2024 m. balandžio 18 d.

 

Čekijos prezidentas suteikė laisvę tūkstančiams kalinių

Paskelbta: 2013-01-04 16:57 Autorius: naujienų redaktorius
Vaclavas Klausas
Vaclavas Klausas

Kaliniai Čekijoje sulaukė naujametinės dovanos. Jie buvo paleisti į laisvę anksčiau laiko. Šaliai minint Nepriklausomybės 20-metį, prezidentas Vaclavas Klausas jiems suteikė amnestiją. Vienus išvis atleido nuo bausmės, kitiems sutrumpino bausmės trukmę. Šis prezidento sprendimas sulaukė visuomenės pasipiktinimo.

Apie šį savo sprendimą Čekijos vadovas Vaclavas Klausas pranešė naujametėje kalboje. Savo sprendimu visišką ar dalinę amnestiją jis suteikė tūkstančiams nuteistųjų. Daigiausiai prezidento malonės sulaukė ne didesnę kaip vienerių metų trukmės bausmę gavę kaliniai. Tiesa, prezidentas nepasigailėjo žudikų, prievartautojų, vaikų grobikų ir kitų sunkius nusikaltimus įvykdžiusių asmenų. Patys amnestuotieji pripažino, kad šis prezidento sprendimas buvo staigmena.

Prezidentas taip pat panaikino visus teisminius nagrinėjimus, kurie truko daugiau kaip 8 metus be galiojančio nuosprendžio ir, kurie susieja kriminalinius nusikaltimus, už kuriuos skiriama mažiau nei 10 metų kalėjimo. „Šis prezidento sprendimas manęs nenustebino. Jau anksčiau su prezidentu ir premjeru buvome trumpai aptarę amnestijos klausimą. Apie tai žinojau dar prieš Kalėdas“, - sakė Čekijos teisingumo ministras Pavelas Blazekas. Pats Čekijos vadovas kalbėjo: „Tikiuosi, kad ateis laikas, kai jūs gerbiami teisėjai teisite ir skirsite tokias baudas, kad nereikėtų amnestijos“.

Vis dėlto ne visi tokį prezidento sprendimą vertina teigiamai. Pasak kai kurių šalies politikų, tai antausis tiek garbingiems piliečiams, tiek ilgai ir sunkiai dirbusiems teisininkams.

Čekijos prezidento malonės sulauks apie 7 tūkstančiai kalinių, tai yra beveik trečdalis visų kalinčiųjų Čekijos kalėjimuose.

Paskutinį kartą amnestija kaliniams suteikta prieš dešimtmetį. 

"Lietuvos ryto TV" | ekspertai.eu inf.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras