Ukrainos vyriausybė antradienį priėmė įstatymo projektą, nustatantį, kiek į šalį norintis įvažiuoti užsienietis turi turėti lėšų. Projektas praėjusių metų gruodžio 4 d. buvo pateiktas svarstyti Ukrainos ministrų kabinetui. Naujosios nuostatos pradėjo galioti nuo vasario 11 d., praneša Ukrainos ambasada Lietuvoje.
Pagal naujus įstatymus į Ukrainos teritoriją ketinantys įvažiuoti, joje laikinai gyventi, vykti per šalį tranzitu ar nuvažiuoti į kitas valstybes užsieniečiai ir pilietybės neturintys asmenys vienam mėnesiui nuo įvažiavimo į šalį datos privalo turėti 20 kartų viršijančią Ukrainos pragyvenimo minimumą pinigų sumą.
Šiuo metu šalyje nustatytas pragyvenimo minimumas vienam asmeniui siekia: nuo 2014 metų sausio 1 d. – 1 176 grivinos, nuo liepos 1 d. – 1 207 grivinos, nuo spalio 1 d. – 1 256 grivinos.
Jeigu užsienietis ar asmuo be pilietybės Ukrainos teritorijoje išbus mažiau ar daugiau nei vieną mėnesį, minėta suma turi būti dalijama iš vidutinio statistinio mėnesio dienų skaičiaus (30 parų) ir dauginama iš asmens planuojamų šalyje išbūti dienų skaičiaus, prie kurių būtinąja tvarka pridedamos papildomos penkios dienos.
Asmuo savo turimas lėšas gali patvirtinti pateikdamas pinigines lėšas Ukrainos nacionaline valiuta ar atitinkama užsienio valiutos suma, dokumentą, suteikiantį jam teisę reikiamą pinigų sumą gauti iš Ukrainos bankų, banko kortelę ir patvirtinantį asmens sąskaitoje esančią pakankamą pinigų sumą išrašą, dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo Ukrainoje užsakė ir iš anksto apmokėjo savo nakvynę ir maitinimą, paslaugų teikimo sutartį su turistine agentūra, garantinį laišką iš Ukrainoje gyvenančio asmens, kviečiančio užsienietį atvykti ir įsipareigojantį apmokėti visas svečio buvimo šalyje ir išvykimo išlaidas, tranzitinį bilietą, kuris įrodo, kad asmuo vyksta į savo gimtąją šalį, valstybę, kurioje registruota nuolatinė jo gyvenamoji vieta, ar trečiąją šalį.
Būtinųjų finansinių lėšų priežiūrą vykdo įvažiuoti į Ukrainą leidžiančios vizos forminimo metu diplomatinės Ukrainoje veikiančios atstovybės ir konsulatai, pasienio patikros punktai, vykdydami kontrolės procedūras (ir užsieniečiams, kuriems taikomas bevizis režimas), Valstybinės Ukrainos migracijos tarnybos teritoriniai organai.
Įstatymas negalioja nuolatos Ukrainoje gyvenantiems užsieniečiams ar asmenims be pilietybės, diplomatinę tarnybą vykdantiems asmenims bei jų šeimos nariams, užsienio valstybių ar tarptautinių organizacijų atstovams, į šalį atvykusiems verslo reikalais, nepilnamečiams, kruizo metu šalį lankantiems turistams, užsienio valstybių laivų ar lėktuvų ekipažų nariams, laikinai atvykusiems į Ukrainą darbo metu, užsieniečiams ar asmenims be pilietybės, kuriems taikomas Ukrainoje galiojantis įstatymas „Dėl bėglių ir asmenų, kuriems reikalingas papildomas ar laikinasis prieglobstis“.
Eltos inf.