2024 m. liepos 19 d.

 

Sunkėjant geopolitinei situacijai – naujoji ES direktyva dėl daugiau kibernetinio akylumo

1
Paskelbta: 2024-05-23 00:05 Autorius: ekspertai.eu

Ingridos Šimonytės vadovaujamas Vyriausybė pritarė Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pateiktam naujajam Kibernetinio saugumo įstatymui (KSĮ), kuriame perkeliama Europos Sąjungos (ES) Tinklų ir informacinių sistemų saugumo direktyva (TIS2).

Joje numatytos teisinės priemonės bendram kibernetinio saugumo lygiui ES valstybėse narėse didinti. Įstatymu taip pat įgyvendinamas aštuonioliktosios Vyriausybės programos siekis didinti kibernetinės erdvės saugumą ir konsoliduoti kibernetinius pajėgumus.

Pranešama, kad „karas Ukrainoje ir sunkėjanti geopolitinė situacija regione reiškia, kad Lietuva turi dar rimčiau žvelgti į visuomenės pasiruošimą netikėtumams, atsparumo didinimą. Europoje, o kartu ir Lietuvoje, didėja kibernetinių incidentų grėsmė, kuri gali skaudžiai paliesti daugelio žmonių gyvenimus bei pakirsti valstybės funkcionavimą“.

Naujuoju įstatymo projektu iš esmės siekiama tobulinti nacionalinį kibernetinio saugumo reguliavimą, įgyvendinant direktyvos uždavinius.

Šiuo įstatymų taip pat norima padidinti privataus ir viešojo sektoriaus atsparumą kibernetinėms grėsmėms, sušvelninti kibernetinių incidentų poveikį įmonėse ir institucijose, keliant jų kompetenciją užkardyti ir reaguoti į incidentus ir stiprinti kolektyvinį valstybės gebėjimą pasirengti bei reaguoti į didelius kibernetinius incidentus ar krizę.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. Darijus
(2024-05-23 10:54:23)
(2a00:809:2f7:eabe:9554:4547:4124:139f) Parašė:

Internetą reikia uždrausti. Užteks tik LRT.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras