2024 m. liepos 24 d.

 

A. Jaceniukas lankosi Rytų Ukrainoje

3
Paskelbta: 2014-04-11 13:29 Autorius: Naujienų redaktorius
Ukrainos laikinasis ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas. EPA-PAP nuotr.
Ukrainos laikinasis ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas. EPA-PAP nuotr.

Ukrainos laikinasis ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas atvyko į šalies rytus susitikti su regiono lyderiais. Šiuo vizitu siekiama rasti išeitį iš susidariusios aklavietės, nes prorusiškai nusiteikę protestuotojai nesutinka palikti užblokuotų administracinių pastatų, skelbia BBC ir AP.

A. Jaceniukas penktadienį Donecke, kur prorusiški separatistai užėmė administracijos pastatą ir ragina surengti referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos, susitiko su vietos valdininkais. Premjeras paragino vietos lyderius pasakyti žmonėms, kad Kijevo vyriausybė užtikrins saugumą ir ekonomikos augimą šalies rytuose, informavo naujienų agentūra „Interfax“. Be kita ko, A. Jaceniukas pažymėjo, kad jis įsipareigoja ir pažada regionams suteikti daugiau galių.

Susitikime, kuriame nedalyvavo separatistų atstovai, A. Jaceniukas sakė, kad regiono administracijoms bus patikėta daugiau įgaliojimų. Tačiau nežinoma, apie kokius įgaliojimus kalbėjo premjeras ir ar tai nuramins separatistus.

Pranešama, kad A. Jaceniukas vyks į Dniepropetrovsko miestą, kuriame taip pat vyko demonstracijos.

Neramumai šios savaitės pradžioje išplito ir į dar vieną rusakalbių miestą Luhanską, kur aktyvistai užblokavo Valstybės saugumo tarnybos pastatą.

Ukrainiečių pareigūnai bando derėtis su protestuotojais, pasiūlydami jiems apsaugą nuo kriminalinio persekiojimo, jei jie savo noru sudės ginklus ir paliks okupuotus administracinius pastatus.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
3. stasys
(2014-04-12 11:03:42)
(78.63.181.51) Parašė:

jaunėliui .. ačiu padėjai , dabar gali eiti pasikloti lova. Tęsiant tema ..be visų tu prasto oro prognozių,..Ukraina šia savaite padarė kelis žingsnius kurie mano manymų tikrai verti paminėjimo .. susitarimas dėl atbulinio dujų tiekimo reverso iš Europos į Ukraina ir pokvailio Rusijos spaudimo Ukrainai dujų korta, ..Putinas ( toliau vadinamas "Nuostabusis"), viešai paragino Europa su JAV nevilkinti su lengvatine paskola ir nuo žodžiu pereiti prie realiu darbų ..Ar tai reiškia kad Nuostabusis susitarė su Kinija dėl ilgalaikio dujų tiekimo į tą šalį, o Europa liko antraeilėse paraštėse ? :)2. stasys
(2014-04-12 10:19:20)
(78.57.168.231) Parašė:

Perversmo organizatoriai pagaliau pradeda suprasti, kad jei benderos panaudos jėgą prieš protestuotojus Rytų Ukrainoje karas tarp Rusijos ir Ukrainos bus neišvengiamas, o jei į karą įsivels JAV ar ES jis neišvengiamai taps ne šiaip III pasauliniu karu, bet branduoliniu.1. Gal
(2014-04-11 15:08:28)
(87.247.108.210) Parašė:

A.Jaceniukas suprato ar jam kas patarė, kad visgi reikia gerbti savos valstybės piliečius ir ieškoti protingo dialogo, ne taip kaip Tymošenko ar deputatė Foriol išpūtusi akis į mikrofoną žurnalistui pareiškė, kad juos visus ten rytuose reikia šaudyti ir tik šaudyti.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras