2024 m. gegužės 30 d.

 

Bus nagrinėjamos administracinės bylos žmonėms, tapusiems valstybės vardu įvykdyto smurto liudininkais

8
Paskelbta: 2013-07-01 09:10 Autorius: ekspertai.eu

Pirmadienį, liepos 1 d., nuo 13 val. Kauno apylinkės teismo Administracinių bylų skyriuje (Kęstučio g. 29) bus nagrinėjamos administracinės bylos, iškeltos 7 žmonėms, kurie 2012 m. gegužės 17 d. tapo Garliavoje valstybės vardu įvykdyto smurto liudininkais.

Bylų nagrinėjimas numatytas kas pusvalandį tokia tvarka:
Evelina Paltanavičiūtė-Matijošaitienė – 13.00 val.
Juozas Vaikšnoras – 13.30 val.
Violeta Milevičienė – 14.00 val.
Gracijus Lapinskas – 14.30 val.
Dainius Stonys – 15.00 val.
Dalija Bulotienė – 15.30 val.
Raimundas Čiegis – 16.00 val.

Kaip ir ekspertai.eu nariui, aktoriui Ryčiui Saladžiui, kuris kartu su kitais operatoriais filmavo policijos operaciją stovėdamas ant laiptų aikštelės antrajame namo aukšte (apie tai rašėme publikacijoje „Š. Puidokas: „Tai labai kenkia Lietuvos įvaizdžiui, ypač dabar, kai Lietuva pradeda pirmininkavimą Europos Tarybai”), šiems žmonėms iš pradžių buvo iškelta baudžiamoji byla.

Kauno apygardos prokuroro Ričardo Gailevičiaus pasirašytame įtarime teigta, esą šie žmonės, turėdami „tikslą kliudyti antstolei”, susibūrę „į bendrininkų grupę” su kitais 34 nurodytais bei nenurodytais asmenimis, „ties įėjimu į namą susikibęs rankomis su minėta asmenų grupe, sudarė kliūtį antstolei patekti į namą”, „kartu su minėtais asmenimis šaukdamas užgauliojo atvykusią antstolę Sonatą Vaicekauskienę ir ją lydinčius policijos pareigūnus”, „demonstratyviai rodė, jog neleis antstolei bei policijos pareigūnams prieiti prie namo durų ir įeiti į vidų, tai yra tyčia aktyviais veiksmais neleis vykdyti teismo sprendimo”, „kartu su bendrininkais kėlė sumaištį”, „neleido antstolei praeiti, ją stumdė, užgauliai įžeidinėjo”, „kartu su bendrininkais naudojo jos atžvilgiu prievartą – stumdė, dėl ko S. Vaicekauskienei buvo padarytas nežymus sveikatos sutrikdymas, ir įžeidinėjo užgauliais žodžiais”.

Baudžiamoji byla šių žmonių atžvilgiu nutraukta tik 2013 m. balandžio 29 d.

Teisėsaugos pareigūnams prireikė metų, kad pasižiūrėję gausią filmuotą medžiagą įsitikintų, jog šie žmonės ne tik nestumdė ir nežalojo antstolės S. Vaicekauskienės, bet ir niekam niekaip netrukdė įeiti į namą.

„Praeiti į namą niekam netrukdė”, „antstolei ir policijos pareigūnams praeiti į namą netrukdė”, - praėjus beveik metams po Garliavos šturmo tokias standartines frazes prie šių žmonių pavardžių įrašė prokuroras R. Gailevičius.

Nutraukus konvejeriu iškeltas baudžiamąsias bylas, šiems ir kitiems žmonėms taip pat konvejeriu iškeltos administracinių pažeidimų bylos, reikalaujant juos nubausti neva „už teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų nevykdymą“.

83 metų Antaną Tamulį, kurio laikytą Kristaus vėliavą išniekino ginkluoti policininkai, teismas jau pripažino kaltu, bet dėl garbaus amžiaus skyrė tik įspėjimą.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
8. kaunas
(2013-08-23 15:11:03)
(94.244.64.243) Parašė:

jei teisejai prokurorai nusikaltelius isteisina ,i ju vieta stoja nekalti,tokiu budu dirbama,tokio apsurdo tik gali matyti sirijoje.



7. kaip
(2013-07-12 12:49:57)
(78.62.81.149) Parašė:

sodomai ir gomorai atėjo galas, taip lietuviškajai siaubo istorijai ateis pelnyta pabaiga. Tiesa anksčiau ar vėliau turi savybę išlysti.



6. aneta
(2013-07-02 11:14:19)
(88.119.189.18) Parašė:

Tikri cūdai ant Lietuvos žemelės.Ir kam ši velniava naudinga?Prokurorai turi dirbti su tikrais nusikaltėliais, o jie užsiima taikių žmonių tampymu gąsdinimu.Toks jovalas sukeltas valstybėje, kad tik būtų didinamas nepasitenkinimas,Kartais taip stipriai jaučiasi ta ranka ir tokia panaši į KGB metodus,o tiesa slypi kažkur kitur...



5. Liudininke
(2013-07-01 23:00:23)
(78.62.232.100) Parašė:

Šių 7 žmonių bylas nagrinėja teisėjas Aurelijus Rauckis. Kitų žmonių bylas nagrinėja kiti teisėjai, pvz. 2 žmonių bylos paskirtos garsiajam B.Versackiui



4. Darbininkų balsas
(2013-07-01 14:15:21)
(82.135.197.26) Parašė:

Labai prašome administracinio proceso dalyvius pranešti šiuose komentaruose tų ar (to) teisėjų vardus ir pavardes, kurie nagrinės šių 7 asmenų administracines bylas dėl 2012 m. gegužės 17 d. valstybės pareigūnų įvykdyto smurto prieš taikius žmones Garliavoje. Redaktorius Edvardas ŠALKAUSKAS



3. Papiktino
(2013-07-01 13:52:42)
(82.135.139.110) Parašė:

Geda,baisi geda tokiems teisejams,ju vaikams,artimiesiems ir ju giminems....nenusiplaus tokio grieko niekada.Zmones gi prakeike juos iki begalybes...nu baisu mano manymu,baisu.Uz nieka kelti bylas/...absurdo teatras...tai ka matem-atvirksciai-teisti reikia policijair tuos kas ten sturma vykde pries eilinius stovincius zmogelius...



2. Audrone
(2013-07-01 13:41:04)
(78.60.155.252) Parašė:

Kada gi likimas sutramdys tuos pseudo prokurorus?



1. Rita
(2013-07-01 13:25:06)
(188.69.225.153) Parašė:

Ateis diena kai patys lietuvos parazitai prokurorai ir teisejai bus teisiami .



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras