2023 m. birželio 2 d.

 

Balčytytė Briuselyje aptarė kovos su melu ir dezinformacija aspektus

2
Paskelbta: 2023-03-23 06:59 Autorius: ekspertai.euVyriausybės kanclerė Briuselyje aptarė probleminius socialinių tinklų turinio moderavimo klausimus Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste

Darbo vizitą Briuselyje tęsianti Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė susitiko su Europos Komisijos vicepirmininke Vera Jourova ir jos kabineto vadovu Danieliu Braunu, su kuriais aptarė Rusijos karo prieš Ukrainą fone probleminius socialinių tinklų turinio moderavimo ir paskyrų blokavimo klausimus.

„Socialiniai tinklai šiandien turi milžinišką įtaką demokratinių visuomenių kasdienybei. Tai didina ir šių platformų atsakomybę užtikrinti, kad jos netaps erdve nevaržomai dezinformacijos sklaidai, pasitelkiamai karą prieš Ukrainą tęsiančios Rusijos, ir vieta, kurioje kritiškas nuomonės reiškimas ar agresoriaus brutalių veiksmų viešinimas yra ribojami ir blokuojami, neatsižvelgiant į kalbinį kontekstą ir sukrečiančią karo tikrovę“, - pasakė G. Balčytytė.

Vyriausybės kanceliarijai dar pernai inicijavus dialogą su kompanija „Meta“ dėl plačiai pastebėto Ukrainą remiančio turinio suvaržymo, ir Ukrainai palaikymą reiškiančių, Rusijos vykdomą karą ir jo nusikaltimus viešinančių autorių blokavimo.

Trečiadienį įvykusiame susitikime Vyriausybės kanclerė taip pat pasidalijo Lietuvos patirtimi siekiant riboti dezinformacijos socialiniuose tinkluose sklaidą ir ieškant sisteminių sprendimų jos užkardymui.

„Ypač problemiškas yra dirbtinių turinio matomumo ir pasiekiamumo didinimo priemonių naudojimas, automatizuotų paskyrų pasitelkimas dezinformacijos sklaidoje. Siekiant kovoti su atvejais, kai tokia veikla pasižymi aiškaus veikimo prieš valstybę požymiais, Seime šį pavasarį įregistruoti Visuomenės informavimo įstatymo ir Baudžiamojo kodekso pakeitimo projektai“, - informavo G. Balčytytė.

Keli susiję:

Vyriausybė tęsia mūšį už tiesą viešojoje erdvėje   

Vyriausybės kanclerė Balčytytė dezinformacijai pasiryžusi perpjauti gerklę   

Balčytytė diskutavo apie dezinformacijos sklaidą COVID-19 pandemijos ir karo kontekste

Nepaisant karo, Lietuva intensyviai kimba į Ukrainos atstatymo darbus  

Balčytytė: duomenimis grįstas valdymas reikalingas jau šiandien – ir jis skinasi kelią   

Naujasis Lietuvos krizių valdymo modelis – dar vienas Lietuvos pažangos liudijimas  

Vyriausybės kanclerė su Moldovos gynybos ministru pasitarė apie grėsmes ir COVID-19

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)


 
Komentarai

 
2. U-2
(2023-03-23 18:36:09)
(2a0b:f4c2:1::1) Parašė:

Balčytytės yra kalbos yra tikras yrodymas, jog TS-LGBT Tvartely istiko krize su asilais. Todel, kol doras pedofilas Kristijonas, mirtinoje kovoje kovoja su "azuoliuko" vaikais y Briusely vaziuoja avys ir askarides...1. Senis
(2023-03-23 09:23:21)
(78.62.21.104) Parašė:

Nustokim patys meluoti ir skleisti dezinformacija ir viskas bus gerai.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai