2024 m. liepos 14 d.

 

Architektūra arti mūsų: keliaujanti Lietuvos provincijos architektūros paroda

Paskelbta: 2013-08-29 10:17 Autorius: pilotas.lt
VDA Nidos meno kolonija (arch. A. Kančo grupė). Nuotr. © pilotas.lt
VDA Nidos meno kolonija (arch. A. Kančo grupė). Nuotr. © pilotas.lt

Žygį per Lietuvą pradeda keliaujanti paroda „Architektūra arti mūsų“, parengta Kūrybinių industrijų parko „Architektūros centras“. 35 eksponatų paroda pasakoja apie per pastaruosius kelis dešimtmečius šalies rajonuose sukurtą geros kokybės architektūrą. Kiekvienas jų aprašytas ir iliustruotas nuotraukomis, brėžiniais.

Šiemet – trijuose rajonuose

Keliaujančią parodą lydi paskaita-diskusija „Architektūra arti mūsų“, kurioje detaliai aptariama, kuo demonstruojami dabartinės lietuvių architektūros pavyzdžiai stiprūs, kuo jie patrauklūs ir svarbūs vienai ar kitai vietovei.

Paroda „Architektūra arti mūsų“ šiemet bus eksponuojama trijuose Lietuvos rajonuose: Molėtų, Utenos ir Ignalinos. Vėliau bus lankomos kitų rajonų savivaldybės.

Savo kelionę paroda pradeda nuo Molėtų, kur rugsėjo 5 dieną 15 val. Dailės galerijoje įvyks pirmoji paskaita-diskusija ir parodos atidarymas. Paroda čia veiks iki rugsėjo 25 dienos. Ignalinos rajono savivaldybėje ji bus atidaryta spalio 3 dieną ir veiks iki spalio 24 dienos. Utenos rajono savivaldybėje parodą planuojama atidaryti spalio 31 dieną, o ją lankyti bus galima iki lapkričio 21 dienos.

Skirta skirtingai auditorijai

Poreikis kurti šią parodą kilo iš kol kas akivaizdžios šalies didmiesčių ir kitų vietovių atskirties: nors geros kokybės architektūros pavyzdžių nestinga ir Lietuvos rajonuose, apie juos menkai kalbama, jie mažai populiarinami, į juos nekreipiamas deramas dėmesys. Paroda turėtų būti įdomi plačiai visos šalies gyventojų auditorijai, nes joje demonstruojama, kad ir Lietuvos regionuose gausu šiuolaikinės kokybiškos architektūros, deramai reprezentuojančios net atokiausius šalies kampelius: Metelių informacinis centras ir gamtos mokykla Lazdijų r. (arch. G. Natkevičiaus grupė), Zaraso ežero apžvalgos ratas Zarasuose (arch. Š. Kiaunė), rekreacinis kompleksas „Nakcižibis“ Lavyso k. (arch. „Arches“), VDA Nidos meno kolonija Nidoje (arch. A. Kančo grupė) ir kt.

Projektas skirtas itin įvairaus amžiaus ir socialinėms grupėms: nuo vaikų, siekiant sužadinti jų smalsumą, iki suaugusiųjų, siekiant įkvėpti juos lygiuotis į rodomus pavyzdžius ir imtis savo gyvenamosios aplinkos kokybės kėlimo.

Projekto rėmėjai: LR kultūros ministerija (gen. rėmėjas), UAB „Doleta“ (didysis rėmėjas). Projekto partneriai: Molėtų rajono savivaldybė, Molėtų dailės galerija, Utenos rajono savivaldybė, Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka, Ignalinos rajono savivaldybė, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

Parengta pagal „Architektūros centro“ informaciją.

www.pilotas.lt

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras