2023 m. gruodžio 10 d.

 

Atviras laiškas Mantui Adomėnui (atsiliepiant į str. „Putinas „naudingų idiotų“ ieško dešinėje“ delfi.lt)

95
Paskelbta: 2014-02-10 12:58 Autorius: Algirdas Patackas

(atsiliepiant į str. „Putinas „naudingų idiotų“ ieško dešinėje“ delfi.lt)

Atsimenu Tave kaip kuklų vaikinuką su kuprinėle, dar aukštesniųjų klasių moksleivį, partizanų ryšininkės anūką, padedantį mums nesibaigiančiuose Sąjūdžio darbuose. Tikėjomės Tave išaugsiant tvirtu Sąjūdžio vyru, įbūtinančiu Sąjūdžio idealus. Didžiavomės, kad Tu išvažiavai mokytis į Kembridžą, grįžęs įsitraukei į akademinę ir politinę veiklą. Tačiau viskas pakrypo visiškai kitaip.

Paaiškėjo, kad Tavo pažiūros darosi vis labiau „neo…“, vis toliau nuo paprastosios Lietuvos, iš kurios gelmių esi kilęs.

Kentėjau, ilgai tylėjau, bet po Tavo staipsnio „Putinas „naudingų idiotų“ ieško dešinėje“ (delfi.lt) kantrybė baigėsi. Jame sieki įrodyti, kad „patriotizmas, šeima, religija – šie žodžiai tampa kertiniu Putino režimo motto, kaip kažkada caro Nikolajaus I, irgi siekiančio reakcingos ideologinės „restauracijos“, lozungu buvo tapę Православие, самодержавие, народность – „Stačiatikybė, patvaldystė, tautiškumas“. Taip, Putinas pažodžiui seka imperine Rusija, tačiau tradicines lietuviškas vertybes – tėvynės meilę, pagarbą šeimai, atsidavimą tautai – lyginti su imperine ideologija yra suktybė. Naudoji nedorus metodus – į vieną kokteilį suplaki opozicinius politinio elito linijai tinklalapius – „Tiesos.lt“, „Matrica Lietuvoje“, „Magdalena Šventoji“, „Ekspertai.eu“, „Alkas.lt“, „Propatria.lt“, „Versijos.com“. Alkas.lt yra Lietuvių etninės kultūros draugijos tinklalapis, redaguojamas Jono Vaiškūno, Sąjūdžio žmogaus; Ekspertai.eu yra rimtas, su meniniu profiliu tinklalapis, pateikiantis daug netrivialios ir didžiųjų tinklalapių neskelbiamos ar nuslepiamos informacijos; Propatria yra aiškus intelektualinis dešiniojo jaunimo sparno tinklalapių lyderis, o Vilniaus intelektualų – Tiesos.lt. Kiti suminėti tinklalapiai tėra marginalūs išdykautojai, žaidžiantys opoziciją, dominantys tik tokius pačius.

Putino doktrina yra sukurta jį supančios KGB aplinkos. Jų priešiškumas homoseksualams yra tiesiog primityvaus vyriškumo, puoselėjamo toje aplinkoje, atspindys; šeimos vertybės ten buvo kultivuojamos tik žodžiais, bet ne gyvenime. Man Putinas ir jo Rusija buvo ir liks amžinu priešu. Bet užpultas žurnalistų dėl įstatymo, saugančio vaikus nuo homoseksualų propogandos (Seime panašus įstatymas buvo atmestas), jis pažadėjo neskriausti homoseksualų Sočyje, bet nuo savęs pridūrė: „No detei ostavte v pokoje“ – kaip normalus, vaikų turintis tėvas.

Vakarai, tokie, kokie jie yra dabar, man jau nėra vertybė. Vertybe jie buvo iki Pirmojo pasaulinio karo ir keletą metų po jo; Europa jau nėra nei Aksel Miuntės, Fransua Moriako, Žoržo Bernanoso, Ericho Marija Rilkės, Gilberto Čestertono, Teijaro de Šardeno, nei Konrado Adenauerio, Roberto Šumano, Alsido De Gasperi Europa. Ji serga senatviniu moraliniu vėžiu. Paskaityk brito Michaelo Bootho straipsnį „Tamsos gaubiamos šalys“, kur Skandinaviją pažįstantis, joje gyvenęs autorius triuškina mitą apie laimingus ir sočius Danijos, Švedijos, Norvegijos, Suomijos gyventojus. Tai nereiškia, kad esu už išėjimą iš ES – dabar tai būtų išdavystė, nes mums paskirta saugoti rytinį kuorą krikščioniškosios ES pilies, kurią pradėjo statyti dar Karolis Didysis.

Į Tavo „naudingų idiotų“ sąrašą įtraukti ir „kažkada svarbūs buvę žmogaus teisių gynėjai, visuomenės gyvenimo šalikelėje pasilikę autoritetai, pajutę šiuose procesuose sau politinio „antrojo kvėpavimo“ galimybę“, – kitais žodžiais, disidentai. Ką gi, ačiū. Bet kodėl jie visi iki vieno stojo Klonio gatvės mergaitės pusėn? Negi ieškodami sau naudos, ko nedarė visą gyvenimą?

Į Klonio gatvės gynėjų gretas stojau vien dėl mergaitės, po makabriško antrojo bandymo ją paimti. Praleidau ten du mėnesius, budėjome ištisą parą su draugais savanoriais-kūrėjais, todėl žinau, kas ten iš tiesų darėsi, skirtingai nuo Tavęs ir panašių, kurie sėmėsi žinių iš laikraščių ir tinklalapių. Deja, žmogiškosios silpnybės ten, Klonio gatvėje, sukauptą jėgą suskaldė ir ištirpdė.

Dėl Eglės Kusaitės, pasimetusios merginos, atvejo – ar Tu, Mantai, už tai, kad ji būtų atiduota FSB?

Negaliu sakyti, kad išdavei savo senelės partizanų ryšininkės idealus (be kita ko, talentingos rašytojos), bet Tavo ir Tau panašių veikla padarė taip, kad nebegalėsiu balsuoti už konservatorius, jei tik sulauksiu rinkimų. Jūsų jaunimas nėra vertas anų laikų jaunimo, jaunuosius konservatorius ne veltui praminė „konjaunimu“ – jie iš Tavęs ir Tau panašių paveldėjo visas blogybes ir yra užnuodyti karjerizmu.

Turi išties puikų išsilavinimą, kurio vertę mažina arogancija. Taikai į dešiniojo jaunimo lyderius. Jei savimylos luobą pakeistum savistaba ir savigrauža, galėtum taikyti. O kol kas už Tave pranašesnis kad ir toks Vytautas Sinica, blaiviu mąstymu ir vidine darna pasižymintis paprastas vaikinas.

Rašai „naudojama paprasta, bet efektinga schema „(paprasti) žmonės prieš (korumpuotą, susimokiusį) elitą“. Taip, išties tauta sukilo, ir ji anksčiau ar vėliau laimės – lygiai taip, kaip anksčiau ar vėliau laimi tiesa.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
95. Silpna valia
(2014-05-07 13:44:20)
(83.181.122.142) Parašė:

Mantai Adomėnai, Jūs mokytas žmogus, bet nenuovokus. Į kurią pusę vėjas pučia, į tą pusę jūs- linkstate. Tik nenuovokūs žmonės linksta į tą pusę, kurią pusę liepiama- palaikyti. Vadinasi, neturite tvirtos savo valios, tvirto nusistatymo,ir esate priklausomas nuo kitų valios! Tokie žmonės-menkystos!94. Antanas
(2014-04-14 22:32:55)
(78.62.235.6) Parašė:

Sena patarlė sako: "Neduok Dieve kai iš ubago pasidaro ponas." Kuklioje rezistentų šeimoje augo vaikas. Tėvas - puikus tėvas, seneliai dar puikesni, bet vaikas gal nuo vaikystės kokių sutrikimų pasimetė. Vaike, iš šalies geriau matosi lopai ir siūlės. Keiski apdarą svieto nemielo į Lietuvos apdarą.93. Pagarba autoriui
(2014-04-14 17:34:40)
(78.58.175.206) Parašė:

už sąžiningumą ir Tiesos paieškas.92. Diagnozė
(2014-02-14 16:34:23)
(78.60.142.88) Parašė:

Na Adomėnas yra eilinis dundukas popsuojantis politikoje, kaip Cicinas estradoje, tiek to dėmesio ant jo. Tačiau man labai gaila tokio patrioto kaip Patackas. Iš vienos pusės dega meile tėvynei, iš kitos besiblaškantis vertybėse - išsilavinimas, režimas, marginalai, partizanai - prisivalgęs mitų ir niekaip negali atsikvošėti. Siūlau tau gerą priemonę apvalyti sielą - pririšk Lansbergi prie Signatarų namų durų ir nuplak kiek sveikatos beturi, - tai bus geriausia tavo atgaila ir sielos eliksyras Tautai.91. Jonui
(2014-02-14 02:22:31)
(109.79.83.83) Parašė:

Jonai visi tavo isvardinti koncervatoriai vienodai susmirde.Visu bendras siekis kaip tik galimadaugiau,tik sau ir kuo greiciau.Juk tai 21 amziaus ziulikai-profesionalai,kurie Lietuva apiplese,praskolino ir isniekino.90. krivis
(2014-02-13 05:45:14)
(76.173.48.20) Parašė:

labai gerbiamas algirdai patackai,argaletumet dar karta parasyti laiskuti visuomenei,kodel jums toks blogas konservatorius adomenas ir toks geras konservatorius vytautas Landsbergis.aciu!TAUTA tikrai laukia jusu ATviro laiskucio.PATIKEKITE.89. Darijus
(2014-02-12 22:38:24)
(194.154.216.91) Parašė:

Manau, Landsbergis.88. Jonas
(2014-02-12 18:40:04)
(78.61.113.96) Parašė:

Baisiai noreciau suzinoti zmoniu nuomones,kas tarp konservatoriu didziausias demagogas.Adomenas, Masiulis,Razma,Jukneviciene.Kas?Gal visi!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras