2024 m. gegužės 26 d.

 

Ar šiųmetinėms Kalėdoms, brangus, pusiau dirbtinis augalas sugrįš namo?

Paskelbta: 2011-12-01 05:42 Autorius: ekspertai.eu

Kalėdinė eglutėŠiemet vilniečių laukia kuklios, bet labai skoningos Kalėdos, skelbia žiniasklaida. Visa tai miestui šiemet kainuos beveik 4 kartus brangiau nei pernai – 850 tūkst. litų. Pusė šių pinigų bus investuota į įspūdingas 7 minučių projekcijas pavadinimu "Kalėdų pasaka".Tikinama, kad beveik pusę sumos - 400 tūkst. litų - paaukojo dosnūs rėmėjai.

Visus šventinius miesto reikalus savivaldybė patikėjo viešajai įstaigai "Vilniaus festivaliai". Tai - patyrusi įstaiga, pirmoji organizavusi ir kai kuriuos žymiuosius "Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009" renginius ir akcijas.

Tačiau artėjant džiaugsmingam šventiniam šurmuliui, tenka užduoti vienus ir tuos pačius klausimus, kurie jau uždavinėjami eilę metų iš eilės Generalinės prokuratūros specialistams. Klausimus, kurie susiję su, turbūt, pačia žinomiausia Lietuvos, tačiau tragiškos lemties, Kalėdine eglute.

2006 metais šis medelis iškilmingai buvo padovanotas Dublino miestui, iš kur turėjo toliau tęsti pradėtą Gerosios žinios žygį per Europą. Deja, tąkart eglutė su visais ją puošusiais išskirtiniais žaisliukais (vienas žaisliukas kainavo virš tūkstančio litų) pradingo be jokios žinios. Iki šios dienos apie šį, pusiau dirbtinį, augalą nieko negirdėti.

"Ar Generalinei prokuratūrai pavyko užčiuopti kokius nors šios Kalėdinės eglutės pėdsakus? Ar Generalinei prokuratūrai pavyko nustatyti kaltininkus, be žinios pradanginusius visiems svarbų simbolį - Kalėdinę eglutę? Ar pavyko per visą ikiteisminio tyrimo laiką susisiekti su projekto "Vilnius sveikina Dubliną" organizatoriais, agentūros „Concept events & media“ darbuotojais? Ar gali Generalinė prokuratūra suteikti viltį ir pasakyti, ar yra nors maža tikimybė, kad šiųmetinėms Kalėdoms, brangus, pusiau dirbtinis augalas sugrįš namo (jei jis dar fiziškai nesunaikintas, kaip koks Drąsius Kedys ar Andrius Ūsas) ir vėl džiugins miestelėnus?", - klausiama prokurorų.

Taip pat užduodamas ir papildomas klausimas - ar ilgo ikiteisminio tyrimo metu jau buvo apklausti projekto iniciatoriai - A. Zuokas ir I. Bričkovskaja, kurie, galbūt, gali suteikti itin naudingos informacijos?

Su visu laišku Generaliniam prokurorui galima susipažinti ČIA.

Prokurorams atsakius į šiuos klausimus žinosime, ar pusiau dirbtinis medelis sugrįš šiemet namo, ar dar ne.

O savivaldybės darbuotojų, kurie šiemet ruošia visų laukiamą Kalėdinę pasaką, EKSPERTAI.EU prašo pateikti visas sąmatas susijusias su šia švente.

Daugiau šia tema:

2011 04 28 Ar pusiau dirbtinis augalas sugrįš šiemet namo (2-as laiškas)? (papildyta prokuratūros atsakymu)

2010 08 28 Ar pusiau dirbtinis augalas sugrįš šiemet namo?

2009 09 22 Dublino eglutė atsidūrė Generalinės prokuratūros sąraše

2009 09 02 Nusikaltėliai nutraukė eglės žygį Dubline

2006 11 08 Iš Vilniaus savivaldybės internetinio tinklapio:
Savivaldybės pranešimas

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras