2024 m. balandžio 20 d.

 

Apdovanoti T. Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2016-2017“ nugalėtojai

Paskelbta: 2017-11-23 11:47 Autorius: ekspertai.eu

Lietuvos kariuomenės atkūrimo 99-ųjų metų išvakarėse Valdovų rūmuose apdovanoti Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2016 –2017“ nugalėtojai.  

Geriausių nuotraukų autoriams apdovanojimus įteikė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, specialius prizus nugalėtojams skyrė ir konkurso rėmėjai.  

„Šios nuotraukos – tai mūsų kariuomenės gyvenimo, jos vystymosi, tobulėjimo ir modernėjimo metraštis. Ypatingai džiugina, kad nuotraukų autoriai, kaip ir nuotraukų herojai – ne vien lietuviai, bet ir mūsų sąjungininkų karių, dislokuotų Lietuvoje, fotografai. Tokiu būdu konkursas išauga iš Lietuvos kariuomenės fotografijos rėmų, – sakė ministras R. Karoblis. – Geras kadras atstoja ištisą pasakojimą, daug parodo ir paaiškina. Tad kiekvienam fotografui noriu palinkėti kuo daugiau gerų kadrų, budrios akies ir įdomių, jūsų fotoobjektyvų vertų įvykių“. 

„Vis augantį fotografuojančių mėgėjų ir profesionalių fotografų dėmesį vertinu kaip didėjantį visuomenės domėjimąsi kario tarnyba ir kariuomenės paskirtimi valstybės raidoje“ , - dėkodamas konkurso dalyviams ir vertinimo komisijai  sakė Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. J. V.  Žukas.

Jau tryliktą kartą Krašto apsaugos ministerijos surengtame konkurse dalyvavo 53 fotografai, pateikębeveik 600 nuotraukų. 

Darbus vertino ir geriausias rinko ekspertų komisija, vadovaujama Lietuvos kariuomenės vado gen. ltn. J. V. Žuko. Komisijos nariai: Valdas Kopūstas, naujienų portalo 15min.lt Fotoskyriaus vadovas; Jonas Staselis, Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas; Stanislovas Žvirgždas, fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas; Oleksandras Klymenka, karo fotografas, laikraščio „Ukrainos balsas“ fotožurnalistas.

T. Dambrausko fotokonkursas jau turi būrį ištikimų fotografų, o konkurso organizatoriai ypač džiaugiasi, kai kasmet sulaukia ir naujų dalyvių. Šių metų  konkursui darbų atsiuntė ir Lietuvoje dislokuoto tarptautinio NATO priešakinių pajėgų bataliono kontingentų fotografai.

Nauja šių metų konkurse buvo ir tai, kad be konkursinių nuotraukų, atspindinčių pastarųjų metų Lietuvos kariuomenės gyvenimą, buvo pristatyta ir speciali tema „Ukraina, 2014-2016 metai. Ginkluoto konflikto zona“. Tai Ukrainos gynybos ministerijos ir Ukrainos strateginės komunikacijos centro projektas „Kariuomenė. Atgimimas“, kuris atspindi unikalią naujos Ukrainos kariuomenės ir visuomenės istoriją Ukrainos fotografų, kurie dokumentavo įvykius ir žmonių istorijas karo zonoje, akimis. Konkurso parodoje ir konkurse pristatomi  33 fotografų darbai.

Konkurso nugalėtojai

Konkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2017“ darbai buvo vertinami keturiose kategorijose, o jose nugalėjo:

Pirmoji kategorija: Krašto apsaugos sistemos karių ir civilių nuotraukos:

1-oji vieta – Jonui Pypliui už nuotrauką „Specialiųjų operacijų pajėgų laivo šturmas“.

2-oji vieta – Vilma Lisauskaitė už nuotrauką „Peties atrama“.

3-ioji vieta – Žilvinas Montvydas už nuotrauką  „Jau kelios savaitės be lietaus..."

Antroji kategorija: Fotografų ne iš krašto apsaugos sistemos nuotraukos:

1-oji vieta -  Sauliui Žiūra už nuotrauką „Lietuvos kariuomenės diena  Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje".

2-oji vieta - Ugnė Liaudanskytė už nuotrauką „Karinių oro pajėgų sraigtasparnis „Dauphin“ per pratybas „Griausmas 2016“.

3-ioji vieta - Justina Butkutė už nuotrauką „Vilkiukų krikštynos 2016“.

„Linksmojo kadro“ kategorija:

Nugalėtoja Vilma Lisauskaitė už nuotrauką „Puokštė. Sąjungininkų karių puokštė, skirta vietos gyventojai už sutikimą naudotis jos žeme pratybose „Geležinis vilkas 2017“.

Taip pat konkurse vertinti ir krašto apsaugos sistemoje dirbančių ir tarnaujančių profesionalių fotografų darbai. Geriausiu profesionalo kadru šiemet pripažinta Alfredo Pliadžio nuotrauka „Pratybose „Geležinis vilkas 2017“ Lietuvos ir sąjungininkų pajėgos atlieka užduotis Suvalkų koridoriaus ruože".

Tradiciškai konkurso nuotrauką išrenka ir specialiuoju prizu jos autorių apdovanoja Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas.  Šiemet kariuomenės vado prizas įteiktas Pauliui Čilinskui už nuotrauką „Parako dvelksmas“.

Specialų prizą – savo paties karinės fotografijos albumą – skyrė ir konkurso vertinimo komisijos narys iš Ukrainos O. Klymenka. Jam labiausiai patikęs kadras – Ievos Budzeikaitės nuotrauka  „Užkurti ugnį be degtukų. Lietuvos kariuomenės žvalgų išgyvenimo kursas“.  

Šiemet fotografus specialiais prizais apdovanojo Valdovų rūmai, UAB „ Fotoservisas“, UAB „Baltijos arsenalas“ parduotuvių tinklas „Armijai ir civiliams“ bei Lietuvos spaudos fotografų klubas.

Veiks konkurso nuotraukų paroda, išleistas katalogas   

Kartu su T. Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2016-2017“nugalėtojų paskelbimu ir apdovanojimų įteikimu Vadovų rūmuose atidaryta ir konkursui pateiktų nuotraukų paroda. Paroda Valdovų rūmuose veiks iki lapkričio 26 dienos.

Taip pat išleistas ir konkursui pateiktų nuotraukų katalogas. Jį  galima pavartyti čia: http://kam.lt/download/60006/2017_td%20katalogas_el.pdf.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras