2024 m. liepos 25 d.

 

Bus pristatomas moksleiviams skirtas vadovėlis „Šalies saugumas ir gynyba“

4
Paskelbta: 2016-11-25 17:55 Autorius: ekspertai.eu

Lapkričio 28 d. Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijoje bus pristatoma nauja Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos išleista mokomoji knyga „Šalies saugumas ir gynyba“, skirta vyresnių klasių moksleiviams. Gimnazijos auklėtiniai dalyvaus atviroje pamokoje-diskusijoje apie šalies saugumą ir gynybą.

Susitikime su moksleiviais dalyvaus laikinai einantis krašto apsaugos ministro pareigas Juozas Olekas, Karo akademijos viršininkas plk. Raimundas Matulis ir kiti kariuomenės atstovai. Viena iš leidinio autorių supažindins, kokie leidinyje nagrinėjami klausimai yra aktualūs ir įdomūs moksleiviams ir visai Lietuvos visuomenei. Akademijos karininkai tiesiogiai galės atsakyti į vaikų klausimus, kuriuos jie dažnai iškelia per pilietinio ugdymo ir istorijos pamokas.

Mokomosios knygos „Šalies saugumas ir gynyba“ tikslas – suteikti moksleiviams žinių apie nacionalinį saugumą ir šalies gynybą, kurios yra būtinos kiekvienam valstybės piliečiui. Mokyklų bendrojo ugdymo programose nėra atskiro mokomojo dalyko, skirto šalies saugumui ir gynybai, todėl šis vadovėlis papildys kitų mokomųjų dalykų turinį. Moksleiviai galės praplėsti akiratį ir geriau suvokti įvairius procesus, vykstančius visuomenės politiniame, ekonominiame ir socialiniame gyvenime. Todėl šios žinios galės būti panaudotos per pilietiškumo pagrindų, istorijos, geografijos ir kitų mokomųjų dalykų pamokas.

Šiame moksleiviams skirtame leidinyje pirmą kartą pristatomos koncentruotos žinios apie Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemą, Lietuvos kariuomenę ir šalies gynybos principus.

Moksleiviams skirto vadovėlio „Šalies saugumas ir gynyba“ pristatymas vyks lapkričio 28 d. (pirmadienį) 12.00 val. Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijoje (S. Konarskio g. 34, Vilnius).

Žiniasklaidos atstovus kviečiame dalyvauti atviroje pamokoje-diskusijoje ir kartu su vaikais užduoti klausimus ir išgirsi atsakymus, kodėl buvo rengiamas toks leidinys, apie ką jis pasakoja ir pan.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
4. ****
(2016-11-26 03:57:54)
(162.226.66.184) Parašė:

Sis rezimas,tik sungrybiu priveisti gali.Beprociui ismintis neegzistuoja,per durnius ir vaikams nera ramybes.Greit isgelbos nuo psichu.3. A.Andrius
(2016-11-25 19:58:24)
(88.222.106.102) Parašė:

Knygos paskirtis yra plauti smegenis vaikams.2. U-2
(2016-11-25 18:54:26)
(89.116.124.39) Parašė:

Chmmmm.... Visai kaip ankstyva 1945 metu pavasary Berlyne. Nusivadovaves ir pavarges fiureris Olek..., atsiprasau, Hitleris dalina astuntokams faustpatronus, linki sekmes kovoje pries azijatu ir komunistu ordas puolancias faterlanda ir droviai pleksnoja per vaikiskus zandukus. Apie tai kuo tai baigesi fiureriui ir faterlandui, pasiskaitykite patys. P.S. Vaiku ir tu ir situ -gaila jie turetu tiesiog mokytis.1. trumpai
(2016-11-25 18:22:26)
(78.61.53.31) Parašė:

Taip taip moksleiviai o tiksliau vaikai nešcios moterys ir seneliai jokiose karo žaidimuose nedalyvauja pagal tarptautine teise,tad neperkelkit savo pareigos ant vaiku liaunu peciu.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras