2024 m. vasario 23 d.

 

Burbuliavimai

Paskelbta: 2010-05-30 15:10 Autorius: ekspertai.eu

BurbulasRyte per televiziją išgirdau labai džiugią žinią. Visoje Lietuvoje organizuojamos muilo burbulų pūtimo šventės! Čia tai bent sportas – kas išpūs didesnį ir gražesnį burbulą. Tai, iš esmės, masinis sportas, kuris, mano supratimu, turi išstumti net krepšinį. Tai turi tapti ne tik sportu, bet ir nauja religija, turinčia gilias praeities šaknis. Ši nauja sporto rūšis turi įgyti masinį pobūdį, kuriuo galėtų užsiiminėti ne tik valdžios vyrai. Pergyvenome Mažeikių naftos daugkartinį pardavimo burbulą, turime brangiausius degalus Baltijos šalyse, bet užtai biudžetas už tuos pačius kiekius degalų gauna didžiausias pajamas iš akcizo. Padedant Skandinavijos bankams išpūtę butų pardavimo burbulą iki šiol neatsidžiaugiame, kad galime kaltinti Kirkilą dėl pasaulinės finansų krizės išprovokavimo. Nauja vyriausybė atėjusi irgi nenusileidžia, pučia iš visų jėgų daugiabučių namų renovacijos burbulą, bet žmonės šiek tiek pasimokę, atsargesni.

Kiek metų buvo pučiamas burbulas dėl elektros tilto į Lenkiją. Pasirodo, lenkai atsargesni už mus. Tada metėmės į Švediją, atrodo, išdegė, bet tik tada, kai buvo uždaryta Ignalinos elektrinė. Mūsų pragyvenimo lygis daug žemesnis už švedų, todėl niekad negalėsime elektros importuoti iš Švedijos. Ir vėl sprogs burbulas, nes tik priėmus sprendimą šį tiltą statyti, Rusija sugalvojo statyti atominę elektrinę Kaliningrado srityje ir galbūt eksportuoti elektrą į Švediją. Įvedimo terminai maždaug atitinka. Pradėtas įgyvendinti naujas burbulas – europinio geležinkelio tiesimas į Kauną. Ką duos 80 km ruožas, galintis paleisti traukinius 160 km/val greičiu, nes nėra atitinkamo ruožo ir Lenkijoje ir toliau Lietuvoje? Dar 1996 m. skaičiau britų paskelbtą studiją, kad Baltijos šalyse nėra prasmės pereiti į europinį geležinkelį, nes ir Rusijos ekonominė rinka, ir labai sparčiai auganti Kinijos rinka naudoja 1520 mm geležinkelį. Ir vietoj to, kad išvystytume europinės reikšmės krovinių perkrovimo arba ratų keitimo terminalą (strategiškai geriausia – Vilniuje), turėsime 80 km ilgio 160km/val greitį atitinkantį ruožą. Čia vėl milijardinis burbulas. Kiek rašyta dėl Silikono slėnių steigimo. O ką vietoje steigiamų laboratorijų Saulėtekyje turime? Pradėtos ir nebaigtos statyti reprezentacinės salės būsimiems unikaliems laimėjimams atšvęsti. Kur mus šiuo krizės laikotarpiu šis burbuliavimas nuves? Siūlau krepšinį palikti bankininkams (jie juk profesionalai), o tautai įkurti naują burbulų pūtimo sporto religiją (mėgėjų), tai nors liaudis turės viltį, o gi ji, kaip sako, visų kvailių motina. Kasdien žiniasklaidoje užsikabini už naujų burbulų: tai ir dujotiekis į Lenkiją ar atgal (kiek atsimenu aritmetiką, tik daugyboje du minusai duoda pliusą), ir 11 milijardų kainuosianti miestų šiluminių trasų renovacija (šilumos naudotojų sąskaita) ir daug kitų. Bet šie finansiniai burbulai turi vieną vardiklį. Tai ne mažesni kaip 500 milijonų vertės ir turintys bent vieną rimtą patroną iš dabartinių politikų. Kad ateityje visiškai neprisiburbuliuotume, siūlau įkurti sportinę fizinių ir finansinių burbulų pūtėjų federaciją ir vieną iš populiarių šios dienos politikų pasiūlyti federacijos pirmininku.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras