2024 m. liepos 14 d.

 

Baideno karas už liberalizmą

18
Paskelbta: 2022-07-05 17:40 Autorius: ekspertai.euJei Džo Baidenas (Joe Biden) surengtų vakarėlį, ir niekas į jį neatvyktų? O būtent taip yra Ukrainoje, kur atkaklus Rusijos puolimas kažkaip koreliuoja su Baideno įsitikinimu, kad ant kortos pastatyta pasaulinė hegemonija, ir kad jo karas mažai kainuoja.

Tuo tarpu karas tęsiasi keturis mėnesius, o Baidenas jau paskelbė apie naują 1,2 mlrd. pagalbos Ukrainai paketą po jau skirtų 40 milijardų.

Gandai apie Rusijos kariuomenės žlugimą buvo gerokai perdėti. Tiesa, Ukraina teigia, kad sunaikino tiek daug rusų kareivių ir technikos, kiek kituose konfliktuose sunaikinama per kelerius metus (arba du dešimtmečius, kaip JAV ir Afganistano atveju).

Tačiau nepaisant visų pasakojimų apie narsias snaiperes ir „Kijevo vaiduoklį“, tik didžiulės ginklų siuntos, pirmiausia iš JAV, apribojo Rusijos pažangą rytine šalies dalimi.

Mūšį turėjo turėjo laimėti sankcijos, kurios turėjo priversti Rusiją pasitraukti dėl  savo ekonomikos, o gal ir paties Putino režimo žlugimo rizikos.

Problema ta, kad to ne tik neatsitiko, bet sankcijos iš tikrųjų padėjo Rusijai.

Nors dėl Amerikos sankcijų Rusijos energijos šaltinių eksportas sumažėjo, dėl tiekimo trūkumo kylančios kainos  panaikino sankcijų poveikį.

Šiemet Rusijos eksporto kainos buvo vidutiniškai apie 60 procentų didesnės nei pernai, o tai lėmė paprasta pasiūla ir paklausa.

ES sumažino tiesioginį Rusijos žalios naftos importą 18 proc., tačiau Rusijos reeksportuotojų Indijos ir Jungtinių Arabų Emyratų dėka bendros Rusijos naftos eksporto apimtys nepakito.

Kinija, kaip didžiausia Rusijos energijos šaltinių pirkėja,  taip pat padėjo kompensuoti ES trūkumą, nors ji importuoja daugiau vidaus vartojimui, o ne reeksportui į pasaulinę rinką. Japonija tapo didžiausia nesankcionuotos Rusijos anglies importuotoja.

Negana to, Rusijai padėjo net pačios JAV, pirkdamos nesankcionuotus, labai rafinuotus naftos produktus iš Nyderlandų ir Indijos, kurie bent iš dalies buvo pagaminti iš Rusijos žaliavos.

Rusija įrodė, kad gali žaisti ir puolime, 60 procentų sumažindama gamtinių dujų srautą į Vakarų Europą, teisindama tai techniniais sunkumais. Vokietija teisingai suprato naujausią dujų tiekimo apribojimą kaip politinį žingsnį.

„Rusijos skelbiama priežastis mažinti dujų tiekimą yra tik pretekstas. Akivaizdu, kad jų strategija yra padidinti kainas“, - sakė Vokietijos vicekancleris. Atrodo, vargšą Džo visur persekioja nesėkmės. Gal laikas atimti dar vieną megajachtą, kad parodytume Putinui, kas yra viršininkas?

Kur yra Baideno sąjungininkai? ES ir Japonija gražiai kalba, tačiau jas varžo jų pačių energijos poreikiai. Šį mėnesį Džo Baidenas keliauja į Saudo Arabiją, kad mainais į Amerikos savigarbos likučius išsiderėtų truputį naftos.

Net balsuojant dėl simbolinės rezoliucijos Jungtinėse Tautose, kurioje buvo reikalaujama, kad Rusija pasitrauktų iš Ukrainos, susilaikė 35 šalys, įskaitant didžiąją Afrikos dalį. Afrikos Sąjungos vadovas aiškiai paragino atšaukti sankcijas Rusijai.

Brazilija ir Meksika atsisako pasmerkti Rusiją. Kinija nesikiša. Amerika yra beveik viena, teigdama, kad liberaliai pasaulio tvarkai gresia pavojus. Ar negali būti taip, kad kitos tautos mato tiek mažai naudos iš tos tvarkos, kad joms negaila matyti, kaip ji nueina?

Šaltinis: theamericanconservative.com

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
18. to 2Pegas
(2022-07-06 20:24:30)
(88.216.162.15) Parašė:

kas durniu isleido is psichuskes?17. 9-am, pan Wacek
(2022-07-06 18:01:54)
(85.194.243.243) Parašė:

Jei tau nepatinka kitos šalies Prezidentas, tai išsikviesk sanitarą ir jis tau suleis raminamųjų. Nes tai yra ne tavo reikalas, o tu jaudiniesi be reikalo. O tai dar į kelnes skystai pridirbsi, sanitaram darbo bus daugiau :(16. Generalinė linija
(2022-07-06 17:24:15)
(78.56.143.251) Parašė:

Sunaikinti CCCP, sunaikinti RF, sunaikinti rusų: sportą, meną, kultūrą kaip identitetą, susilpninti/nudrenuoti intelektą (ar apdoroti sorošiniu gaivalu/svaigalu), ir galutinai pribaigti hibridinėmis priemonėmis, kurių pati paskiausia -karinė; dar užsikloja švabiškos laimės priemonės. Pagreitintai vyksta istorijos pabaigos procesas nepasiduodantis normaliam/naturaliam protui. Kinijos Indijos Rusijos... "BRIKS" projektas -žmoniškumo gelbėjimo projektas.15. Limonadinio
(2022-07-06 16:41:06)
(82.145.209.28) Parašė:

Džo Baideno demensija tik progresuos, reik manyt, nes jis yra pagrindinis kaltininkas karo Ukrainoje. Džo jau kada galėjo sustabdyti ginklų tiekimą, bet to nesiruošia daryti. Prie Donaldo Trampo tikrai nebūtų įvykę karo, kaip jis pats yra sakęs.14. Vėl susikonfūzijo..
(2022-07-06 16:07:38)
(82.145.210.190) Parašė:

Per vakarykštį JAV nepriklausomybės Dienos minėjimą Džo Baidenas vėl užmiršo savo kalbos tekstą. Tuomet jam į pagalbą puolė žmona. Baidenas perdavė jai mikrofoną, kuri viską ir susakė. Toliau per Geriausiųjų amerikiečių apdovanojimo ceremoniją, prezidentas prie vieno nominanto priėjo iš nugaros pusės ir taip užkabino jam ordiną.. Shownuolis!13. Nu ale ir iš kur toks dosnuma
(2022-07-06 13:47:59)
(188.69.19.167) Parašė:

,, Baidenas jau paskelbė apie naują 1,2 mlrd. pagalbos Ukrainai paketą po jau skirtų 40 milijardų.''12. > 11. yel/l/ow submarine
(2022-07-06 13:33:31)
(37.175.224.46) Parašė:

Nesutinku. Butent Chrusciovas padejo visus siuos pamatus, kai bandydamas issukti savo kaili uz dalyvavima, kartu su Jezovu ir panasiais, taip vadinamose "Stalino" represijose, nurase pastorojo pasiekimus ir padare is jo kraugeri, prileido pseudo rasytojus kaip Solzenicinas. Bet kaip sake Stalinas, istorija nusluos sitas siuksles nuo jo kapo.11. yel/l/ow submarine
(2022-07-06 13:03:14)
(84.15.188.225) Parašė:

kokioj negyvenamoj saloj reikėjo gyventi, kad lig šiol nesuprasti, jog TSRS griūties pamatus padėjo būtent brežnevo epocha su ekonomikos naikinimu, su vis augančia korupcija, su idiotišku voliuntarizmu visose gyvenimo srityse, su ideologiniu fiasko ir t.t. ..., - chruščiovas su savo kretinizmu buvo tik lengva totalaus sabotažo repeticija ..., na, o oluchas gorbis tik užbaigė tai, ką pridirbo brežneviniai žlobai, diletantai, ir tiesiog išdavikai ..., - iš esmės, pats debilukas gorbis, kaip ir gyvulys jelcinas, buvo brežnevinio sąstingio/merdėjimo produktais, t.y. profanais ir sociopatais, t.y. nesiorientuojančiais jokiuose ekonominiuose, istoriniuose procesuose, nekalbant apie globalius ir įtikėję, jog jie tiesiog “išrinktieji“ ---- analogiškai, kaip dabar šizolitchūanijos ir viso kolektyvinio pindosyno valdžiagyviai, kurių simboiu yra nukriošusi, nupušusi, totaliai degradavusi vidutinybė - tiesiog rinktiniai imbecilai ... , - tik tiek, kad jų imbecilumas pasauliui kainuoja nepalyginamai daugiau, nei TSRS gerontokratijos vykdyti absurdai ...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras