2023 m. kovo 30 d.
 

 

Aktuali informacija gamtinių dujų vartotojams

Paskelbta: 2009-10-24 07:18 Autorius: ekspertai.eu

Dujų vartotojai turi teisę žinoti, kiek jie moka už dujas ar už jų pristatymą. Todėl skelbiame formules, pagal kurias kiekvienas dujų vartotojas galės pats pasitikrinti ir susiskaičiuoti ar kartais nepermoka už sunaudotas dujas, ar kainos yra teisingos.

„Dujotekana” informuoja gamtinių dujų vartotojus, kad gamtinių dujų kaina 2009 tiesiogiai priklauso nuo mazuto (kurio sudėtyje esama 1% sieros) ir dyzelinio kuro (gazolio 0,2) pasaulinės kainos, euro ir JAV dolerio santykio ir apskaičiuojama pagal šią formulę: Ks = ((0.3 × M + 0.7 × 0.4335 × G)2 + 702)0.5 / C, kur: Ks – Bazinė Dujų kaina eurais už 1000 m3. M (JAV doleriais už 1 metrinę toną) - Mazuto (kurio sudėtyje esama 1% sieros) kaina apskaičiuojama kaip aritmetinis vidurkis per šešis kalendorinius mėnesius, prieš naujosios Dujų kainos apskaičiavimo mėnesį, remiantis mažiausios ir didžiausios mėnesinės mazuto kainos aritmetinio vidurkio pagrindu, pagal Reuter agentūros kotiravimą, nurodomą ²Platt,s Oilgram Price Report² skyriuje ²European low/high averages. BARGES FOB ARA² (JAV doleriais už toną).

Mazuto kaina yra apskaičiuojama antrojo ženklo po kablelio tikslumu ir apvalinama iki sveiko dolerių skaičiaus mažėjimo kryptimi, esant po kablelio mažiau kaip 50 cnt., ir didėjimo kryptimi, esant po kablelio 50 cnt. ar daugiau; G (JAV doleriais už 1 metrinę toną) – dyzelinio kuro (Gazolio 0,2) kaina apskaičiuojama kaip aritmetinis vidurkis per šešis kalendorinius mėnesius, prieš naujosios Dujų kainos apskaičiavimo mėnesį, remiantis mažiausios ir didžiausios mėnesinės gazolio kainos aritmetinio vidurkio pagrindu, pagal Reuter agentūros kotiravimą, nurodomą ²Platt,s Oilgram Price Report² skyriuje ²European low/high averages. BARGES FOB ARA² (JAV doleriais už toną).

Dyzelinio kuro (Gazolio 0,2) kaina yra apskaičiuojama antrojo ženklo po kablelio tikslumu ir apvalinama iki sveiko dolerių skaičiaus mažėjimo kryptimi, esant po kablelio mažiau kaip 50 cnt. , ir didėjimo kryptimi, esant po kablelio 50 cnt. ar daugiau; 0,3 – mazuto (kurio sudėtyje esama 1% sieros) lyginamasis svoris formulėje; 0,7 - dyzelinio kuro (gazolio 0,2) lyginamasis svoris formulėje; 0,4335 – koeficientas; 70 (JAV dolerių už 1000 m3 ) – pastovioji dedamoji ; C - Euro ir JAV dolerio keitimo kursas (JAV dolerių už 1 eurą), nustatomas Europos Centrinio banko paskutiniąją dujų tiekimo mėnesio bankinę dieną, 14 val. 15 min. Frankfurto laiku (euro ir JAV dolerio keitimo kurso duomenys yra skelbiami Europos Centrinio banko euro keitimo kurso lentelėje: ECB - Euro foreign exchange reference rates. ).; Bazinė Dujų kaina (Ks) yra apskaičiuojama trečiojo ženklo po kablelio tikslumu ir apvalinama: - didėjimo kryptim iki antrojo ženklo po kablelio tikslumu, jeigu trečias po kablelio ženklas lygus arba didesnis už penkis, - mažėjimo kryptim iki antrojo ženklo po kablelio tikslumu, jeigu trečias po kablelio ženklas mažesnis už penkis. Bazinė Dujų kaina yra nustatyta, esant mažiausiam baziniam kaloringumui, kuris yra lygus 7900 kcal/kub.m. Faktinė Dujų kaina už 1000 m3 kaskart bus apskaičiuojama pagal tokią formulę: Formulė kur: Kn – Faktinė Dujų kaina eurais už 1000 m3; Qf – apskaičiuota faktinė vidutinė žemutinė dujų degimo šilumos vertė (kaloringumas) už ataskaitinį laikotarpį (kcal/m3); Ks – Bazinė Dujų kaina eurais už 1000 m3; Kr (12,83 eurų už 1000 m3) - Pardavėjui nustatyta viršutinė 1000 m3 gamtinių dujų tiekimo kainos riba (2008-10-31d. Valstybinės Kainų ir Energetikos kontrolės Komisijos nutarimas Nr. O3-167) 7900 - bazinė žemutinė dujų degimo šilumos vertė (kcal/m3).

Esminė Sutarties sąlyga ²Take-or-Pay” (Imk arba mokėk) - įpareigoja Pirkėją apmokėti 90% užsakytų per ketvirtį Dujų kiekių kainą, net ir tuo atveju, kai jų nepriima ir nesuvartoja.

Šaltinis: „Dujotekana”

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras