2024 m. liepos 17 d.

 

Artūras Zuokas pasakoja apie apsivogusią Eloną Bajorinienę ir VEKS

Paskelbta: 2009-10-13 07:32 Autorius: ekspertai.eu

A.Zuokas 2009 kovo 22 d. TV3 laidoje pasakoja apie savo kūdikį VEKSą.

"Šiandien labai vertiname ir garbiname tuos, kurie moka griauti. Ir padarome viską prieš tuos, kurie daro, kuria ir turi idėjų", - taip apie VEKS projekto nesėkmę teigia A.Zuokas. "Geras žmogus, tai ne profesija", - taip apie apsivogusią buvusią VEKSo direktorę E.Bajorinienę sako A.Zuokas. Pokalbyje A.Zuokas atremia buvusios, visiškai susikompromitavusios VEKSo direktorės šmeižikiškus pasakymus apie galimas buvusio VEKS tarybos pirmininko machinacijas. Pokalbyje A.Zuokas priminė, jog į prokuratūrą praeitą vasarą visą VEKSą dėl įtarimų, jog stambiu mastu plaunami mokesčių mokėtojų pinigai, pridavė buvęs kultūros ministras, A.Zuoko bendrapartietis, liberalcentristas J.Jučas. Iš 2008 liepos 31 d. Kultūros ministro Jono Jučo pranešimo Vilniaus apygardos prokuratūrai (su visu pranešimu galite susipažinti čia):

Atliekant tyrimą prašome atkreipti dėmesį į internetinių svetainių kūrimo sutartis, viešųjų pirkimų vykdymą (paprastai VEKS pasirenka neskelbiamų derybų pirkimo būdą iš vieno galimo projekto vykdytojo), be to, 2007-12-20 pasirašytoje VEKS ir UAB "Baltijos pramogų informacija" jungtinės veiklos sutartyje Dėl laisvalaikio ir turizmo portalo sukūrimo numatyta nacionalinio biudžeto lėšomis įsigytą, turtą (VEKS įnašas 531 takšt, litų) negrąžintinai perduoti privačiam juridiniam asmeniui, t.y. valstybei ir savivaldybei priklausančio turto perleidimas privačiam asmeniui.

Taip pat atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad susipažinus su Vilniaus miesto savivaldybės vidaus audito 2008-04-25 ataskaita, kurioje buvo vertintas interneto svetainei skirtų lėšų panaudojimas, paaiškėjo, kad VEKS, už šias paslaugas apmokėjusi Kultūros ministerijos lėšomis (tai esame patikrinę), teigė, kad 185,7 tūkst. Lt šiai svetainei kurti buvo paimti iš savivaldybės skirtų lėšų (2007-02-19 sutartis su UAB „Proto zona"), t.y. VEKS atsiskaitydama už interneto svetainei panaudotas lėšas, galimai tuos pačius dokumentus nurodė ir pateikė abiem ją finansavusiems dalininkams.

VEKS pagal keturias dalinio finansavimo sutartis ir vykdydama 2007 m. projektus nesilaikė įsipareigojimų:

viešosios įstaigos 1,3 mln. Lt faktinės išlaidos nėra pagrįstos tinkamais ūkines operacijas patvirtinančiais dokumentais; nustatyta neužpajamuoto ir neapskaityto ilgalaikio materialaus ir nematerialaus turto įsigyto 2007 metais; pastebėti pažeidimai vykdant viešuosius pirkimus; dalis lėšų naudota su neleistinai dideliais nukrypimais (didesniais nei 10 proc.) nuo projektų sąmatose prie sutarčių išlaidų straipsniams skirtos sumos (neatitinka sutarčių 3.1. p. reikalavimo); ne pagal sąmatose prie sutarčių nurodytą paskirtį panaudota iš viso 384 tūkst. Lt (pažeistas sutarčių 2.2.2. p.); neįvykdyti kai kurie svarbūs įsipareigojimai taip, kaip jie buvo planuoti teikiant paraiškas;

ir t.t.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras