Žurnale „Annals of Internal Medicine“ išspausdintas tyrimas įrodė, kad gydytojų skiriami multivitaminai žmonių sveikatai neduoda jokios naudos. Remdamasi šiuo tyrimu, CNN taip pat pranešė, kad ypač pavojinga multivitaminus vartoti vyresnio amžiaus moterims. Anksčiau atlikti tyrimai rodo, kad reguliariai multivitaminus vartojantys vyrai dvigubai dažniau serga prostatos vėžiu (Lawson, K. A. et al.: Multivitamin use and risk of prostate cancer in the National Institutes of Health-AARP diet and health study. Journal of the National Cancer Institute 2007; 99: 754-764; publikuota leidyklos Tyto Alba 2011 m. išleistoje Udo Pollmerio ir Monikos Niehaus knygoje „Kas sveikai maitinasi, trumpiau gyvena: faktai ir mitai apie mūsų mitybą“, p. 235-236).
„Annals of Internal Medicine“ tyrime „Gana! Nustokite švaistyti pinigus vitaminams ir maisto papildams“ rašoma: „Akivaizdu, kad daugelio vitaminų ar maisto papildų vartojimas neduoda jokios naudos sveikatai ar netgi jai kenkia. Vitaminai kaip prevencinė priemonė neužkerta kelio chroniškoms ligoms.“
Medikai, tyrę vitaminų poveikį žmogaus organizmui, akcentavo, kad rėmėsi ir vėžio gydymo, širdies sveikatos, smegenų funkcijų studijomis.
Vienas tyrimo autorių dr. Edgaras Milleris iš Johno Hopkinso Bloombergo viešosios sveikatos mokyklos Baltimorėje (Merilando valstija, JAV) pareiškė, kad žmonės sveikesni taps ne tada, kai vartos multivitaminus, o kai susireguliuos mitybą ir imsis fizinių pratimų.
Nustatyta, kad beta karotenas ir vitaminas E padidina susirgimo plaučių vėžiu riziką, o multivitaminai nepadeda sustabdyti proto kognityvinių funkcijų mažėjimo. Taip pat tapo akivaizdu, kad maisto papildai nesumažina antrojo širdies priepuolio rizikos.
Nepaisant medikų rekomendacijų, JAV vitaminų ir maisto papildų pramonė klestėte klesti.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]