2023 m. rugsėjo 25 d.

 

Apgailėtina: Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas grasina „ekspertai.eu“

94
Paskelbta: 2012-10-24 13:53 Autorius: ekspertai.eu

Užuot kalbėjęs apie esmę - šiurpią padėtį valstybėje, kurią atskleidė ekspertai.eu paviešintas Seimo pirmininkės Irenos Degutienės pasisakymas (jį skelbėme čia: „Kada tauta praregės arba kam skambina varpai“) - Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas ėmėsi pilstyti purvą ir samprotauti apie galimybes nubausti ekspertai.eu.

„<...> dabar platinamas ir komentuojamas neaiškus, akivaizdžiai neteisėtas įrašas, kurį visais būdais mėginamas priskirti Seimo pirmininkei. Žinoma, kad jos politinės oponentės apygardoje bendrapartiečiai naudoja šią nešvarią rinkiminę technologiją, nėra nuostabu. Nes tiesa ar teisingumu čia net nekvepia. Tai yra netiesos kvapas. Keisčiau, kad niekas nekelia klausimo, kaip galima vieną aukščiausių valstybės pareigūnų šantažuoti tariamu įrašu, ir ar bet koks privatus asmuo, be kito asmens sutikimo (nekalbant apie aukštą valstybės pareigūną), gali įrašinėti pokalbius ir likti nebaudžiamas? Atsakymą, manau, sužinosime tik po rinkimų.“, - rašo A. Anušauskas (kalba netaisyta).

Deja, šis įtakingo konservatoriaus ir vieno iš įtakingiausių asmenų valstybėje pasisakymas skleidžia labai negerą kvapą.

Apgailėtina, kad tokią aukštą padėtį užimantis asmuo, kaip A. Anušauskas, niekaip neįstengia patikėti savo paties ausimis. Tos ausys, net jei nepasižymi absoliučia muzikine klausa, turėtų be didelių sunkumų atpažinti savo partijos kolegės balsą. O ausų savininkas, įvykus šiai nesudėtingai atpažinimo operacijai – suvokti, kad įrašas yra ne „visais būdais mėginamas priskirti Seimo pirmininkei“, o šiuolaikinėmis technikos priemonėmis tiksliai ir autentiškai perteikiantis jos balsą ir liudijimą. Tuo labiau, kad pokalbio faktą patvirtino ir kiti jame dalyvavę visuomenininkai (pavyzdžiui, čia: „Darius Kuolys: Seimo pirmininkės liudijimas labai skaudus“). 

Sunku suprasti, kaip tokių klausos ir suvokimo sutrikimų turinčiam asmeniui galima patikėti spręsti nacionalinio saugumo klausimus. Antra vertus, šiais defektais nereiktų labai stebėtis, nes I. Degutienė būtent A. Anušauską įvardija kaip vieną iš stabdžių, trukdančių įgyvendinti valstybei būtinas pertvarkas (įsitikinti galima čia: „Esminių sistemos pertvarkų stabdžiai“). 

Taigi, sakydamas, kad I. Degutienei yra „mėginamas priskirti“ jos pačios balsas, A. Anušauskas skleidžia netiesos kvapą.

Dar keisčiau, kad šis aukštas pareigūnas nė žodžiu neužsimena apie įrašo turinį, nors tai tiesiogiai priklauso jo kompetencijai. A. Anušauskas visais būdais bando apsimesti, kad Seimo pirmininkė - antrasis asmuo valstybėje – nepasakė, kad ta valstybė ritasi į autoritarinį režimą, parlamentas yra valdomas komandomis iš prezidentūros, o Valstybės saugumo departamentas seka net pačią I. Degutienę ir jos artimuosius. Bet galbūt Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui šie dalykai jau seniai yra žinomi? Tokiu atveju tenka priminti, kad asmuo, dangstantis tokius veiksmus, pats tampa antikonstitucinio valstybės užvaldymo bendrininku.

Taigi: kiek ilgai aukšti valstybės pareigūnai galės meluoti ir dangstyti nusikaltimus nebaudžiami? 

Šarūnas Puidokas, aktorius, ekspertai.eu visuomeninių ir politinių procesų skyriaus vadovas:

Kyla klausimas, kas - Seimo nariai žinojimu, tylėjimu ir nuslėpimu, ar ekspertai.eu paviešinimu - pamynė kiekvieno piliečio pareigą tėvynei? Ar tautos atstovai, pasirinkę nuolankų gyvenimą „baimėje“, pažeidė iškilmingai duotą priesaiką Lietuvai, ar ekspertai.eu - įstatymus?

Paviešinus susitikimo su I. Degutiene turinį buvo atskleistos ne jos asmeninės problemos ar bejėgiškumas, o VSD ir visos teisėsaugos bei (galimai) Prezidentūros amorali ir antikonstitucinė veikla Lietuvos valstybės atžvilgiu.

Ir ką ponas Anušauskas patartų piliečiams daryti, kai jie sužino apie Lietuvios nacionaliniam saugumui iškilusią neeilinę grėsmę? Tylėti, kaip tyli mūsų tautos išrinktieji? Ar kreiptis į VSD, kuri, pasak Seimo pirmininkės, ne tarnauja Lietuvai, o atvirkščiai - veikia prieš valstybę? O gal į Prezidentūrą, kuri, anot tos pačios Seimo pirmininkės, ir yra visų negerovių režisierė? O gal kreiptis į patį A. Anušauską, kuris yra Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, bet nedrįsta net užsiminti apie viešai paskelbto Seimo pirmininkės liudijimo esmę?

Todėl ekspertai.eu liko vienintelis kelias – apie tai tiesiogiai informuoti Lietuvos žmones per visas prieinamas žiniasklaidos priemones.

Tai padarėme remdamiesi šiais LR Konstitucijos straipsniais:

2 straipsnis
Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai.

3 straipsnis
Niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių.
Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką.

4 straipsnis
Aukščiausią suverenią galią Tauta vykdo tiesiogiai ar per demokratiškai išrinktus savo atstovus.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
94. Site En Flash gratuit
(2012-11-14 16:57:44)
(188.39.36.173) Parašė:

It's actually a cool and helpful piece of information. I'm satisfied that you simply shared this useful information with us. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.93. Įdomu,
(2012-10-27 20:49:21)
(81.7.96.104) Parašė:

kas į Drąsos kelią infiltruota nuo konservatorių.ir kaip jie bus pradėti skaldyti seime.Reikia tam pasiruošti morališkai.Tik kieta moralė gali padėti atsilaikyti.92. virgina
(2012-10-27 10:27:27)
(78.58.239.149) Parašė:

noriu kad man atsakytu sito laikrascio protas.ar jus manot kad ponas stoma,yra kovotojas uz teisinguma ir tiesa?ir prasau pagrysti atsakyma.91. Romas
(2012-10-26 18:56:00)
(89.117.250.171) Parašė:

P.Puidokas cituoja 2 straipsnį, kuriame kalbama,kad valstybę kuria Tauta ir suverenitetas priklauso Tautai. Kaip aš suprantu Tauta esame mes visi, bet ne tik Puidokas su Naku, todėl noras visai Tautai primesti savo sąlygas,"kvepia" chamiškumu. Tautos norus galėsite analizuoti po rinkimų. 3 straipsnis suteikia mums teisę priešintis bet kam, kas p r i e v a r t a kėsinasi ir t.t...Įvardinkite tiksliai tuos, kas jus i š p r i e v a r t v o? Prezidentė, Seimo pirmininkė ar Anušauskas? Vykdant 4 straipsnio suteikiamas galias, norėdami ką nors Valstybės valdyme pakeisti, jūs turite atsiklausti Tautos(reiškia ir manęs taip pat), kaip buvo daroma referendume dėl AE statybos. Ekspertai.eu pareiškia daug teisingos kritikos visiems tiems, kuriems pavesta vadovauti valstybei. Gaila, kad ir šiame portale, lankosi tik dvi lankytojų grupės; vieni "labai" protingi, kiti išvadinami kvailiais.90. Audrone
(2012-10-26 13:34:53)
(78.60.155.252) Parašė:

Ponuli Anusauskai,nepalaikyk nusikalteliu,eik drasos ir tiesos keliu.Bijok Dievo bausmes.89. Steponas > Liubartui (83)
(2012-10-26 12:04:00)
(87.247.89.155) Parašė:

Džiaugiuosi neapsirikęs, kad Jūs – padorus žmogus. Tačiau Jūsų kategoriškas Audriaus Nako priskyrimas bailiųjų grupei, gal net klastūnų grupei, mane privertė jus pavadinti politikos daltoniku. Atsiprašau, bet kartu noriu atkreipti Jūsų dėmesį į šias aplinkybes: 1. A.Nakas nėra politikas profesionalas uždirbantis savo gausiai šeimai lėšas pragyvenimui iš politinės veiklos. Jo , kaip politikos visuomenininko darbas, tai nuo pagrindinio darbo atliekamo laiko naudojimas Tautos ir Valstybės reikalams spręsti. Turiu prisipažinti, kad aš taip ir nesuradau laisvo laiko nuvažiuoti į Klonio gatvę viešai išreikšti savo valią tuo metu, kada Valstybės garbės ir orumo išsaugojimui labiausiai to reikėjo. Mane pančiojo pareiga dirbti ir uždirbti pragyvenimui. O Jūs, pone Liubartai, randate laiko viešoms akcijoms kurių metu išreiškiama pilietinė nuostata ir siunčiami signalai Jūsų pinigais išlaikomoms struktūroms privalančioms ginti Jus nuo moralinio, psichologinio ir fizinio teroro? Tuo tarpu Audrius Nakas ir jo kolegos politikos visuomenininkai dirba nei pinigais, nei dovanomis įkainojamą darbą už mane ir už Jus. Ar turime teisę iš jų reikalauti viską daryti greičiau, tiksliau ir efektyviau, negu reikalaujame iš profesionalių politikų? 2. Ar Jūs tikėjote, kad mūsų pačių rankomis, ryžtu, netektimis, moralinėmis ir fizinėmis kančiomis sukurtoje Valstybėje atsiras išgamų, kurie suorganizuos tokį baisų MŪSŲ VALSTYBĖS IŠNIEKINIMĄ? Taip jau sutapo, kad man teko stebėti TV koridoriais sėlinančius grobuonis su raudonomis žvaigždėmis ir matyti bei girdėti MŪSŲ VALSTYBĖJE išugdytų grobuonių veiksmus ir jų padarinius Klonio gatvėje. Kaip elgiausi tada ir kaip elgiausi dabar? Tada susodinau savo šeimą į žiguliuką ir penkias paras budėjome prie Seimo, TV bokšto, Sitkūnuose ir Juragiuse. Šį kartą aš keikdamasis ir savęs nekęsdamas išvažiavau į darbą... Štai kodėl su visa pagarba Jums, pone Liubartai, pavadinau Jus politiniu daltoniku, o save – niekingu prisitaikėliu. Nei Audrius Nakas, nei Neringa Venckienė be ryžtingo tautos palaikymo mums gero, teisingo ir sotaus gyvenimo nesukurs. Sėkmės, pone Liubartai. Sėkmės ir stiprybės visiems kovojantiems už TTT.88. Tiesa
(2012-10-26 10:59:47)
(78.58.81.11) Parašė:

Pasižiūrėkit ir paklausykit priešrinkiminius gerb. Degutienės vaizdo klipus ir PAŽADUS TAUTAI ir, manau, suprasite kodėl buvo po pusės metų paviešinti šitie įrašai. Labai teisingai pasielgta! Tik viešumas ir dar kartą viešumas!87. Keista
(2012-10-26 10:56:21)
(193.219.52.43) Parašė:

O kodėl kiti tylėjo, kad ir Pociūnienė. Tas man keista. Turbūt niekada ir nebūtų paviešinę. Šaunuoliai ekspertaiParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras