2023 m. gruodžio 5 d.

 

„Freedonia“ – rugsėjo 3 d. Vilniuje ir rugsėjo 5 d. Kaune

Paskelbta: 2014-08-25 16:17 Autorius: gmgyvai.lt

„Freedonia“ – tai dešimties profesionalių atlikėjų grupė, užkariavusi didžiąsias Ispanijos koncertų sales ir festivalius. Turtingoje šio kolektyvo muzikoje susipina bliuzo legendų – Etta James, Marvin Gaye, Jackie Wilson ir Barbara Acklin – įkvėpti kūriniai, ispaniški ritmai, klasikinio džiazo, world music bei afrobeat elementai.

Grupė „Freedonia“ iš pietų Ispanijos išsiskiria savo įspūdingais, neprilygstamais ir be galo energingais pasirodymais, kuriuos sukuria dešimties atlikėjų kolektyvas. „Freedonia“ yra palankiai vertinama kritikų, ji pelnė daugybę apdovanojimų, tačiau, kaip teigia patys grupės nariai, pati didžiausia pergalė – tai pilnos salės klausytojų.

Kadangi grupė nesikoncentruoja ties vienu muzikos stiliumi, jos repertuaras yra labai platus ir apima funky, afrobeat, džiazo, roko elementus. Naujausias „Freedonia“ albumas yra persmelktas bliuzo legendų Etta James, Marvin Gaye, Jackie Wilson ir Barbara Acklin muzikos dvasia, susiliejančia su ispaniškais ir afrobeat ritmais.Pargindinės "Freedonia" vokalistės Maika Sitte vokalas pasižymi stulbinančiu panašumu į legendinės atlikėjos Etta James. Šiurkštokas kelias oktavas apimantis „Freedonia“ dainininkės balsas nepalieka abejingo klausytojo.

Klausantis šios grupės koncertų, galima pasijusti tarsi atsidūrus XX a. 3–4-ame dešimtmetyje. Tačiau tai tik dalis įspūdžių, kuriuos sukuria turtingas dešimties muzikantų orkestras, kviečiantis vis į naujas keliones po muzikos pasaulį. Naujausia „Freedonia“ programa dovanoja muzikinę kelionę nuo bliuzo iki roko muzikos. Grupė taip pat yra sukūrusi savo versijas „The Rolling Stones“, „The Animal“, Nina Simone kūriniams.

Naujausias grupės albumas pavadinimu „Freedonia” (2012 m.) pelnė muzikos kritikų simpatijas, apdovanojimus „Pop Eye“ 2012 m. ir „Premio Guille“ 2013 m., buvo įvardintas metų atradimu ir įtrauktas į geriausių įrašų sąrašus. Šiame albume galima išgirsti „The Rolling Stones“ dainos „Under my thumb“ versiją, kurią patys legendinės grupės nariai priėmė labai palankiai. Albumo „Freedonia” išleidimas buvo finansuotas crowdfunding projekto dėka, prie jo pasirodymo prisidėjus daugiau nei 200 žmonių.Koncertai:     

Rugsėjo 3 d. 19 val. Mokytojų namų kiemas, Vilnius    

Rugsėjo 5 d. 19 val. Ryšių kiemelis 837, Kaunas

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras