2024 m. gegužės 30 d.

 

Vytautas Landsbergis: guostis, kad dar nežuvome, yra naivu (gimsta naujasis Sąjūdis, keliama banga)

93
Paskelbta: 2020-01-15 14:05 Autorius: ekspertai.eu
Naujojo Sąjūdžio vieni iš lyderių.


Lietuvoje gimsta naujas Sąjūdis – Žmonių partijos atstovas Žygimantas Pavilionis pranešė, kad „visuomenininkai imasi taikaus pasipriešinimo prieš Rusijos-Baltarusijos atominę elektrinę sąjūdžio iniciavimo“.

Šia proga politikas-visuomenininkas sausio 15 d. surengė spaudos konferenciją Seime, kurioje dalyvavo Žmonių partijos patriarchas Vytautas Landsbergis, signatarai Mečys laurinkus ir Nijolė Oželytė, Žmonių partijos atstovas Emanuelis Zingeris bei politikos mokslininkas Raimundas Lopata.

Prelegentai pasisakė dėl Lietuvos ir Europos Sąjungos savigynos nuo Rusijos-Baltarusijos AE būtinybės.

Spaudos konferencijoje kalbėta „apie Rusijos ir Baltarusijos drauge Lietuvai ir visai Europos Sąjungai ruošiamą Astravo atominės elektrinės akibrokštą, neišnaudotus ar net sąmoningai nenaudojamus diplomatinės tarptautinės gynybos resursus, apie naujo hibridinio pobūdžio agresiją,  nukreiptą prieš Lietuvą ir visą Bendriją, bei ką dar galima padaryti“.

„Diplomatinė tarptautinė savigyna prieš Rusijos-Baltarusijos AE ligi šiol beveik nenaudota. Klausiame visų – kodėl? Kol gausime atsakymą į šį klausimą, aktyvūs Lietuvos visuomenininkai, diplomatai, politologai ir politikos ekspertai siūlo kurti taikaus pasipriešinimo sąjūdį, gal net centralizuotą Lietuvos savigynos su atrama ES štabą, su veiklos viešumo prievole, įgaliojimais ir biudžetu“, - pažymėjo Ž. Pavilionis.

Kaip ir prieš 2016 m. Seimo rinkimus, artėjant 2020 m. Seimo rinkimams Žmonių partijos atstovas kviečia burtis – tikimasi, kad kova su Baltarusijos atomine padės šiai partijai laimėti rinkimus ir laimėti kovą prieš minėtą atominę.

„Lietuva yra užpulta,  kartu ir Europos Sąjunga“, - atskleidė V. Landsbergis.

Pasak politiko, statyti „Kremlius įsakė čia, ant Vilniaus“ ir „tai bausmė už nepriklausomybę“.

„Guostis, kad dar nežuvome, yra naivu“, - pabrėžė profesorius.

Pasak patriarcho, kova su Baltarusijos atomine, „tai paskutinė proga gelbėti Baltarusija“.

Pasak V. Landsbergio, Baltarusijos atominės elektrinės „vieta turi būti kita“.

Signataras Mečys Laurinkus atkreipė dėmesį, kad Vytautas Landsbergis bene vienintelis kovoja prieš šį atominį monstrą.

Politikos mokslininkas Raimundas Lopata siūlė tuos, kruie sako kad nieko padaryti nebegalima, Lietuvos saugumui kviestis į prevencinius pokalbius.

N. Oželytė nušvietė, kad Rusijai neišvengiamai ateina galas, o Lietuvoje reikia sukurti tokią bangą, kad Angelai Merkel ir Emanueliui Makronui pasidarys gėda.

Pasak E. Zingerio Baltarusijos atominė, tai avantiūra prie mūsų sienų.  Pasak politiko, tai Rusijos atsakymas į visus 30 metų mūsų nepriklausomybės, tokiu būdu Rusija kerštauja.Ekspertai.eu primena, kad žalią šviesą Baltarusijos AE uždegė Žmonių partijos atstovo Andriaus Kubiliaus vyriausybė, kuri viską gerai žinojo, sekė informaciją, net susitikinėjo su Baltarusijos aukščiausiais pareigūnais, tačiau nieko nenuveikė, kad prie pat Lietuvos sienos atominė neatsirastų. Baltarusija lemiamus sprendimus  priėmė 2011 metais, kai pasirašė elektrinės statybos kontraktą su Rusijos korporacija „Rosatom“.

Žmonių partijos patriarchas, buvęs Aukščiausiojo Sovieto (vėliau parvadinto į Atkuriamąjį Seimą) pirmininkas, profesorius Vytautas Landsbergis yra informavęs, kad Lietuva yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto, o tas Kremliaus  keršto projektas ir yra Baltarusijos atominė.

„Tai – karas“, - yra informavęs Žmonių partijos profesorius.

Jau anksčiau buvo skelbta, kad valstybinės institucijos yra pasirengusios galimai avarijai Baltarusijos atominėje elektrinėje – Baltarusijos elektrinės veiklos pradžiai Lietuva pirks apie 4 mln. vienetų jodo tablečių už beveik milijoną eurų. Tabletės dar šiemet turėtų būti dalijamos pasienio gyventojams bei vilniečiams.

Ekspertai.eu taip pat primena, kad Lietuva save priimtais įstatymais yra įpareigojusi nieko nepirkti iš Baltarusijos atominės elektrinės – dabar mūsų šalyje galiojanti lietuviška taisyklė numato, kad jungiamųjų linijų tarp Lietuvos ir Baltarusijos pralaidumai prekybai bus lygūs 0 MW. Apie tai buvo skelbta publikacijoje „Baltarusijos atominė Lietuvoje patyrė fiasko: lietuviška taisyklė garantuos 0 MW“

Daugiau apie Baltarusijos atominę elektrinę skaitykte ekspertai.eu skiltyje „Baltarusijos atominė“.

Ekspertai.eu taip pat primena, kad jei Lietuvos rinkėjams būtų užtekę proto ir 2016 m. Seimo rinkimus būtų rinkimus laimėję Žmonių partija, tuomet, pasak Žmonių partijos, būtų didėję atlyginimai ir pensijos, išvykusieji būtų sugrįžę, eksportas būtų augęs, būtų suklestėję regionai, Lietuva būtų ėjus sėkmingų valstybių keliu, būtų nebenykę kaimai ir miesteliai, kiekvienas norintis būtų gavęs gerą išsilavinimą, būtų sukurta galimybė dirbti ir užsidirbti visoje Lietuvoje, būtų užtikrintas ekonomikos augimas, būtų sukurta europietiška gerovė ir t.t.

PAPILDYTA

Naujojo Sąjūdžio gimimą pakomentavo signataras Zigmas Vaišvila.

„Sveikinu Vytautą Landsbergį, įsigijusį jau antrą Sąjūdį- Nr. 2 !
Matyt, vieno nebepakanka...“, - visuomeniniuose tinkluose pasveikino Z. Vaišvila.

Susiję:

Tiesioginio eterio metu iš psichiatrijos dispanserio, Putinas netikėtai pripažintas fenomenaliai genialiu

Trokštantiems teigiamų pokyčių iki Landsbergių partijos triumfo laukti liko nedaug – tik vieneri metai  

Politikos mokslininkas ragina baigti tyčiotis iš ant 15-17 proc. plūduriuojančios Žmonių partijos

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
93. vladas lukosevicius
(2020-01-17 17:59:01)
(90.131.39.242) Parašė:

Lansergas ir su Putinu sukristų ,,, kad Litvinai patikėtų kad jį Rusai puola .....92. untuosi
(2020-01-16 21:07:44)
(86.186.118.8) Parašė:

Visus I psichuske tuos alia naujuosius sajudiecius,sita sutve vieni kitu verti,ozys su ozkelyte,neaiskus tipelis visomis prasmemis zygutis,na jau jie padare Lietuva"klestincia"su pirmuoju sajudziu,o su antruoju sunaikins visiskai atsidurs Lietuvele duobeje per tuos proto "virtuozus",jeigu dar yra tokiu,kurie sitais veikejais tiki,tuomet tokie pasiraso sau savo vaikams ir anukams nuosprendi eiti ubagauti,zmones atsikvosekite itikedami I satanistus,kurie Lietuva su visais gyventojais istums I bedugne,kai islipti bus neimanoma…?91. DEmokratija
(2020-01-16 18:10:28)
(94.244.86.92) Parašė:

Artėja rinkimai ir iš visokių pakampių lenda visokie - ''judėjimai į Seimą''.90. Taip pat ŽMOGUS
(2020-01-16 17:48:48)
(90.138.49.141) Parašė:

Manau kad ne vieną ne du o didžiąją dalį Lietuvos Žmonių žeidžia toks šitų tamstų susireikšminimas. Įvardinti kažkokį susibūrimą - Žmonių partija. Tai ką visa tauta kuri neįsirašė į šitą būreli NE ŽMONĖS. Nerandu padorių žodžių kaip pavadinti šituos veikėjus.89. Ww
(2020-01-16 15:47:57)
(176.137.222.174) Parašė:

Kai pažiūri į ši cirką, kuris vyksta Lietuvoje tai ir pamatai ne be reikalo bėga jaunimas , vyresni kas tik gali.88. Visiškas pravalas...
(2020-01-16 06:04:14)
(78.63.226.72) Parašė:

O tai šitoji nauja senų pirdylų šutvė bus naujas sąjūdis? T.y. "iš ansto susitarę, veikiantys išvien"? Nu jo... tik tokių veikėjų iki pilnos laimės Lietuvai ir betrūko... ir kas finansuos?87. Nelaime
(2020-01-16 00:13:20)
(107.77.173.11) Parašė:

Man geriau,kad sprogtu,perazitu neliktu! Vejo krypty nepamirsti!86. Trigrašis
(2020-01-15 23:56:57)
(178.16.34.170) Parašė:

Skaitydamas komentarus radau gazdinimus;"kai sprogs,tai...".Betgi buvo norima pas mus,Lietuvoje statyti AE.Vadinasi,tada būtų viskas gerai?Tada pavojaus nebūtų?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras