2024 m. liepos 23 d.

 

Zigmo Vaišvilos kalba spaudos konferencijoje „Valdžia privalo gerbti konstitucines piliečių teises“ (video)

89
Paskelbta: 2014-02-20 16:38 Autorius: Zigmas Vaišvila, ekspertai.eu
Z. Vaišvila. Nuotr. E.eu
Z. Vaišvila. Nuotr. E.eu

Siekį kandidatuoti į prezidentus pareiškė ir registravosi politinės kampanijos dalyviu Kovo 11-osios Akto signataras Zigmas Vaišvila. Skelbiame signataro kalbą šios dienos spaudos konferencijoje Seime.

Nevaidinsiu spektaklių „Noriu ir privalau“, „Pakvietė – negaliu atsisakyti“, „Kova su korupcija”. Supratimas, kad negali būti abejingas, ir pojūtis, ką ir kada reikia daryti, atvedė mane į politiką Atgimimo pradžioje. Visa tai dariau ir darau nuoširdžiai ir tikėdamas tuo.

2012 m. referendumas ir valdžios požiūris į jo sprendimą atskleidė, kas vyksta. Vis nuožmesnė kova dėl būsimo referendumo už žemę ir valstybės valdymo sugrąžinimą parodė mūsų valstybės esmę – politinis „elitas“, išlaikomas valstybės ir gyvenantis tik sau, bet kokia kaina, net valstybės pardavimu siekia išsaugoti užgrobtą valdžią. Valdžia ginasi aklai ir beatodairiškai, gąsdina ir tyčiojasi iš mūsų. Paminama net Konstitucija. Valdžia susitapatino su valstybe, įkeista bankams ir Briuselio biurokratų viršūnėlei, valstybės grobstymas vyksta atvirai ir tikint savo nebaudžiamumu. Valdžios nesikalbėjimas su Tauta jau pavojingas. Visiškas nusivylimas valdžia ir netikėjimas valstybe veda į Tautos susinaikinimą – nuo emigracijos iki savižudybių.

Žemės ir valstybės valdymo susigrąžinimo Tautai referendumas, valdžios reakcija į jį po ilgų visiško nusivylimo metų mums grąžino pilietiškumą ir aktyvumą. Todėl referendumo sunaikinimas yra net tik valdžios savisaugos priemonė, bet ir valdžios baimės apraiška. Snoro banko administratorius sprunka iš Lietuvos, nes suprato, kad dabartinė valdžia jo neišgelbės. Šis laivas skęsta, o žiurkės bėga pirmosios. Todėl referendumas kaip Tautos savigynos ir Konstitucinės teisės tiesiogiai valdyti valstybę įgyvendinimo priemonė tapo pagrindiniu ir atsakingiausiu mūsų klausimu.

Dienomis ryškėja takoskyra tarp tų, kurie užvaldė valstybę, ir tų, kurie suvokia piliečių apsisprendimą ginti teisę į šeimą, valstybę ir Tautą. Todėl kova už šį referendumą, neatidėliotinai skelbtiną privalomąjį referendumą dėl euro, susikompromitavusio Konstitucinio Teismo pakeitimas, nepriklausomo prokuroro institucijos atsiradimas yra skubiausi klausimai. Teisėsaugos naudojimas ne pagal paskirtį ir dvigubo teisingumo – teismų ir prokurorų – įtvirtinimas Lietuvą veda tik į betvarkę ir diktatūros pagundą. Užsienio politikos nebuvimas Lietuvą veda į aklavietę, verčia tik ES garsiakalbiu. Valdžia nebegali ir nenori keistis, nes bijo atsakomybės. Tauta nebenori taip gyventi ir tai jau keičia. Todėl neeilinės Seimo sesijos sušaukimas dėl šių referendumų – pirmaeilės svarbos klausimas.

Š. m. vasario 9-ąją visuomeninėje konferencijoje „Už valstybę be melo” drauge įsipareigojome įgyvendinti šiuos pagrindinius tikslus:

1. Už Konstituciją, konstitucinę santvarką ir laisvą viešąją erdvę.
2. Už teisėsaugos atskaitomybę ir jos pilietinę kontrolę.
3. Už valstybės finansų viešumą.
4. Už suverenias tautos teises ir tikrą savivaldą.
5. Už stiprių valstybių Europą.

Valdžia ginasi visais įmanomais būdais, nestigs ir slaptos kovos. Susirikiavus galimiems kandidatams į valstybės vadovo pareigas, nematau, kas tikrai to siekia kaip tikslo, o ne kaip saviraiškos priemonės. Kas dirba, ne tik kalba. Žmonių lūkesčiai tikroms permainoms, Tautos ir valstybės išlikimui, šeimos gynimui nulėmė šį mano apsisprendimą. Tai labai sudėtinga man ir šeimai. Todėl tikiuosi Jūsų supratimo. Vienas to tikrai nepadaryčiau, todėl kviečiu telktis bendraminčius, visų pirma, referendumo paskelbimui.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
89. NikoGreko
(2014-02-24 21:36:54)
(77.90.72.135) Parašė:

Stasiau!!! Jeigu Gryboshenko laimes, kita diena mes prabusime Baltarusijoje.88. stasys
(2014-02-24 17:42:21)
(78.63.67.199) Parašė:

Balsuokite už Dalia Grybauskaite ir Jums neteks galvoti, kokioje šalyje rytoj prabusite...(rinkiminė agitacija nesuderinta su D.Grybauskaitės rinkiminių štabų).:)87. 86 - tam, atsakau - duok galvą į sieną ..... pirmyn... :)
(2014-02-23 00:06:17)
(213.164.101.175) Parašė:

UŽ KĄ NORĖSIU UŽ TĄ IR BALSUOSIU.... Paulauskas yra nešvarus, jeigu gerai pasiknisus...atrastum NEGIRDĖJAU< KAD JIS LABAI PERGYVENTŲ DĖL MERGAITĖS...gal dar ir pritarė, juk iš teisėsaugininkų pats kilęs.... o girdėjau tokius pletkus, kad jis savo rėmėją , ne pats žinoma sutvarkė, kas galėtų paneigti...O jau to FAKTO KAD JIS SKUNDIKAS ir atnešė neteisėtai gautą pažymą ir mojavo ja , skaityk PAKIŠO PAKSĄ...kur dabar tie visi padirbinėjimai paneigti....TAI JAU FAKTAS...ir iš vis jo veidas , kaip tos siaubingos lėlės, kuri naktį prabunda ir visus išpjauna..... aš su juo net grybauti neičiau :)86. Rinkejas
(2014-02-22 23:21:36)
(86.100.130.67) Parašė:

Balsuokit uz Paulauska! ROLANDA. Nesakau Z.Vaisvila blogesnis, bet R.Paulauskas geriausias!!! Jis daug zino, jo iskalba, jo izvalgumas mane stebina. Pirmyn!!!85. Pagaliau
(2014-02-22 22:52:08)
(91.233.176.141) Parašė:

yra kandidatų. Tikiuosi Kad gerb. Z. Vaišvila ir gerb. R. Paulauskas surinks parašus ir pateks į antrą turą.84. Faktas
(2014-02-22 00:49:09)
(78.61.251.55) Parašė:

Zigmas be konkurencijos. Iš kur žinau? Iš komentarų.83. NickoGreko
(2014-02-21 21:56:54)
(88.191.192.25) Parašė:

Stasiau matai kaip ira!=) gali net pagooglint, IP adresai is viso pasaulio. Konserviniai ubliudkai taip nemoka??? Liudna =/82. NickoGreko
(2014-02-21 21:45:28)
(96.44.189.100) Parašė:

Tas pats nickas skirtingas IPParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras