2024 m. birželio 17 d.

 

Afganistanas: "Planas C"

3
Paskelbta: 2012-09-10 10:22 Autorius: Mindaugas Peleckis

Įvairių šalių analitikai yra linkę manyti, kad nesibaigiantį Afganistano karą, kuris vyksta jau 11 metų (neskaičiuojant 1989 metais pasibaigusio karo su TSRS), žadama baigti „Planu C“.

Kaip pranešė „Press TV“, vakarų šalys, vadovaujamos Jungtinės Karalystės, ketina pasidalinti Afganistaną tarpusavyje po to, kai 2014-aisiais iš šalies išves savo armijas. Tai pavadinta „Planu C“.

Planą pasiūlė britų konservatorius, parlamento narys Aide‘as Tobias Ellwoodas, dabar jis tobulinamas tarp Londono ir Vašingtono. Plano tikslas – suskaldyti Afganistaną į skirtingas „karalystes“, kurias prižiūrėtų vyriausybės iš užsienio. Apie tai šiandien kalba ir beveik visa rimtoji britų spauda.

Naujajame „regionalizuotame“ Afganistane prezidentas, puštunų kilmės Hamidas Karzajus būtų tik formalus vadovas, tuo tarpų reali valdžia atitektų premjerui.

„Plane C“ minimos aštuonios „karalystės-ekonominiai centrai“: Kabulas, Kandaharas, Heratas, Kunduzas, Khostas, Džalalabadas, Bamjanas ir Mazar-i-Šarifas.

JAV išreiškė norą, kad pagal naująjį planą bent kai kuriuos iš aštuonių naujų regionų valdytų talibanas.

„Ką gali spręsti britų parlamento narys, sėdintis Londone, apie Afganistano ateitį? Tai mes, savo šalies žmonės, sprendžiame, ar norime susiskaldyti į skirtingas šalis – juk tada išnyktume kaip tauta“, - sakė Wazhma Frogh, Afganistano Moterų, taikos ir saugumo tyrimų instituto direktorė.

Kai kurie ekspertai įspėja, kad toks žingsnis grąžintų į valdžią sukilėlius ir įsipliekstų nauja smurto banga.

„Šalies padalijimas į regionus pavers Afganistaną tokiu, koks jis buvo nevaldomas 1992-1996 metais, kai siautėjo talibai“, - teigė Thomas Ruttingas, Afganistano analitikų tinklo direktoriaus pavaduotojas.

„Planas A“ turėjo paversti Afganistaną ramiai funkcionuojančia demokratine valstybe. „Planas B“ – tai tvarkos palaikymo atidavimas afganistaniečių armijai. Tačiau po padažnėjusių jų atakų prieš ISAF karius (vadinamųjų „green-on-blue“ žudymų) nuspręsta imtis „Plano C“. 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
3. O kam ekspertai.eu
(2012-09-10 16:56:10)
(78.63.22.245) Parašė:

reikalingas toks "straipsnis"? Ruošiamės vykti į Afganistaną daryti tvarkos? Ar Afganistano tema Jums aktuali šiuo metu? O gal M.Peleckio niekas nonori įsileisti tai Jūs jį pamaloninate suteikdami galimybę pasireklamuoti?2. Ropliažmogiai
(2012-09-10 14:17:50)
(78.60.63.222) Parašė:

Taigi toji , vadinama Jungtine karalyste, valdoma ropliažmogių9susikryžminusių su žmonėmis reptilijų) nori sugrįžti prie viso pasaulio užgrobimo, ką jau buvo įgyvendinusi.Tiesiog juokinga-net ir Australija,Indija buvo jos kolonijos.dabar ten aukštuose bokštuose , po žeme įšsikasę bunkerius sėdi zydai su ropliažmogiais kurių portretas-annonymus ir diena naktiįskaičiuoja kruvinus pinigus. Kaipgi , dar vienos kolonijos pritrūko...1. Tomas J.
(2012-09-10 12:44:12)
(184.105.144.3) Parašė:

Kraugeriai agresoriai okupantai, lauk iš Afganistano !Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras