2024 m. balandžio 18 d.

 

Talino gyventojai nuo Naujųjų metų viešuoju transportu važinėja nemokamai

Paskelbta: 2013-01-02 13:32 Autorius: naujienų redaktorius

Talinas nuo Naujųjų metų tapo pirmąja Europos sostine, savo gyventojams siūlančia nemokamą viešąjį transportą. Tai miesto biudžetui per metus kainuos papildomus 12 milijonų eurų, tačiau miesto valdžia sako, kad naujovė atsipirks.

Iki šiol Talino gyventojai už kelionę mokėdavo daugiau kaip 5 litus. Kol kai kurie sako, kad ši idėja skamba pernelyg gerai, kad būtų tikrovė, miesto valdžia teigia, jog ji atsipirks ir turės teigiamos įtakos aplinkai. „Visi didieji pasaulio miestai dūsta nuo padidėjusio automobilių skaičiaus. Sprendimų sugalvojama įvairių, kai kur apmokestinamas važinėjimas senamiesčiu, kai kur tiesiami nauji keliai. Mums priimtiniausias sprendimas – nemokamas viešasis transportas“, - sakė Talino mero padėjėjas Taavi Aas.

Už viešąjį transportą sostinėje nemokės tik registruoti jos gyventojai, todėl valdžia tikisi, kad sumą kompensuos Talino gyventojų prieaugis. Sužinoję apie naujovę sostinėje pastaraisiais mėnesiais prisiregistravo keli tūkstančiai gyventojų. „Registruotų gyventojų jau padaugėjo. Manome, kad mieste nuolat gyvena apie 10 procentų žmonių, kurie nėra prisiregistravę kaip Talino gyventojai. Jei jie taip padarys, į biudžetą įplauks daugiau pinigų“, - kalbėjo miesto mero padėjėjas.

Miesto valdžia žada atnaujinti ir visą viešojo transporto infrastruktūrą: diegiama elektroninė bilietų sistema, nupirkta 70 naujų autobusų ir 15 tramvajų. Pavasarį surengtas referendumas parodė, kad nemokamo viešojo transporto idėjai pritarė 75 procentai miesto gyventojų. Tiesa, idėja žavisi ne visi. Nemažai žmonių nuogąstauja, kad viešąjį transportą užplūs benamiai. Taip pat estai nėra tikri, kad naujovė atsipirks.

Nemokamas viešojo transporto paslaugas dar siūlo keli nedideli Prancūzijos ir Belgijos miesteliai, tačiau Talinas yra pirmoji sostinė ir didžiausias miestas Europoje įdiegęs tokią naujovę. Estijos projektas jau susilaukė gausaus tarptautinio dėmesio. Kitos šalys žada stebėti, kaip seksis Talinui ir svarstyti, ar idėja priimtina.      

"Lietuvos ryto TV" | ekspertai.eu inf.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras