumadaitės atsakymu prasme. Galiu klysti, vienok, esu ysitikines, jog klofelinines prostitutes logikoje ir veiksmuosemteisingumo yra zymiai daugiau...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras