2023 m. vasario 6 d.
 

 

Administracinių ginčų bylose siūloma įtvirtinti taikos sutarties institutą

Paskelbta: 2013-05-22 10:27 Autorius: Naujienų redaktorius
Nuotr. iš „sodahead.com“
Nuotr. iš „sodahead.com“

Nagrinėjant administracinių ginčų bylas siekiama įtvirtinti taikos sutarties institutą, nustatyti taikos sutarties sudarymo pagrindus ir įtvirtinti procesines pasekmes.

Antradienį Seimas po svarstymo pritarė tai numatančiam Administracinių bylų teisenos įstatymo pataisų projektui.

Pagal siūlomą teisinį reguliavimą taikos sutartis negalėtų prieštarauti imperatyvioms įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatoms, viešajam interesui ir pažeisti trečiųjų suinteresuotų asmenų teisių ar teisėtų interesų.

Projekte numatoma, kad taikos sutarties dalykas turi būti to paties pobūdžio, kaip ir nurodomi skunde (prašyme) reikalavimai. Taikos sutartimi galėtų būti išspręstas tiek visas ginčas, tiek jo dalis (atskiri reikalavimai), tačiau tokia sutartis negalėtų būti sudaroma norminio administracinio akto teisėtumo bylose.

Projekte siūloma įtvirtinti nuostatą, pagal kurią teismo pirmininkas ar teisėjas, nutartimi priėmęs skundą, įvertinęs ir nustatęs, kad byloje yra galimas taikos sutarties sudarymas, pasiūlo šalims abipusių derybų nuolaidų būdu pasiekti priimtiną abiem šalims susitarimą. Šalims sutikus sudaryti taikos sutartį dėl esminių sutarties sąlygų turi būti susitarta iki teismo posėdžio dienos.

Teismui numatoma pareiga prieš tvirtinant taikos sutartį išaiškinti šalims tokių procesinių veiksmų pasekmes. Nepavykus sudaryti šalių taikos sutarties teismas turi teisę tęsti žodinį bylos nagrinėjimą ir išspręsti bylą iš esmės.

Jeigu šalys taikos sutartį sudaro ir pateikia ją teismui tvirtinti po sprendimo apygardos administraciniame teisme priėmimo, bet nepasibaigus jo apskundimo apeliacine tvarka terminui, apygardos administracinis teismas, nutartimi patvirtinęs taikos sutartį, panaikina priimtą sprendimą ir bylą nutraukia. Kol sprendžiamas taikos sutarties tvirtinimo klausimas, apeliacinio skundo padavimo termino eiga sustabdoma.

Siekiant užkirsti kelią šalims piktnaudžiauti procesu, numatoma, kad dėl taikos sutarties sudarymo bylos nagrinėjimas negalėtų būti atidėtas daugiau kaip vieną kartą.

Numatoma, kad pataisos, kurioms po svarstymo pritarė 64 Seimo nariai ir 2 susilaikė, įsigaliotų šių metų rugpjūčio 1 dieną.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras