2024 m. liepos 22 d.

 

Alko cenzūra lietuvių kalbai įsisiautėjo

57
Paskelbta: 2017-04-07 09:14 Autorius: Dr. Jonas Ramanauskas | [email protected]

Interneto portale alkas.lt yra atspaudintas labai aktualus lietuvių kalbos išlikimui Jono Vaiškūno 2017-04-06 straipsnis: „Ar Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga apgins valstybinę kalbą?“. Šiame straipsnyje yra propaguojamas grupės „Talka už Lietuvos valstybinę kalbą“, kaip rašoma, surinkusios bemaž 70000 parašų, projektas pagal kurį „ siūloma nelietuviškus vardus ir pavardes Lietuvos Respublikos piliečių dokumentuose rašyti ir nevalstybine kalba, nelietuviškais rašmenimis, bet ne vietoj įrašo valstybine kalba  o kitų paso įrašų skyriuje, arba kitoje tapatybės kortelės pusėje.“ Su tokia pozicija aiškiai nesutinku, todėl po straipsniu parašiau tokį komentarą, kurį galima matyti žemiau pridėtame paveikslėlyje:Kartu noriu pabrėžti, kad tokio pavadinimo „Talka už Lietuvos valstybinę kalbą“ reišmė yra ne už lietuvių valstybinę kalbą, bet už Lietuvos valstybinę kalbą, kas reiškia, įvedus lenkiškus rašmenis pagal Lenkijos reikalavimus turėsime „Talka už Lietuvos valstybinę lenkų kalbą“. Labai jau gudriai sugalvota?

Po kiek laiko patikrinau, ar mano komentaras yra paskelbtas. Pamačiau, kad alkas įsisiautėjo įvesdamas man cenzūrą komentarui, kuris turi labai svarbią reikšmę ir pagrįstai nuginkluoja „Talkos“ tikslus ir visų kitų tikslus valstybės dokumentus rašyti ne valstybine kalba, o su kažkokiais iš išorės primestais ženklais, reikalavimais, kurie labai gerai dera kitoms kalboms ir tautoms, tačiau ne lietuvių kalbai. To cenzūros fakto įrodymui pateikiu kitą paveikslėlį:Kaip matome mano aukščiau parašytas komentaras panaikintas. O tai ir yra cenzūra, žodžio laisvės apribojimas, LR Konstitucijos pažeidimas. Alkas išsigando komentaro ir pagatavas pažeisti LR Konstituciją, būti nelojaliais Lietuvos valstybei, kad tik atsipūrtyti nuo dr. Jono Ramanausko komentaro. Taigi panašiai visai nesenai tą patį darė ir Lietuvos VSD direktorius Darius Jauniškis ir kiti. Skaitykite balandžio 5 d. straipsnį „Okupanto žiurkės“. Šiame straipsnyje VSD direktorius Darius Jauniškis išsigando signataro Algirdo Endriukaičio net nepaklausto klausimo. O kas būtų, jeigu paklaustų? Tai ar ponas VSD direktorius neišsigąs priešo, jei net signataro klausimo išsigando, neleido paklausti? Tai taip pat sulaužė LR Konstitucijos žodžio laisvės nuostatą, t.y. pažeidė, paniekino LR Konstituciją, kuriai ir priesiekė, sulaužė savo priesaiką. O juk turėjo būti pirmas apginant ir užtikrinant Konstitucines nuostatas, valstybės teisės pagrindą.

Pateiksiu svarbią citatą iš aukščiau paminėto Jono Vaiškūno balandžio 6 d. straipsnio:

„S. Skvernelis, nepaisydamas LVŽS partijos rinkiminių nuostatų ir savo bendražygių, pamindamas Konstitucinio Teismo ir Lietuvos Vyriausiojo Administracinio Teismo nutarimus, demonstratyviai parėmė konservatorių Andriaus Kubiliaus alternatyvius siūlymus, priešingus Konstitucijos 14 straipsniui ir prieš rinkimus deklaruotoms LVŽS vertybinėms nuostatoms. Nors koalicijos taryboje buvo nutarta kol kas nesvarstyti kaimyninės valstybės primesto vardų ir pavardžių rašybos klausimo, S. Skvernelis pats asmeniškai ėmė rinkti parašus po Andriaus Kubiliaus „Gegužės 3-iosios“ seimo narių grupės vardu parengtu įstatymo projektu, kuriuo siekiama iki  šių metų gegužės 3 d., Abiejų Tautų Respublikos istorinio atminimo garbei, įteisinti piliečių vardų ir pavardžių rašybą asmens dokumentuose atsisakant įrašo valstybine kalba.“

Pridursiu, kad Andrius Kubilius yra Seimo konstitucinis nusikaltėlis ir apie tai galima pasiskaityti 2016 m. gruodžio 8 d. straipsnyje „Seimo konstituciniai nusikaltėliai“.

Cenzūra lietuvių kalbai

Patyręs alko cenzūrą labai kritikškai žiūriu į Jono Vaiškūno straipsnį „Ar Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga apgins valstybinę kalbą?“. Pastebiu ir tai ko tame straipsnyje, manau sąmoningai, nėra. O nėra paminėta ypatingos svarbos prof. akad. Zigmo Zinkevičiaus, kalbininko 2015 m. rugpjūčio 28 d. straipsnio „Lietuvos piliečių pavardes rašyti lenkiškomis raidėmis – nesąmonė“.

Jono Vaiškūno straipsnyje taip pat nepaminėtas labai svarbus lietuvių kalbos išsaugojimui dr. Alvydo Butkaus 2017 m. kovo 26 d. straipsnis „Asmenvardžių rašybos donkichotai“. Įvertinant Z.Zinkevičiaus ir A.Butkaus straipsnių ignoravimą Jono Vaiškūno straipsnį galima jau traktuoti kaip cenzūrą lietuvių kalbai. Priimamos tik palankios nuomonės lietuvių kaip valstybinės kalbos statuso sumenkinimui. Beje ponas Jonas Vaiškūnas turėtų labai susirūpinti, nes nei Anglijoje, nei JAV, nei Lenkijoje niekas jo pavardės neužrašys lietuvškais rašmenimis. Geriausiu atveju bus tik Jonas Vaiskunas. Tai ko siekiate ponas Jonai Vaiskunai su visais savo 69000 parašų? O ar žinote ponas Jonai Vaiskunai, kad Anglijoje ir JAV niekas lenkų pavardžių taip pats neužrašo lenkiškais rašmenimis. O ten lenkų daugybę kartų daugiau nei Lietuvoje. Kam tą brudą kišate į Lietuvos valstybės dokumentus? Lenkijoje lenkiški rašmenys, Lietuvoje lietuviški. Paprasta ir aišku.

Po šiuo dr. Alvydo Butkaus straipsniu „Asmenvardžių rašybos donkichotai“ esu palikęs savo komentarus (cenzūros dar nebuvo):

dr. Jonas Ramanauskas:
2017 03 26 16:02 | IP adresas: 98.212.66.159

Tiesiog labai logiška, labai teisinga. labai lietuviška. Tiesiog ir norisi paklausti tų 69000 pasirašiusiųjų, ar IŠPROTĖJOTE ar esate Lietuvos išdavikais? Kito varianto nėra. Atsimenu, kad tame pasirašusiųjų tarpe buvo ir mano labai gerbiamas, galima sakyti šventas žmogus, akad. Zigmas Zinkevičius. Esu skaitęs jo straipsnį, kuriame jis aiškiai, aiškiau nė neįmanoma to įvardinti, tai Z.Zinkevičius visas tas iniciatyvas įvardino NESĄMONĖ. Tačiau jo parašas ten yra. Tai kodėl taip? Ogi pasirodo, kad labai paprasta. Taip vadinamos TALKOS iniciatyva vadinasi UŽ lietuvių kalbą, o tos iniciatyvos turinys yra PRIEŠ lietuvių kalbą. Taigi tie vadinamieji talkininkai YRA AFERISTAI. Tai aferistai apgavo gerbiamo amžiaus akademiką Zigmą Zinkevičių savo blogiems kėslams įgyvendinti.
LR Konstitucija yra visuotiniu balsavimu priimtas aukščiausias Lietuvos įstatymas, o va tie 69000 nori pakeisti LR Konstituciją savo 69000 balsų ir tikisi, taip pat AFERISTIŠKAI, apgauti Seimą ir lietuvių tautą.

Jokių kompromisų čia net būti negali. Ačiū dr. Alvydui Butkui.

Kartu noriu pastebėti, kad visos tos kalbos, raidyno keitimo nesąmonės turi tam tikrą dirvą, nes Lietuva yra užgrobta antikonstitucinių jėgų. Todėl čia, saugant savo kalbą, reikia būti labai atidiems. Lietuva yra OKUPUOTA. Kas tokio akivaizdaus man FAKTO nesupranta, tai rekomenduoju pasiskaityti nors 2017-3-11 straipsnį “Okupuota nepriklausomybė”. Arba kitus straipsnius “Bulvarnis rinkimų balaganas”, “Valdžios vertybių degradacija” ir t.t.

Pikc:
2017 03 26 18:11 | IP adresas: 87.247.126.109

Talkos iniciatyva NEBUVO pakeisti lietuvišką rašybą svetima – ten buvo kalbama tik apie nelietuviško užrašo galimybę “papildomų įrašų” skyriuje – t.y. tas užrašas būtų tik dekoratyvinis, neturintis jokios juridinės galios ir jokiuose oficialiuose dokumentuose nenaudojamas.

dr. Jonas Ramanauskas:
2017 03 27 04:44 | IP adresas: 98.212.66.159

Taip, tai žinau. Žinai, kaip deimantą perskelti? Reikia žinoti vietą kur skelti. Taip, kad jie žino kur skelti. O išvada iš tokio metodo būtų tokia, jei vienoje dokumento vietoje galima rašyti nelietuviškas, raides, tai kaip įrodysi, kad kitoje to pačio dokumento, Valstybės dokumento, vietoje negalima rašyti nelietuviškų raidžiu. Štai kaip paprasta. Tokiu atveju, jeigu nesuprantame tokio paprasto dalyko, tampame idiotais. Matomai tokiais ir laiko, jeigu patys lietuviai surinko 69000 parašų . Net akademinkai į tą Talką įsiliejo. Kaip jie tuos tokius laipsnius gavo? Netgi tautininkai prie to prisidėjo, tai gal jie lenkų ar kgb agentai? Įtariu yra išprotėję. Nesuvokiu kaip galima nesuvokti elementarių dalykų.
Man, atrodo, kad tam, kad nenuskriausti lenkų ir lietuvių, tai geriausiai Lenkijoje ir Lietuvoje dokumentus išduoti kinų jeroglifais.“Cenzūra yra ne naujas reiškinys. Kodėl taip labai nemėgsta mano komentarų? Jie nemėgsta mano komentarų, o aš nemėgstu LR Konstitucijos pažeidėjų, nes tai griauna Valstybės pamatus. Antai visai neseniai balsas lt internetinis portalas pritaikė mano komentarams cenzūrą. Apie tai galite pasiskaityti 2017 m. vasario 23 d. straipsnyje „Cenzūra Lietuvoje“. Po kiek laiko šitas portalas panaikino cenzūra mano komentarams. Cenzūra esu pastebėjęs ir Lietuvos žinių internetiniame lzinios lt portale. Jie ištrynė mano komentarą, kai tą dar neištrintą komentarą kiti buvo jau pakomentavę. Gal ir juos reikės pastverti už “uodegos” darant Konstituicjos pažeidimus? Kas darosi su spaudos laisve antikonstitucinių jėgų okupuotoje Lietuvoje? Okupuotoje Lietuvoje ko nors kito tikėtis sunku. Laukiu, kaip pasielgs alkas?

Išvados

Portalas alkas panaudojo cenzūrą siekdamas „prastumti“ pro Seimą su 69000 balsų antikonstitucines nuostatas lietuvių kaip valstybinės kalbos atžvilgiu. Tai darydamas iš esmės pažeidė konstitucines žodžio laisvės ir lietuvių valstybinės kalbos nuostatas. Mano supratimu tai padarė piktybiškai.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
57. oblastinis
(2022-03-31 21:47:13)
(94.31.88.38) Parašė:

MAN IR NEAISKU; KODEL KOMENTARAI IS UZSIENIO BLOKUOJAMI56. dr. Jonas Ramanauskas [email protected]
(2020-07-01 06:51:06)
(73.50.90.17) Parašė:

Tikriname ar laikraštis "Respublika" išcenzūruos 55-ą komentarą, kurį palikau po straipsniu "Seimas laidoja žmonių iniciatyvą - straipsnio komentarai" 2020 liepos mėn. 01 d. 06:43:27: ht*tps:/*/ww*w.respublika.*lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/bus_isklausyta/seimas_laidoja_zmoniu_iniciatyva/,coments.1,saved.155. dr. Jonas Ramanauskas [email protected]
(2020-06-30 19:15:50)
(73.50.90.17) Parašė:

Apie tą antikonstitucininkų veiklą jau buvo rašyta. Todėl po kiek laiko antikonstitucininkai nerimsta - niekšams niekada negana: ht*tp:/*/ww*w.ekspertai.*eu/alko-cenzura-lietuviu-kalbai-isisiautejo9196354. dr. Jonas Ramanauskas [email protected]
(2017-05-06 17:53:23)
(98.212.66.159) Parašė:

2017-05-06 Raimondos Ramelienės straipsnis "Seimas reingiasi mūšiui dėl asmenvardžių" (ht*tp:/*/lzinios.*lt/lzinios/Lietuva/seimas-rengiasi-musiui-del-asmenvardziu/243458) parodo, kad Seimas pakilo į kovą su LR Konstitucija, tuo įrodydamas savo antikonstitucinę prigimtį. Skaitykite 2017-03-11 straipsnį "Okupuota nepriklausoybė" (ht*tp:/*/ww*w.ekspertai.*eu/okupuota-nepriklausomybe91670/?comm=1e).53. dr. Jonas Ramanauskas [email protected]
(2017-05-02 19:45:42)
(98.212.66.159) Parašė:

Į temą. Svarbu pastudijuoti ir 2017-05-02 Kazimiero Garšvos straipsnį "K. Garšva. Sąmokslas prieš abėcėlę ir valstybinę kalbą " (ht*tp:/*/alkas.*lt/2017/05/02/k-garsva-samokslas-pries-abecele-ir-valstybine-kalba/?comments#comments). Po straipsniu palikti komentaro negaliu, nes alkas iškrypėliškai CENZŪRUOJA. O kometaras būtų toksai: Lenkija niekada nenustos naikinti Lietuvos. Todėl pranašas Oskaras Milašius savo knygelėje "Trečdalis atskilusio mėnulio virš Lietuvos" labai aiškiai išsireiškė, kad jeigu Lietuva nori išlikti kaip VALSTYBĖ, reikia NESUSIDĖTI SU LENKAIS. O ko gi lenkai nori? Skaitome K.Garšvos straipsnį: "Trijų svarbiausių Lenkijos institucijų patarėjas P. Žuravskis nurodė 6 reikalavimus Lietuvai: 1) plėsti lenkišką švietimą, lenkiškai rašyti 2) pasuose ir 3) Lietuvos vietovių pavadinimus, 4) kompensuoti lenkams Vilniaus regiono žemės privatizacijos „skriaudas“, 5) Lietuvo lenkų rinkimų akcijai sumažinti rinkimų barjerą, 6) Vilniaus apskrityje remti ne lietuvišką, o lenkišką spaudą ir televiziją, 7) nedaryti kliūčių naftos koncernui „Orlen“ („Lietuvos rytas“, 2017–03–18, p. 10) ir 8) sostinėje kalbėti angliškai. Lenkijos Seimo narys R. Vinickis (Winnicki) per Lenkijos, Lietuvos ir Ukrainos vadovų susitikimą 2017–03–27 d. išplatino kreipimąsi su dar 2 papildomais reikalavimais: tik iš Lietuvos reikalauti dar „griežčiau“ laikytis 9) Lenkijos ir Lietuvos sutarties, 10) ES tautinių mažumų konvencijos. Lenkijos vadovų patarėjas išdėstė neteisingas nuostatas, dėl kurių jokios valstybių derybos nebeįmanomos: 1) ilgaamžė istorinė Lietuvos sostinė Vilnius esą nėra baltų žemių miestas, 2) Lenkija jo 1920–1939 m. neokupavo, 3) LDK buvo rytų slavų valstybė, 4) Vilniaus krašte nuo 14 a. lietuviai lenkėjo tik savanoriškai, 5) 1918 m. Lietuva „suskilo“ į Kauno Lietuvą, vidurio Lietuvą ir Baltarusiją, 6) Vilniaus krašto lenkai Lietuvoje „atsidūrė ne savo noru, o Maskvai nustačius kitokias valstybės sienas“. Kol Lenkijos valdininkai laikysis tokių nuostatų, valstybių santykius pagerinti būtų sunku. Kad derybų pradžia būtų prasmingesnė, Lietuvos Respublikos Vyriausybė turi užsakyti trumpą enciklopedinį leidinį minėtomis 6 temomis lietuvių, lenkų, anglų, rusų, latvių kalbomis. Lietuvos Respublikos atkūrimo šimtmečio proga toks leidinys būtinas Lietuvos, Lenkijos, ES institucijoms." *** Taigi nesilaikant Oskaro Milašiaus nurodymų prarasime VALSTYBĘ. Ir dar. Ko gero politškai turėtume atsistoti į pirmą eilę patenkinti lenkų reikalavimus, kai tik tiems patiems reikalavimams paklus JAV ir pradės lenkų pavardes rašyti lenkiškai. Po to, kai JAV pradės rašyti lenkiškas pavardes lenkiškai, tai ir LIETUVA tegu daro taip pat. Ko gero taip niekada neįvyks, o tai reškia, kad Lenkija naudoja banditiška politiką silpnesniojo atžvilgiu. Gi stipresniam nenurodinėja. Tegu lenkai Rusija priverčia rašyti jų pavardes lenkiškai? Tai po tokių pavyzdžių matome realią ekspancionistinę nužmogėjusią Lenkijos politiką, kuri labai susišaukia su kitu agresoriumi. O kodėl lenkai nekalba apie Seinų krašto okupaciją, Punkso, Baltstogės, Vygrių ir t.t okupacijas? Taigi laikas stabdyti lenkų eskpancionistinę didžialenkišką šovinistinę politika. NESUSIDĖTI SU LENKAIS. Kokie idiotai Lietuvos politikoje Lenkiją vadina strateginiu partneriu? Kad bulvės medalį užkabintų?52. dr. Jonas Ramanauskas [email protected]
(2017-04-30 22:08:08)
(98.212.66.159) Parašė:

LR Seimui, Vyriausybei, Prezidentūrai, LR Konstituciniam Teismui +++++++++++++++++ Lietuvoje vyksta aktyvus gyvenimas ir todėl būti nuošalyje yra neteisinga. Informuoju Seimą, kiekvieną jos narį ir padėjėjus, Vyriausybę, Prezidentūrą ir kiekvieną LR KT teisėją oficialiais emailais apie savo atliktą analizę šiais keturiais klausimais: ++++++++++++++++++++ Viešas signataro Algirdo Endriukaičio pažeminimas Seime vykusioje spaudos konferencijoje „užčiaupiant“ jo būrną parodo, kad Lietuvos valstybėje jau net garbingiausi signatarai, kalėję už Lietuvos laisvę Mordovijos lageriuose, nebegali net viešai paklausti klausimo. Dėl tos priežasties tenka pabandyti apginti garbingo žmogaus teises ir publikuoti savo nuomonę: 2017-04-05 straipsnis „Okupanto žiurkės“ ht*tp:/*/ww*w.ekspertai.*eu/okupanto-ziurkes/ Tai viešas LR Konstitucijos pažeidimas dėl žodžio laisvės. +++++++++++++++++++++++ Dėl lietuvių kalbos statuso Lietuvoje, taip vadinamų trijų raidžių. Nors kiekvienas gali turėti savo nuomonę, tačiau Valstybėje yra klausimai, kurie nepriklauso nuomonių sričiai, o priklauso Konstitucijai. Tuo tikslu yra tokia publikacija: 2017-04-07 straipsnis „Alko cenzūra lietuvių kalbai įsisiautėjo“ ht*tp:/*/ww*w.ekspertai.*eu/alko-cenzura-lietuviu-kalbai-isisiautejo91963/ Suprantama alko tikslas vykdant cenzūrą „prastumti“ antikonstitucines nuostatas ir taip „išspręsti“ problemas taip, kaip teisinėje valstybėje problemos neturėtų būti sprendžiamos. Tokie dalykai netoleruotini, jei Lietuvą laikome teisine demokratine respublika. ++++++++++++++++++++++ Tenka akylai stebėti Lietuvos viešąjį gyvenimą ir niekaip neįmanoma atsistebėti tuo neraštingumu su kuriuo yra papūgiškai ir įkyriai kartojama vis ta pati idiotiška sąvoka „dviguba pilietybė“. Dėl tos priežasties atsirado tokia publikacija: 2017-04-15 straipsnis „Dvigubas idiotas“. ht*tp:/*/ww*w.ekspertai.*eu/dvigubas-idiotas92029/ +++++++++++++++++++ Labai ilgai ir labai aiškiai pasireiškia skirtingos nuomonės dėl LR Konstitucijos 12 str., t.y. dviejų pilietybių konstitucingumo. Tai šiuo atveju atlikau nepriklausomą analizę, su kuria maloniai norėčiau Jus visus supažindinti. Yra tokia publikacija: 2017-04-27 straipsnis „Konstitucijos korifėjo bankrotas“ ht*tp:/*/ww*w.ekspertai.*eu/konstitucijos-korifejo-bankrotas92150/?comm=1 +++++++++++++++++++++ Kviečiu kiekvieną Seimo narį susipažinti su nepriklausomomis aukščiau pateiktomis publikacijomis ir prisiimti atsakomybę, jei bus veikiama antikonstituciškai. O Jūs prisiekėte Lietuvos Respublikai ir Konstitucijai. Kviečiu neatsiriboti ABSOLIUČIA TYLA, kaip tai iki šiol nusikalstamai darėte. Jūsų tylėjimas yra Jūsų nusikaltimas. ++++++++++++++++++++ Visas šias keturias publikacijas emailais išsiunčiu pdf formate kartu su visais komentarais. ++++++++++++++++++++++++++ Pagarbiai dr. Jonas Ramanauskas joramlt at yahoo.com 2017 metų balandžio 30 diena.51. stasys
(2017-04-12 16:22:40)
(90.140.84.50) Parašė:

Jonai aš nusišalinsiu nuo musu diskusijos, pavadinkime tai "į tupykla" . :))50. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS
(2017-04-12 08:57:35)
(90.137.60.15) Parašė:

(pataisyta) Geros mintys (prie 48 nr.) ******************************************** Kai Seime klastingai buvo pakeistas 47 konstitucijos straipsnis Lietuvos žemių porceliavimui užsieniečiams, Tauta telkėsi 2014 referendumui ir tai užtruko bemaž 3 metus. Jau tuomet Jono Vaiškūno alke buvo nepraleidžiami kvietimai burtis parašų rinkėjams. ******************************************** Žodis niekšas - per daug švelnus. Bet neišsiplėskim. ________________________________________________ Kai mūsų siela bei kūnas yra patalpinti skurde, svetimšaliams ir jųjų bendradarbiams yra lengva veikti prieš Tautą.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras