2024 m. liepos 14 d.

 

Čekijoje savo kelią pradeda Lietuvos šiuolaikinio meno paroda „Didesnio dalis“

Paskelbta: 2013-09-06 15:54 Autorius: www.lrkm.lt
Parodos afiša
Parodos afiša

Rugsėjo 6 d. Prahoje, Nacionalinio teatro Naujosios scenos (Nová scéna) „Podesta“ galerijoje ir NONA kavinėje, atidaroma pirmą kartą Čekijoje plačiau Lietuvos šiuolaikinį meną pristatanti unikali paroda „Didesnio dalis“.

Tai Šiuolaikinio meno centro parengta mobili dvidešimties pastarojo dvidešimtmečio žinomiausių šiuolaikinių Lietuvos menininkų atspaudų paroda. Jos sukūrimą inicijavo Lietuvos užsienio reikalų ministerija Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai proga. Į Prahą paroda atkeliavo iš Londono ir po mėnesio keliaus į kitą Čekijos miestą – Pilzeną, kuris 2015 m. taps Europos kultūros sostine.

Kuriant šią kolekciją, kiekvienas pakviestasis menininkas kartu su parodos dizaineriu sukūrė savo žinomiausio arba labiausiai jo kūrybą atspindinčio meninio darbo plakatinį atspaudą. Parodoje panaudotos menininkų ir svarbių jų kūrinių fotografijos, kadrai iš filmų, piešiniai, parodų ir kūrinių dokumentacijos, tekstiniai ir grafiniai kūriniai.

Parodos pavadinimo „Didesnio dalis“ idėja yra susijusi su fragmento galimybe atspindėti visumą, t. y. parodos kūrėjų siekį šia dvidešimties autorių dvidešimties darbų kolekcija nubrėžti Lietuvos šiuolaikinio meno istorijos punktyrus, atskleisti santykį tarp vieno kūrinio vaizdinio ir viso kūrinio ar menininko kūrybinio kelio.

Parodoje pristatomi šių Lietuvos menininkų darbai: Aido Bareikio, Gintaro Didžiapetrio, Lauros Garbštienės, Arūno Gudaičio, Kristinos Inčiūraitės, Donato Jankausko, Patricijos Jurkšaitytės, Žilvino Kempino, Juozo Laivio, Dainiaus Liškevičiaus, Mindaugo Lukošaičio, Raimundo Malašausko, Dariaus Mikšio, Deimanto Narkevičiaus, Mindaugo Navako, Audriaus Novicko, Artūro Railos, Eglės Rakauskaitės, Nomedos ir Gedimino Urbonų bei Dariaus Žiūros.

Specialiai Prahos naujosios scenos erdvei parodos kuratoriai pritaikė vaizdo instaliaciją – ŠMC TV šou, kurio plakato atspaudas įtrauktas ir į eksponuojamą Lietuvos meno darbų kolekciją.

Prahos gyventojai ir svečiai su šia Lietuvos šuolaikinio meno ekspozicija susipažinti turės galimybę visą rugsėjį apsilankydami miesto centre esančioje populiarioje, kasdien iki vidurnakčio visuomenei atviroje Nová scéna erdvėje. Šia ekspozicija siekta Čekijos publikai pristatyti panoraminį Lietuvos kūrybinio pasaulio idėjų ir išraiškos priemonių vaizdą. Interaktyvus ir demokratiškas parodos eksponavimo pobūdis (pasirinkta į bendravimą orientuota modernaus teatro kavinė-galerija – susitikimų erdvė) taip pat atspindi ES Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos siekį atliepti šių metų, kurie yra paskelbti Europos piliečių metais, idėją. Per parodos atidarymą gros čekų „LoveFoodFone“ didžėjai.

Lietuvos šiuolaikinio meno pristatymą Čekijoje organizuoja Lietuvos ambasada Čekijoje, bendradarbiaudama su Lietuvos šiuolaikinio meno centru, Prahos naujosios scenos kūrybine komanda, taip pat su Pilzeno miesto kūrybininkais.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras