2024 m. liepos 22 d.

 

Premjerui nedera meluoti. Keli klausimai A. Kubiliui

86
Paskelbta: 2012-10-22 15:15 Autorius: ekspertai.eu
Paaiškėjo, kad premjeras A. Kubilius - didis juodųjų technologijų žinovas. Nuotr. agentūra LAVA.
Paaiškėjo, kad premjeras A. Kubilius - didis juodųjų technologijų žinovas. Nuotr. agentūra LAVA.

Žiniasklaida pranešė, kad premjeras Andrius Kubilius atsisako komentuoti Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės pokalbio su visuomenininkais ištrauką, kurioje ji skundžiasi Prezidentės neva autoritariniais valdymo metodais, nes tai, jo teigimu, yra purvinos juodosios technologijos.

„Aš tikrai nekomentuoju tariamų pokalbių (...), aš tai traktuoju kaip purvinas juodąsias technologijas. Tariami įrašai yra skelbiami internetinėje svetainėje „Ekspertai.eu“. Noriu priminti, kad vienas iš šio puslapio vadovų yra taip pat ir partijos „Drąsos kelias“ vienas iš kandidatų. Tokias juodąsias technologijas naudoja partijos, kurios, matyt, nemano, kad tai kaip nors prieštarautų Lietuvos europietiškos demokratijos tradicijoms“, - pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo sakė A. Kubilius ir pridūrė, jog šių “tariamų įrašų” naudojimas jį skaudžiai nuvilia.

Skaudžiai nusivylę A. Kubiliaus pastangomis išvengti atviro pokalbio apie esmę - t. y. paaiškinimo visuomenei apie valstybei kilusias grėsmes - ekspertai.eu apeliuoja į premjero sąžinę ir gėdos jausmą, klausdami: 

Ar viešus valdžios atstovų ir visuomenininkų susitikimus galima vadinti “purvinomis juodosiomis technologijomis”?

Ar tikrus įrašus galima vadinti “tariamais”? (Ekspertai.eu įrašą skelbė čia: "Seimo pirmininkė: gal man laikas iš čia nešdintis? Jaučiu beprasmybę")

Ar premjerui dera nykiai meluoti, apsimetant, kad įrašai netikri?

Ar premjerui neatrodo, kad tai, apie ką viešame pokalbyje papasakojo Seimo pirmininkė, ne tik prieštarauja Lietuvos europietiškos demokratijos tradicijoms, bet ir yra nusikalstama?

Ar premjero nenuvilia tai, kad Seimas yra tapęs butaforine institucija, kad valstybei svarbūs sprendimai yra priimami ne laisvai, o gyvenant baimėje?

Ar premjeras, meluodamas apie “tariamus” įrašus, sielos gelmėje nejaučia, kad Seimo pirmininkės pasisakymą derėtų vertinti kaip kvietimą atvirai diskusijai apie apgailėtiną valstybės būklę?

Ar premjero neverčia susimąstyti net ir tai, kad diskusiją išprovokavo ne kas kitas, o jo partijos kolegė ir parlamento vadovė, papasakojusi apie valstybėje vykstančius šiurpius dalykus?

Ar premjerui neatrodo, kad pačios šlykščiausios juodosios technologijos yra už mokesčių mokėtojų milijonus transliuojami veidmainiški konservatorių reklaminiai klipai, kuriuose nesibodima pūsti piliečiams į akis miglą apie tariamus Lietuvos pasiekimus, kai ta Lietuva baigia paskęsti melo srutose?

Todėl pasikartosime: jei rinkimų kampanijos metu galima taip mulkinti Lietuvos piliečius, nuslepiant tikrąją padėtį valstybėje, tai ne tik galima, bet ir PRIVALU viešinti įrašus, parodančius, kas yra po šia reklamine pudra.

Ir dar kartą priminsime ekspertai.eu analitikų vadovo žodžius.

Šarūnas Puidokas, aktorius, ekspertai.eu visuomeninių ir politinių procesų skyriaus vadovas:

Galima tik paklausti, kaip čia atsitiko, kad per ketverius konservatorių valdymo metus teisėsauga taip ir neišsprendė elementarios bylos, kurioje V. Uspaskich'o partija kaltinama juodąja buhalterija? Kodėl per konservatorių valdymo laikotarpį nebuvo išspręsta nė viena rezonansinė byla? Kodėl konservatoriai net nebando paneigti galimybės dėl valdžios derėtis su V. Uspaskich'u? Padori partija ir padorūs žmonės rankos jam nepaduotų. Nėra malonu, kad Andrius Kubilius dėl valdžios eitų su bet kuo, kaip ir I. Degutienė. Šlykštu pripažinti, tačiau partija, labiausiai rėkianti apie grėsmes iš Rusijos ir nuolat save įvardijanti vienintele patriotine jėga, yra labiausiai prorusiška partija. Man tai labai nemalonu ir bjauru.

Mane, kaip paprastą pilietį, šioje situacijoje ypač glumina net ne tai, ką pasakė Seimo pirmininkė –  juk ji nepasakė nieko naujo ir kalbėjo pakankamai švelniai. Labiausiai glumina tai, kad konservatoriai ir dabar net nebando kalbėti apie esmę – kodėl valstybė, dar išlaikiusi Lietuvos vardą, yra užvaldyta mafijinių struktūrų, ir ką reikėtų daryti, kad iš šios baisios pelkės išbristume. Konservatoriai ir vėl bando visą šį reikalą paversti eiliniu nereikšmingu politiniu skandalėliu… Jie ir vėl net nebando kelti klausimo, kokių veiksmų mums visiems, gyvenantiems šiame žemės lopinėlyje, reikėtų skubiai imtis?

Tai labai, labai blogai.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
86. Nepalieka
(2012-10-26 10:24:08)
(78.57.187.61) Parašė:

manes ramybeje labai svarbus klausimas. Kodel Nakas neparode iraso anksciau? Kodel visuomeneje toki chaosa sukele tik dabar, pries antra rinkimu tura? Cia tikrai kazkas vyksta labai nesvaraus? Ar gali kas nors tai PAAISKINTI? Rinkimai butu buve visiskai kitokie! Nepatinka man Nakas, oi nepatinka.85. Brolis
(2012-10-24 20:46:07)
(93.97.163.39) Parašė:

Ekspertai.eu pagarba Jums, nežinau kaip išsilaikot, tačiau laikykitės ir toliau. Jūsų, bei kiti nepriklausomi tinklapiai atvėrė akis ir sužadino patriotinį instinktą ginti Tėvynę. Stiprybės Lietuviai!84. Romas
(2012-10-24 15:46:23)
(86.38.204.201) Parašė:

Bevardi Nr. 80.Pirmiausia atsakau į tamstos klausimą "ką aš vadinu išdaviku?". Pasikartosiu- išdaviku aš vadinu Naką. Garbingi žmonės taip nesielgia. Jam tereikėjo įspėti Seimo pirmininkę,kad viešins slaptai įrašytą medžiagą. Garbės ir orumo reikalai Nakui, matomai, yra nesuprantami, gal todėl, kad jis teistas. O gal jis kaip Zuokas nuteistas už "gerus darbus"? Taigi "gimęs skraidyti" ramiai plasnokite iš Lietuvos. Patariu paskubėti,nes nebetoli žiema, beskrisdamas galit "sparnus" nušalti. Ne prie ko, kur žadate skrist,gal į Rusiją?83. Barbute
(2012-10-24 14:48:19)
(78.60.44.101) Parašė:

A.Kubilius: 'as traktuoju kaip purvinas juodasias technolologijas'.Suprantu, kad tik pries rinkimus ir kalba apie oponentus. Iesko ir atranda negeru dalyku. JAV kandidatai i prezidenta, tiesiog pila pamazgas vieni ant kitu- nevadina juodosiomis technologijomis.Paaiskinkite- nesuprantu, kada ir kaip parinkti laika rasyti, sakyti TIESA? Bravo bravisimo A.Nakas. Balsuokime uz tuos kurie sindiena ardo savanaudziu lizda, nebijo sakyti valdziazmogiu ' juodasias technologijas'82. Julija
(2012-10-24 10:03:07)
(78.62.203.59) Parašė:

Nuoširdžiai gaila mano to Kubiliaus - tapo marionete , netvirtas stuburas buvo.81. grj
(2012-10-23 23:56:10)
(84.15.190.171) Parašė:

Žinoma, ir Kubilius ir Degutienė ir kai kurie kiti iš esmės neblogi žmonės bei politikai galėtų būti ryžtingesni ir tiesesni. Kita vertus, kritikuoti, kaip sakoma, lengviausia. Daugybė pavyzdžių, kai politikai būdami opozicijoje prišneka ir prikritikuoja į valias, o atėję į valdžią pasikeičia ir tampa atsargūs kaip katinai. Nes tas visas gremėzdiškas agregatas, kuris vadinasi Valstybė, nesivairuoja taip kaip koks "Civikas" - nori pasuki į dešinę, nori į kairę... Svarbiausia, kad yra žmonių kurie kelia į viešumą negeroves, - šiuo atveju Ekspertai gerai pasidarbavo, - ir tikėtina, kad nors truputį reikalai pajudės iš mirties taško. Svarbu, kad visuomenė pradėtų matyti dalykus ir netylėti, kad žurnalistai padrąsinti vieni kitų pradėtų rašyti, kaip padarė L. Pečeliūnienė, kaip suprantu, padrąsinta M. Širvinsko rašinio Ekspertuose.80. To Romas
(2012-10-23 17:51:15)
(85.206.7.10) Parašė:

Ka jus vadinate isdaviku?Gal pats esate kokia nomenklaturine siuksle?Reikia tik dziaugtis kad yra tokiu drasiu zmoniu kaip Nakas,kitaip isvis gyventume kaip baudziauninkai,nors taip ir gyvenam,vienas teisingumas ir galimybes ponams,kitas mums zemesniajai kastai,matyt ponas Romas yra tokia ispera kaip ir tie musu supuve valdininkai ir seimunai.Gaila kad Lietuvoje bet kokia partija kuri nepucia i sisteminiu partiju dudele suzlugdo patys baudziauninkai,tik baudziauninka gali karta primaitinti desrom par keturis metus ir jis is dekingumo ponui, net savo valstybe parduos uz bambali,uz desrigali.Kaip laiudies ismintis byloja:sliauziot gimes skraidyt nepradesi,ka padarysi tie kurie dar gime skraidyti seniai audzia minti palikti sita vergu valstybe,o kiti jau ir paliko.Sekmes Nakui ir tiems kurie masto.79. Gediminas
(2012-10-23 16:01:12)
(78.62.146.187) Parašė:

Man regis daugumai komentatorių visiškai nerūpi kas darosi Lietuvoje, arba jie yra iš tos pačios,, chebros", kurie skandina Lietuvą. Įsiklausykite į p.Degutienės žodžius.Tai kalba ne turgaus moterėlė, o Lietuvos Seimo Pirmininkė!!! Jeigu atsirastų daugiau drąsių žmonių , kaip Degutienė ir Nakas, tai ir Lietuva švaresnė būtų. Bet gaila ta dauguma , kuri daug žino apie nešvarius darbelius, tyli kaip užsiūti. P.Degutienei vertėjo šiuos žodžius ištarti Seime atvirai, kad visa Lietuva girdėtų. Nakai ir toliau PAVARYKI!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras