2024 m. liepos 15 d.

 

„Ugninis griausmas 2016“: ukrainiečių pamokos NATO kariams

5
Paskelbta: 2016-08-10 19:38 Autorius: ekspertai.eu

Tarptautinės pratybos „Ugninis griausmas 2016“ jau beveik pasiekė finišo tiesiąją ir patrankų šūviai Generolo Silvestro Žukausko poligone, Pabradėje, aidi vis garsiau ir garsiau. Nors pratybose su savo ginkluote dalyvauja ir penkios  NATO šalys (Latvija, Vokietija, Portugalija, JAV ir Lietuva), tačiau itin didelio dėmesio sulaukia kariai iš Ukrainos.

Ukrainiečiai turi tikrai neįkainojamos tiesioginių mūšių su gerai organizuotomis ginkluotomis pajėgomis patirties. Šiuo metu jų gimtinėje vyksta realūs mūšiai, o ne pratybos. Ten, kitaip nei čia, net mažiausios klaidos kaina yra labai didelė – žmogaus gyvybė. Ukrainos kontingento atstovas kapitonas Petro Ostapčiukas pasakojo, kad separatistų ir juos palaikančių asmenų taktika – greiti reidai, apšaudymai ir artilerinė intensyvi artilerijos ugnis. Neretai tenka susidurti su pasalomis  ir naudojamomis minomis. „Nuolat būnant mūšių rajonuose išmoksti atskirti pabūklų ir kitų ginklų skleidžiamus garsus, labai greitai įvertinti situaciją“, – sakė kapitonas.

Paklausus, ko kitos šalys galėtų pasimokyti iš Ukrainos, ką reikėtų akcentuoti rengiant karius, kapitonas atsakė: „Labai svarbus yra psichologinis aspektas. Karius reikia ruošti taip, kad jie suprastų, kad gali tekti žudyti. O jeigu konfliktą galima būtų numanyti iš anksto, didžiausią dėmesį reikėtų skirti logistikos, ginkluotės ir taktikos klausimams. Taip pat labai svarbu gerai iškasti apkasus ir užtikrinti pajėgų saugumą“.

Pratybų metu visų valstybių kariai daug klausinėja ir stengiasi semtis patirties iš Ukrainos karinio konflikto metu sukauptų žinių apie hibridinį karą. Karininkas teigia, kad jis ir jo kariai, taip pat išmoko daug naujų pamokų. Įgytos žinios padės toliau vykdant krašto gynybos užduotis Ukrainoje. „Dalyvavimas tokio masto pratybose yra neįkainojama patirtis, siekiant tobulinti bendrų veiksmų efektyvumą kovos lauke“, – džiaugiasi karininkas iš pirmosios minosvaidžių baterijos, kuri yra 80-osios desantinės šturmo brigados dalis. Jis taip pat džiaugėsi itin šiltu priėmimu Lietuvoje ir jaučiamu palaikymu, tai jiems šiuo sunkiu metu yra labai svarbu.

Tekstas: vyr. eil. Ieva Markevičienė.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
5. Cia
(2016-08-12 05:08:29)
(162.226.66.184) Parašė:

turbut burzuikes kaminas,na reikia kareivukams pasisildyti.4. Jo jo
(2016-08-11 13:40:09)
(80.212.28.85) Parašė:

Griausmas is sub,ines :)3. Dzūkija
(2016-08-11 11:48:32)
(78.62.212.240) Parašė:

..."vyksta realūs mūšiai" ???!!! Banditizmas!!!!!!!!2. MiKas: Juridinė abėcėlė
(2016-08-10 23:28:08)
(193.90.12.88) Parašė:

Reguliarios kariuomenės naudojimas prieš savo piliečius šalies viduje, NEPASKELBUS KARO PADĖTIES – antikonstitucinis, KARO NUSIKALTIMAS. - - - - - - - Talkininkavimas (pvz. priemonių nusikaltimo vykdymui teikimas) ir skatinimas vykdyti karo nusikaltimą taip pat yra NUSIKALTIMAS. - - - - - Nusikaltimams žmoniškumui ir karo nusikaltimams SENATIES TERMINAS NETAIKOMAS. - - - - - Įstatymų nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės. ---------------------------------------------------------- Ar suvokia lietuvaičiai, kad pasikeitus geopolitiniam jėgų balansui, netrukus jie gali įgyti KARO NUSIKALTIMŲ BENDRININKŲ statusą ?! ...1. trumpai
(2016-08-10 20:08:16)
(78.61.53.31) Parašė:

Taip jei esi gabus turi tam dievo dovana tai būnant mūšių rajonuose išmoksti bet daugelis nespėja išmokti ir vis reikia nauju šaukimu ir nauju.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras