2024 m. birželio 23 d.

 

Ar sutapimas, kad Palestinoje ir Sirijoje puldinėjami drūzai ir krikščionys?

2
Paskelbta: 2012-09-06 18:53 Autorius: ekspertai.eu

Pastaruoju metu bene karščiausiuose pasaulio taškuose – Palestinoje ir Sirijoje – padažnėjo puldinėjimų prieš drūzus ir krikščionis. Kodėl - ar tai sutapimas, ar kam nors naudinga? Atsakymą bandykite surasti patys. Pateiksime tik faktus.

Sirijoje nužudyti prezidentą palaikantys drūzai ir krikščionys

Per sprogimą netoli Sirijos sostinės Damasko esančiame mieste Džaramanoje neseniai nužudyti bent šeši civiliai, dar 31 sužeistas. Kaip pranešė Sirijos naujienų agentūra SANA, teroro akto metu žuvo moterys ir vaikai – drūzai ir krikščionys, palaikantys Sirijos prezidentą Bašarą al-Assadą.

Tai jau antras panašus teroro aktas per pastarąsias dienas Džaramanoje. Rugpjūčio 28 dieną automobilyje padėta bomba sprogo per dviejų Damasko vyriausybės šalininkų laidotuves. Žuvo 27 žmonės.

Sirijos šaltinių teigimu, armija kovoja su ginkluotomis grupėmis Alepe, Idlibe, Homs, Hamoje ir Daroje. Nukauta nemažai teroristų.

Kaip žinia, vadinamieji sukilėliai kelia chaosą Sirijoje nuo 2011 metų kovo. Damaskas juos vadina banditais, sabotuotojais, teroristais, opozicionieriai save tituluoja sukilėliais.

Sirijos šaltinių teigimu, visam chaosui diriguojama iš užsienio. Pranešama apie didžiules ginkluotų užsieniečių, samdinių pajėgas.

Genocidai, apie kuriuos žinome mažai

Šįsyk žuvę drūzai (iš persų k. žodžio „darazi“ - siuvėjas) – taiki monoteistinė religinė bendrija, kurios narių daugiausia gyvena Sirijoje, Libane, Izraelyje, Jordanijoje. Drūzai XI a. išsivystė iš šiitų ismailitų atšakos. Pasaulyje yra 2,5 milijono drūzų, iš jų 0,7 milijono gyvena Sirijoje.

Džaramana – už 10 kilometrų nuo Sirijos sostinės esantis miestas, kurio gyventojų daugumą sudaro krikščionys bei drūzai, taip pat pat pabėgėliai iš Irako (ypač krikščionys asirai). Džaramanoje yra ir palestiniečių pabėgėlių stovykla.

Trumpai kalbant apie asirus reikėtų priminti, kad likimas juos nuskriaudė panašiu metu, kaip ir armėnus bei graikus. Turkai asirų genocidą vykdė nuo XIX a. pabaigos iki 1925 metų, išžudyta apie 750 tūkstančių asirų (dar žinomų kaip sirai, nestoriečiai, chaldėjai). Ne tik žydų genocidas turi savo pavadinimą – Šoa (Holokaustas), bet ir asirų – Sayfo („kardas“). Iš viso XX a. pradžioje turkai išžudė per 3 milijonus armėnų, asirų ir gruzinų kartu sudėjus. Bet plačiau apie tai – kitąsyk. 

[gallery order="DESC" columns="2" orderby="post_date"]

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
2. to RH
(2012-09-07 10:25:51)
(77.90.72.87) Parašė:

kandziojasi tie kurie uz balos...1. RH
(2012-09-07 08:37:48)
(78.63.212.229) Parašė:

Turkai vel atsigavo ir pradejo kandziotis..Pradejo nuo Sirijos..Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras